Odpověď Evropské komise (pdf) k evropské občanské iniciativě Stop Destroying Videogames, jež je součástí hnutí Stop Killing Games: "Komise se domnívá, že v této fázi nemůže navrhnout právní povinnost zachovat hratelnost videoher poté, co přestaly být poskytovány komerčně. Důvodem jsou i stávající práva duševního vlastnictví. Podle autorského práva EU mají nositelé práv výlučná práva ke svým výtvorům. Kromě autorských práv mohou být
… více »Byl vydán Mozilla Firefox 152.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 152 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.7 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
Hříčka xsnow, která na ploše spustí sněžení, je protestware. Pokud jste v Rusku (LANG=ru), zobrazuje ukrajinské vlajky.
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch, vydala beta verzi Ubuntu Touch 24.04-2.0. Nová verze již počítá s výřezy pro fotoaparát (notch) a zaoblenými rohy displeje. Webový prohlížeče Morph přešel z Chromia 87 na Chromium 134. Do shellu Lomiri byl přidán editor snímků obrazovky.
V Praze probíhá Flock 2026, tj. konference pro přispěvatele a příznivce Fedory. Přednášky lze sledovat také na YouTube.
Node-RED (Wikipedie, GitHub), webová aplikace postavená na Node.js pro vizuální programování a propojování hardwarových zařízení, API a online služeb, byl vydán ve verzi 5.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Byla vydána nová verze 3.27.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opraveno bylo 5 zranitelností.
Řídící výbor GCC schválil záměr do GCC začlenit backend WebAssembly.
oco@oco-pc:~$ sudo apt-get install flashplugin-installer [sudo] password for oco: Čtu seznamy balíků… Hotovo Vytváří se strom závislostí Čtu stavové informace… Hotovo Některé balíky nemohly být instalovány. To může znamenat, že požadujete nemožnou situaci, nebo, pokud používáte nestabilní distribuci, že vyžadované balíky ještě nebyly vytvořeny nebo přesunuty z Příchozí fronty. Následující informace vám mohou pomoci vyřešit tuto situaci: Následující balíky mají nesplněné závislosti: flashplugin-installer : Závisí na: libnspr4-0d ale nebude se instalovat E: Nelze opravit problémy, některé balíky držíte v porouchaném stavu.prosim vas ako spopjazdnim aby sli videa,ked som v mozzile pridal do doplnkov HTML5 tak videa na youtube idu ale na inych strankach uz nie ako napr. stv ,ta3 atd...
Řešení dotazu:
processor : 0 vendor_id : AuthenticAMD cpu family : 6 model : 8 model name : AMD Athlon(tm) XP 2000+ stepping : 1 cpu MHz : 1658.726 cache size : 256 KB physical id : 0 siblings : 1 core id : 0 cpu cores : 1 apicid : 0 initial apicid : 0 fdiv_bug : no f00f_bug : no coma_bug : no fpu : yes fpu_exception : yes cpuid level : 1 wp : yes flags : fpu vme de pse tsc msr pae mce cx8 apic sep mtrr pge mca cmov pat pse36 mmx fxsr sse syscall mmxext 3dnowext 3dnow vmmcall bogomips : 3317.45 clflush size : 32 cache_alignment : 32 address sizes : 34 bits physical, 32 bits virtual power management: ts
oco@oco-pc:~$ sudo apt-get install flashplugin-installer Čtu seznamy balíků… Hotovo Vytváří se strom závislostí Čtu stavové informace… Hotovo Některé balíky nemohly být instalovány. To může znamenat, že požadujete nemožnou situaci, nebo, pokud používáte nestabilní distribuci, že vyžadované balíky ještě nebyly vytvořeny nebo přesunuty z Příchozí fronty. Následující informace vám mohou pomoci vyřešit tuto situaci: Následující balíky mají nesplněné závislosti: flashplugin-installer : Závisí na: libnspr4-0d ale nebude se instalovat E: Nelze opravit problémy, některé balíky držíte v porouchaném stavu.v synaptic nemam nainstalovany ziadny flash ,ked chcem nainstalovat tak svieti cervena ze sa s niecim bije a neda sa nainstalovat,tak isto v software pre lubuntu ked zaskrtnem adobe aby nainstalovalo tak mi to padne kde robim chybu prosim vas
Open /etc/apt/sources.list deb http://archive.canonical.com/ubuntu trusty partner deb-src http://archive.canonical.com/ubuntu trusty partnertoto mi pomohlo nainstalovat adobe flash ale videa nejdu v chromium co musim nahrat este do toho chromium?
Následující balíky mají nesplněné závislosti: flashplugin-installer : Závisí na: libnspr4-0d ale nebude se instalovat E: Nelze opravit problémy, některé balíky držíte v porouchaném stavu.
youtube-dl "LINK" - | mplayer -Nedá se to ale použít všude. Nejjednodušší bude sehnat nějaký normální počítač. Třeba repasovaný ThinkPad T420 s Core i5 se dá sehnat okolo 10k CZK a vystačí ti na dalších pár let. Stolní počítače na tom asi budou cenově ještě lépe. I kdybys to totiž nějak rozchodil, ta tvá třináct či kolik let stará Tatramatka nemá ani náhodou dost výkonu na to, aby stihla videa zkomprimovaná moderními kodeky dekódovat a vykreslit. Např. na výrazně modernějším Athlonu X2 (dnes tak 6 let starý) jsem narazil na problémy při přehrávání 1080p videí v x265 a to mu ještě s vykreslováním pomáhala akcelerace přes VDPAU. I Core2Duo ze stejné éry, co mám v notebooku se s podobným obsahem pere ze všech sil.
Tiskni
Sdílej: