Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Multiplatformní hororová adventura Whispering Willows je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 6. října.
Na čem aktuálně pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za září (YouTube).
Byla vydána nová verze 1.50.0 sady nástrojů pro správu síťových připojení NetworkManager. Novinkám se v příspěvku na blogu NetworkManageru věnuje Fernando F. Mancera. Vypíchnout lze podporu nastavení veth (virtual ethernet) v nmtui.
Byla vydána nová verze 24.1 linuxové distribuce Manjaro (Wikipedie). Její kódové jméno je Xahea. Ke stažení je v edicích GNOME, KDE PLASMA a XFCE.
Mobilní Datovka, tj. svobodná aplikace pro přístup k datovým schránkám pro zařízení s operačním systémem iOS a Android, byla vydána v nové verzi 2.1.0. Nově je pro sestavení potřeba Qt 6.7.
Přesně před 35 lety, 3. října 1989, byla vydána počítačová hra Prince of Persia. Jejím tvůrcem je Jordan Mechner.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu zářijový souhrn novinek. Po půl roce od předchozího. Vypíchnout lze nové desky StarPro64, Oz64 a Quartz64-Zero.
Byla zveřejněna ePetice Výzva za strategický přístup k digitalizaci: Kvalita, flexibilita a udržitelnost ve státních projektech.
Japonský Google rozšířil svou kolekci DYI fyzických klávesnic Gboard o klávesnici ve tvaru Möbiovy pásky. Pro zájemce repozitář na GitHubu.
Řešení dotazu:
earn.cvut.cz
už se taky slehla zem… Asi je na čase pořídit si rádiovku a důchodky.
earn.cvut.cz
byla internetová adresa mainframe IBM 4341 na ČVUT. A jeho EARN/BITNETové jméno bylo CSEARN (nebo CSEARN.BITNET). To bylo už dost dávno. Byla to doba, kdy jsem stahoval z ftp přes posláním mailu z EARNCC na BITFTP@PUCC. (Pak přišla odpověď mailem odpověď. Jeden mail výpis adresáře, druhý mail cd a výpis podadresáře, stažený soubor překódovaný přes UUCP, rozdělený do mailů po 8kB a finálně sedící na mainframe v kódování EBCDIC.) Zdroje odsud už jsou vypnuté skoro všechny. A přiručka z doby EARNu je také zajímavá. (zmíněný BITFTP kapitola 5.2.) A k dalším prastarým dokumentů se dá dostat cestou při zkracování URL. Na důchodky se, ale necítím.
Tiskni Sdílej: