abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 02:11 | Komunita

    Všem čtenářkám a čtenářům AbcLinuxu krásné Vánoce.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    dnes 02:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). S kódovým názvem Echo. Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 18:33 | Nová verze

    Vývojáři postmarketOS vydali verzi 25.12 tohoto před osmi lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell on Mobile, KDE Plasma Mobile, Phosh a Sxmo.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 0.41.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.5 (novinky) skriptovacího jazyka Lua (Wikipedie). Po pěti a půl letech od vydání verze 5.4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.12. 23:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.4.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout vylepšenou podporu Waylandu. Nejnovější darktable by měl na Waylandu fungovat stejně dobře jako na X11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    21.12. 05:00 | Nová verze

    Byla vydána beta verze Linux Mintu 22.3 s kódovým jménem Zena. Podrobnosti v přehledu novinek a poznámkách k vydání. Vypíchnout lze, že nástroj Systémová hlášení (System Reports) získal mnoho nových funkcí a byl přejmenován na Informace o systému (System Information). Linux Mint 22.3 bude podporován do roku 2029.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    21.12. 01:55 | Nová verze

    GNU Project Debugger aneb GDB byl vydán ve verzi 17.1. Podrobný přehled novinek v souboru NEWS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.12. 17:22 | IT novinky

    Josef Průša oznámil zveřejnění kompletních CAD souborů rámů tiskáren Prusa CORE One a CORE One L. Nejsou vydány pod obecnou veřejnou licenci GNU ani Creative Commons ale pod novou licencí OCL neboli Open Community License. Ta nepovoluje prodávat kompletní tiskárny či remixy založené na těchto zdrojích.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    19.12. 17:00 | Komunita

    Nový CEO Mozilla Corporation Anthony Enzor-DeMeo tento týden prohlásil, že by se Firefox měl vyvinout v moderní AI prohlížeč. Po bouřlivých diskusích na redditu ujistil, že v nastavení Firefoxu bude existovat volba pro zakázání všech AI funkcí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Kdo vám letos nadělí dárek?
     (30%)
     (1%)
     (10%)
     (3%)
     (1%)
     (3%)
     (13%)
     (23%)
     (14%)
    Celkem 69 hlasů
     Komentářů: 17, poslední dnes 00:24
    Rozcestník

    Dotaz: vypnutí systému

    13.9.2015 16:34 Jack Hokus | skóre: 34 | blog: LostHeaven
    vypnutí systému
    Přečteno: 562×
    Ahoj,

    mám Debian Stable a také problém s vypínáním systému. Když se pokusím systém vypnout, tak dostanu chybovou hlášku, která se sestává s čísla v hranatých závorkách a reboot:powerdown. Číselná kombinace se při každém vypnutí liší.

    Problém se projevuje ať už vypínám systém z konzole, nebo z Xfce, Zkoušel jsem vypínat přes shutdown -h now,shutdown -h now a systemctl něco.

    Hledal jsem zmínky o podobném problému. Pár jsem jich našel. Nicméně, u nich dojde k následnému restartu systému.U mne ne. Vše probíhá standardně, jen se neodpojí zdroj.

    Kdysi dávno jsem se s nevypnutým zdrojem setkal, ale to bylo snad za časů jádra 2.4. kde jsem do vlastnoručně sestaveného jádra nedal podporu pro něco důležitého, pravděpodobně acpi, už si nejsem jistý

    Petr
    http://www.jackhokus.cz/

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    David Watzke avatar 13.9.2015 16:57 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vypnutí systému
    Ahoj, co udělá příkaz poweroff? Pokud to samé, tak si jeden ze zmiňovaných příkazů vyber, napiš před něj "strace -f -s 2000 -o ~/shutdown-strace.log", spusť a pak sem nahraj ten soubor.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    David Watzke avatar 13.9.2015 16:58 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vypnutí systému
    A ještě: chová se to stejně pod userem a rootem?
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    13.9.2015 17:54 Jack Hokus | skóre: 34 | blog: LostHeaven
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vypnutí systému
    Dobrý večer,

    děkuju za odpovědi. Zítra doplním potřebné údaje.

    Petr
    http://www.jackhokus.cz/
    14.9.2015 16:46 Jack Hokus | skóre: 34 | blog: LostHeaven
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vypnutí systému
    Zdravím,

    v konzoli vypínám jen jako root a z Xfce je to to stejné

    Petr
    http://www.jackhokus.cz/
    14.9.2015 16:44 Jack Hokus | skóre: 34 | blog: LostHeaven
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vypnutí systému
    Příloha:
    Dobrý den,

    přikládám ten soubor, snad pomůže, každopádně moc děkuju.
    http://www.jackhokus.cz/
    David Watzke avatar 14.9.2015 16:48 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vypnutí systému
    Ještě než to začnem řešit víc do hloubky: halt se mi na některých systémech choval tak, že provedl to, co popisujete

    Zkuste raději poweroff jak jsem psal. Dělá to totéž?
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    14.9.2015 17:54 nobody
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vypnutí systému
    tak halt by se tak snad mel chovat normalne :) jde o vypnuti systemu, ale napajeni stale ma bezet a uzivatel si ma vypnout power sam, tedy pokud se nepusti:
    # vynucene chovani jako poweroff...
    halt -p
    


    poweroff je v postate "halt + vypnuti_power_pomoci_acpi"
    14.9.2015 18:24 Jack Hokus | skóre: 34 | blog: LostHeaven
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vypnutí systému
    Dobrý večer,

    zkusil jsem to, ale chová se to stejně jako předtím. Nicméně i tak děkuju.

    Petr
    http://www.jackhokus.cz/
    14.9.2015 18:23 Jack Hokus | skóre: 34 | blog: LostHeaven
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vypnutí systému
    Zdravím,

    poweroff dělá to samé.

    Petr
    http://www.jackhokus.cz/
    15.9.2015 12:38 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vypnutí systému
    Doska, verzia UEFI Biosu a verzia jadra sú?
    16.9.2015 21:04 Jack Hokus | skóre: 34 | blog: LostHeaven
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vypnutí systému
    Příloha:
    Ahoj,

    jádro je 3.16.0-4-amd64. Dál přikládám výstup s lshw

    verzi biosu doplním zítra.
    http://www.jackhokus.cz/
    17.9.2015 10:54 Peter Golis | skóre: 65 | blog: Bežné záležitosti | Bratislava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: vypnutí systému
    Hlavne skús pozrieť či nemá výrobca novší UEFI BIOS na stiahnutie, výrobcu a model dosky poznáš. Ja som ho v tom výpise nevidel, obvykle je to však viditeľné cez dmidecode. Čo si pamätám, tak dosť často sa predávali dosky s zmršeným firmware kôli Windows, a neskôr vydal výrobca opravu ktorá umožnila aj bezproblémový beh Linuxu a ostatných OS.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.