abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 20:44 | Zajímavý projekt

    Starling (GitHub) je desktopové prostředí vytvořeno umělou inteligencí (s dohledem jednoho vývojáře během šesti měsíců).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    včera 14:22 | IT novinky

    Dne 30. června 2026 byla završena fyzická realizace projektu Czech National Quantum Communication Infrastructure (CZQCI), tedy České národní kvantové komunikační infrastruktury. Projekt byl realizován od 1. března 2023 a financován z Národního plánu obnovy částkou 121,6 milionu Kč. Cílem podpořeného projektu bylo vybudovat základy národní kvantové komunikační infrastruktury a ověřit možnosti jejího praktického využití. Mezi

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 14:11 | IT novinky

    Město Šumperk se stalo terčem kybernetického útoku, chod úřadu je omezen. Zjišťuje se, jestli unikla nějaká data. Cílem hackerů byla městská datová síť. První útoky zaznamenali odborníci na informační technologie již v pondělí večer, závady se ale plně projevily až dnes ráno. Město událost nahlásilo Národnímu úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NUKIB).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 13:55 | Bezpečnostní upozornění

    Samba, svobodná implementace síťového protokolu SMB/CIFS, byla vydána ve verzích 4.24.5, 4.23.10 a 4.22.11. Řešeno je 6 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    27.7. 23:44 | IT novinky

    Přední technologické společnosti (Adobe, Cadence, Capital One, Cisco, Cloudera, Cloudflare, Cognition, CrowdStrike, Databricks, Dell Technologies, DoorDash, Elastic, HPE, Hugging Face, IBM, LangChain, Linux Foundation, Microsoft, NAVER, NetApp, Nous Research, NVIDIA, OpenClaw, Palantir, Palo Alto Networks, Red Hat, Reflection AI, Salesforce, SAP, ServiceNow, Siemens, SK Telecom, Snowflake, SpacexAI, Synopsys, Thinking

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    27.7. 18:11 | Zajímavý projekt

    Krabix.cz je online 3D konfigurátor krabiček pro 3D tisk s exportem do STL. Běží přímo v prohlížeči. Nic se neposílá na server.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    27.7. 17:00 | Komunita

    Nadace Open Home Foundation spustila veřejnou preview verzi komunitní databáze zařízení pro Home Assistant. Má fungovat jako „Wikipedie pro chytrá zařízení".

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    27.7. 15:22 | Komunita

    Na stránce nového panelu Firefoxu přibudou nové widgety. Například denně aktualizována interaktivní křížovka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    27.7. 14:11 | Zajímavý projekt

    PGSimCity (GitHub) je webová 3D vizualizace vnitřního fungování databázového systému PostgreSQL v podobě města. Vytvořena pomocí umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    27.7. 03:33 | Nová verze

    UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala Ubuntu Touch 24.04-2.0 a 24.04-1.4. Nová verze 24.04-2.0 již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (5%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2272 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: KVM - v guest VM neni videt USB 3.0 device

    polo23 avatar 5.10.2015 08:47 polo23 | skóre: 28 | blog: polo23
    KVM - v guest VM neni videt USB 3.0 device
    Přečteno: 316×
    Ahoj, mate nekdo zkusenosti s presmerovanim USB 3.0 device z hosta do guest VM v KVM? Mne se to nedari zprovoznit:( Tady jsou blizsi informace.
    Host: Debian Jessie (Intel(R) Core(TM) i3-3120M CPU @ 2.50GHz, kernel 4.1.0-0.bpo.2-686-pae #1 SMP Debian 4.1.6-1~bpo8+1 (2015-09-09) i686 GNU/Linux).
    Guest: Debian Jessie (kernel 4.1.0-0.bpo.2-686-pae #1 SMP Debian 4.1.6-1~bpo8+1).

    Mam k hostovi pripojen pres USB 3.0 HDD a podle nasledujiciho navodu jsem se snazil ho pripojit do guest systemu:
    http://ebalaskas.gr/blog/2012/06/22/libvirt-hotplug-usb-device/comments/ Kdyz se pripojim do guesta a prikazem lsusb si zobrazim zarizeni na USB sbernici tak tam to zarizeni nevidim.
    Zkousel jsem tedy pripojit do guesta cely USB kontroler, ale to konci hlaskou error: unsupported configuration: host doesn't support passthrough of host PCI devices.

    Takze jsem googlil a zjistil jsem ze je potreba aby moje CPU podporovalo VT-d http://spica-and-roid.blogspot.cz/2012/07/howto-kvm-passthrough.html. Na strankach Intelu je uvedeno, ze nepodporuje - takze moznost, ze bych pripojil, cely kontroler u me pada.

    Tady jsou PCI device (kontrolery), ktere jsme se snazil pripojit.
    lspci | grep -i usb
    00:14.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family USB xHCI Host Controller (rev 04)
    00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #2 (rev 04)
    00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 7 Series/C210 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #1 (rev 04)


    Jeste bych dodal, ze kdyz kdyz jsem se pokousel pripojit disk pres USB 2.0 do guesta tak to funguje naprosto bez problemu. Problem je proste jen s tim USB 3.0.

    Mate nejake napady(nasmerovani) jak to USB 3.0 zprovoznit? Predem diky.

    Odpovědi

    5.10.2015 09:48 Nobody
    Rozbalit Rozbalit vše Re: KVM - v guest VM neni videt USB 3.0 device
    Zkusil bych spustit QEMU s parametry:
    -device nec-usb-xhci -device usb-host,hostbus=X,hostaddr=Y
    Aby to emulovalo USB 3, hostbus a hostaddr zjistis pres lsusb. QEMU ovsem musi byt zkompilovano s libusb (kterych je zrejme nekolik verzi ci forku a obecne je v tom zmatek).

    Pokud ti jde ciste o to nahrat data na nebo z disku, tak muzes normalne namapovat /dev/sdX, pod kterym se ti USB disk jevi v hostu, a v guestu zadne USB neresit:
    -drive file=/dev/sdX,cache=none[,if=vrtio (pokud mas)]

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.