Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
root@kerry:/home/kerry# apt-get install flashplugin-nonfree Čtu seznamy balíků… Hotovo Vytvářím strom závislostí Čtu stavové informace… Hotovo Balík flashplugin-nonfree není dostupný, ale jiný balík se na něj odkazuje. To může znamenat že balík chybí, byl zastarán, nebo je dostupný pouze z jiného zdroje E: Balík „flashplugin-nonfree“ nemá kandidáta pro instalaci root@kerry:/home/kerry#
Doporučuji zkusit instalaci na kterékoliv současné distribuci a teprve poté, pokud s tím bude stále problém, se znova zeptat. Nemá smysl zoufale bojovat s fosilní distribucí. Boj je předem prohraný a nestojí za čas a námahu. Bojuje-li člověk s něčím, co je naopak bleeding edge, může se tím spoustu věcí naučit. Boj s něčím, co je zastaralé, žádné výhody ani nové aplikovatelné znalosti nepřináší.
Mohl bys zde napsat jakým fosilním distribucím by se měl dotyčný vyhnout?Dotyčný používá Debian 6, je to napsáno přímo v příspěvku. Ten byl vydán před 4.5 lety, ale release freeze proběhl dřív, je v něm tedy přes pět let starý software.
Zároveň bych prosil o napsání konkrétní současné distribuce vhodné pro firemní použití (do 1000 zaměstnanců, do 10 serverů, řádově stovky PC).Řeším tedy jen o řád až dva menší instituce, ale používám aktuální Debian (s tím, že na nové stroje instaluju nadcházející verzi zhruba od zmražení) a trochu Ubuntu LTS.
Zároveň bych prosil o napsání konkrétní současné distribuce vhodné pro firemní použití (do 1000 zaměstnanců, do 10 serverů, řádově stovky PC).Doporučoval bych dát to jako samostatný dotaz, tady to může zapadnout. Jinak pro správu stovek počítačů bych viděl vhodné nasadit silný server a něco na způsob thinstation. Jirka
Tiskni
Sdílej: