Sovereign Tech Fund oznámil finanční podporu následujících open source projektů: Scala, SDCC, Let's Encrypt, Servo, chatmail, Drupal, Fedify, openprinting, PHP, Apache Arrow, OpenSSL, R Project, Open Web Docs, conda, systemd a phpseclib.
Bylo vydáno OpenBSD 7.8. S předběžnou podporou Raspberry Pi 5. Opět bez písničky.
Valkey (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 9.0. Valkey je fork Redisu.
Byly publikovány informace o kritické zranitelnosti v knihovně pro Rust async-tar a jejích forcích tokio-tar, krata-tokio-tar a astral-tokio-tar. Jedná se o zranitelnost CVE-2025-62518 s CVSS 8.1. Nálezci je pojmenovali TARmageddon.
AlmaLinux přinese s verzí 10.1 podporu btrfs. XFS bude stále jako výchozí filesystém, ale instalátor nabídne i btrfs. Více informací naleznete v oficiálním oznámení.
Společnost OpenAI představila svůj vlastní webový prohlížeč ChatGPT Atlas. Zatím je k dispozici pouze na macOS.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.5 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
Rodina jednodeskových počítačů Orange Pi se rozrostla (𝕏) o Orange Pi 6 Plus.
Na Humble Bundle běží akce Humble Tech Book Bundle: All Things Raspberry Pi by Raspberry Pi Press. Se slevou lze koupit elektronické knihy od nakladatelství Raspberry Pi Press a podpořit Raspberry Pi Press, Raspberry Pi Foundation North America nebo Humble.
Přidaný režim autonomního řízení vozidel Tesla Mad Max je dostupný pro vybrané zákazníky v programu EAP (Early Access Program). Nový režim je na silnici agresivnější, častěji mění pruhy a ne vždy dodržuje rychlostní limity. Agentura JPP spekuluje, že v Česku by se mohl nový režim namísto Mad Max jmenovat Mad Turek...
05:00.0 Network controller: Qualcomm Atheros QCA9565 / AR9565 Wireless Network Adapter (rev 01) Subsystem: Foxconn International, Inc. Device e068 Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 32 Memory at 90100000 (64-bit, non-prefetchable) Expansion ROM at 7f000000 Capabilities: Kernel driver in use: ath9kahojte na pc packard bell som dal lubuntu w7 ale nemozem spojazdnit wifi ,pc aj vidi ostatne wifi v okoli ale neviem ako to nastavit uz ma ociu bolia cely den sa trapim pomoooc
Řešení dotazu:
network={
ssid="MojeSit"
psk="heslo"
}
wpa_supplicant -Dwext -iwlan0 -c wpa.conf
ale znamym som dal lubuntu w7 je to najrychlejsieTo vypadá jako nesmysl. Mezi distribucemi by neměly být rozdíly v rychlosti.
ked si dam pridat wifi tam potom neviem ako dalej vid. obr.Dle mého názoru se NetworkManager špatně ladí a proto jsem doporučil ho vypnout a použít řádkový wpa_supplicant. S NM nemohu poradit, lituji.
ale ja som doma skusal asus a oni maju dlinkTo by nemělo vadit, pokud tam není nějaký fakt strašně divný problém.
keby som vedel ci staci len nieco nahrat alebo spustitPsal jsem, že máš spustit wpa_supplicant, a přečíst si, co to napsalo.
Tiskni
Sdílej: