abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:44 | Zajímavý software

    Asterinas (GitHub) je v Rustu napsané jádro operačního systému poskytující s jádrem Linux kompatibilní ABI. Vydána byla verze 0.18.0. První distribucí postavenou nad jádrem Asterinas je Asterinas NixOS. Nejedná se o oficiální projekt NixOS a nemá nic společného s NixOS Foundation.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 13:22 | Zajímavý článek

    Podrobně byla rozebrána kritická zranitelnost v nf_tables (CVE-2026-23111). Další lokální eskalace práv na Linuxu. V upstreamu byla zranitelnost již v únoru opravena. Ve zdrojovém kódu stačilo odstranit 1 vykřičník.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:11 | Nová verze

    Evropská komise (EK) nařídila americké společnosti Meta, že musí znovu umožnit bezplatný přístup konkurenčním obecně zaměřeným asistentům umělé inteligence (AI) k WhatsAppu a tento přístup musí zachovat až do ukončení antimonopolního šetření. Opatření je dočasné a má zabránit vážnému a nevratnému poškození konkurence na rychle rostoucím trhu s obecnými AI asistenty. Meta uvedla, že se proti rozhodnutí odvolá.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 11:44 | IT novinky

    Společnost Anthropic představila AI modely Claude Fable 5 a Claude Mythos 5. Claude Fable 5 je první model třídy Mythos určený pro běžné použití.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 3.24.0, tj. první z nové řady 3.24, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 03:33 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři v Rustu napsaného mikrokernelového unixového operačního systému Redox OS (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za květen. Vypíchnout lze nový scheduler EEVDF nebo port desktopového prostředí Xfce na Redox OS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:22 | Komunita

    Upozornění pro uživatele Asahi Linuxu: Neaktualizujte macOS na verzi 27 Golden Gate! Apple změnil detekci spouštěcích oddílů. Po aktualizaci oddíl s Asahi Linuxem nevidí. Snad je to jenom chyba.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 15:11 | Komunita

    Na webu konference Den IPv6, která se konala 4. června v Národní technické knihovně v pražských Dejvicích, jsou nyní k dispozici všechny prezentace (v PDF) a jejich videozáznamy. Organizátory konference byly i letos sdružení CESNET, CZ.NIC a NIX.CZ.

    VSladek | Komentářů: 0
    včera 13:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.1.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Vypíchnout lze vylepšené vyhledávání nebo podporu Pixel Motion Photos. Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 11:44 | Pozvánky

    Přihlaste svou přednášku na další ročník konference LinuxDays, který proběhne 3. a 4. října na FIT ČVUT v pražských Dejvicích. Příjem témat poběží do konce prázdnin, pak proběhne veřejné hlasování a následně sestavení programu.

    Petr Krčmář | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1869 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: takto napsana url mi v smplayeru hraje

    21.7.2015 00:14 nonedamsipokoj
    takto napsana url mi v smplayeru hraje
    Přečteno: 585×
    http://ice.abradio.cz:8000/city80128.mp3 no jo,ale ten kdo mi ten odkaz dal zmizel a uz jsem ho nenasel potreboval bych to i pro jina radia 8000 jsou asi osmdesatky 80128 bitrate ???

    Odpovědi

    21.7.2015 00:26 nonedamsipokoj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: takto napsana url mi v smplayeru hraje
    zatim jsem zjistil,ze 80128 jsou osmdesatky a zkusebne 90128 devadesatky hraji taky------co je to 8000 zatim nevim
    21.7.2015 01:18 nobody
    Rozbalit Rozbalit vše Re: takto napsana url mi v smplayeru hraje
    8000 je port, toho si nevsimej, 128 je bitrate... dalsi radia a jejich url si dohledej pres: http://www.abradio.cz
    a jakto ze ti to ted jde, pretim si tvrdil ze to nejde, kdyz ti seznam vsech City url kanalu i kvalit psal Punny, ze by jsi to konecne zacal vkladat do otevrit stream, misto otevrit soubor ? ;)
    21.7.2015 01:28 nonedamsipokoj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: takto napsana url mi v smplayeru hraje
    hraje to a moc dobre,jeste bych potreboval to same na seejay radio a dance radio zatim diky jdu spat
    Pavel 'TIGER' Růžička avatar 21.7.2015 10:05 Pavel 'TIGER' Růžička | skóre: 54
    Rozbalit Rozbalit vše Re: takto napsana url mi v smplayeru hraje
    21.7.2015 15:37 nonedamsipokoj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: takto napsana url mi v smplayeru hraje
    diky moc ,jeste bych prosil danceradio------to maly zdurazneni subbasu na 31,5 Hz se mi fakt moc libi,i kdyz subkontra C na kostelnich varhanach ma 16,67 Hz,ale to uz je pokus o nejapnej vtip.
    21.7.2015 15:52 nonedamsipokoj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: takto napsana url mi v smplayeru hraje
    ano jsem blb,ale nakonec jsem zjistil,ze kdyz url radia konci.mp3,tak ho staci pretahnout do smp a hraje,radio city konci .html,tak mi nehralo.diky za vse a zase nekdy.
    21.7.2015 20:25 nobody
    Rozbalit Rozbalit vše Re: takto napsana url mi v smplayeru hraje
    a uz ti taky doslo, ze kdyz vlezes na tu adresu http://www.abradio.cz jak sem psal, tak tam do hledaciho policka napises jmeno radia, das vyhledat, tuknes na vysledek a vidis odkaz na mp3 url ? ;)
    21.7.2015 23:03 nonedamsipokoj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: takto napsana url mi v smplayeru hraje
    jsem blb.nevidim
    22.7.2015 01:21 nobody
    Rozbalit Rozbalit vše Re: takto napsana url mi v smplayeru hraje
    22.7.2015 11:44 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: takto napsana url mi v smplayeru hraje
    nupac nepochopí!
    22.7.2015 13:59 nonedamsipokoj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: takto napsana url mi v smplayeru hraje
    Ano,genitalni sorry genialni Petře,nupac je totalni blb,ale kdyz si neco umane,tak se tim prokope,nebo to obejde a udela to jinak.
    21.7.2015 23:22 nonedamsipokoj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: takto napsana url mi v smplayeru hraje
    jo,prosim te nevedel by jsi jak nainstaluju SMTube jinak nez z tar.bz,kterej neumim,treba terminalem ?
    22.7.2015 01:42 nobody
    Rozbalit Rozbalit vše Re: takto napsana url mi v smplayeru hraje
    nejjednodusi budes mit pridat PPA "Ubuntu Multimedia for Trusty by Doug McMahon (mc3man)", jsou tam novejsi verze multimedialnich programu, knihoven, kodeku nez v repositari. Krome toho SMPlayer+SMTube treba i VLC, Mplayer, MPV, Audacious, Soundconverter, Gstreamer, ffmpeg...
    tim ze pridas PPA se budou aktualizovat nadale z toho PPA, pokud nevis co je PPA, je to "pridavny uzivatelsky repozitar"
    # postup pro pridani a aktualizovani vseho co toto PPA nabizi
    sudo add-apt-repository ppa:mc3man/trusty-media
    sudo apt-get update
    sudo apt-get dist-upgrade
    
    # nebo postup pro pridani, aktualizovani(nebo instalace pokud jeste neni) pouze smplayer+smtube
    # a nasledne odebrani PPA, tim se ale do budoucna uz nebude smplayer vubec aktualizovat
    sudo add-apt-repository ppa:mc3man/trusty-media
    sudo apt-get update
    sudo apt-get install smplayer smplayer-skins smplayer-themes smtube
    sudo add-apt-repository -r ppa:mc3man/trusty-media
    22.7.2015 02:40 Olaf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: takto napsana url mi v smplayeru hraje
    Jediná nadávka, kterou tě ještě nepočastoval, je "Barbra Streisandová", přesto mu furt radíš. Čemu?
    22.7.2015 03:39 2X4B-523P | skóre: 38 | blog: Zelezo_vs_Debian
    Rozbalit Rozbalit vše Re: takto napsana url mi v smplayeru hraje
    treba chape, ze jiny schopnejsi uzivatel si ten dotaz vyhleda a v tom hnoji najde i odpoved... jinak souhlasim, ze takovy tazateluv pristup prilis ku pomoci nemotivuje...
    22.7.2015 09:18 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: takto napsana url mi v smplayeru hraje
    Nevím, zda tohle vlákno není promazané, ale nestává se, že by nupac poděkoval. Tenhle tazatel ještě ani jednou nikomu nezanadával.
    22.7.2015 13:51 nonedamsipokoj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: takto napsana url mi v smplayeru hraje
    jo jsem Nupac blíženec,rozdvojena osobnost,jednou by te laskou sezral,podruhy by te zabil,tak vam teda děkuju.
    23.7.2015 13:59 nobody
    Rozbalit Rozbalit vše Re: takto napsana url mi v smplayeru hraje
    jak pise 2X4B-523P... i kdyz se Nupac chova jako hovado, ma dotazy z lidu a pokud nejake nehovado na to vlakno v budoucnu narazi, poslouzi odpoved jemu... neco jineho by bylo pokud by dotaz po vyreseni a/nebo po casovem useku byl smazan, to bych si uz sakra rozmejslel jestli po tech Nupacokecech bych jeste nekdy na nej reagoval :)
    23.7.2015 23:47 gůglepraser
    Rozbalit Rozbalit vše Re: takto napsana url mi v smplayeru hraje
    teda Nobody cong,jaky ty jsi schopen napsat sračky
    21.7.2015 23:29 nonedamsipokoj
    Rozbalit Rozbalit vše Re: takto napsana url mi v smplayeru hraje
    SMTube nainstalovane z repozitare je nefunkcni

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.