Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Dobre, a jak to vypada u HW podpory?Všelijak, chce to radši kontrolovat při nákupu. Uvedené věci ale vypadají, že fungují.
A mohu v klidu říct, že stabilní to už jeJá mám Debian testing a jeho KDE bych zrovna jako stabilní nenazval. Se slzou v oku vzpomínám na stabilitu poslední verze KDE 4. Od té doby, co testing přešel na KDE 5 (loňský červenec, mám pocit), jsou s KDE pořád jen problémy. Už si ani nevzpomínám, kdy mi KDE 5 dokázalo běžet souvisle aspoň týden, aniž by zatuhlo.
Když si v produkčním distru nainstaluješ několik grafických prostředí tak si systém zaneřádíš a uklidit ji když si finálně nějakou vybereš dá hodně práce a dost znalostíJá jsem nedávno různá prostředí zkoušel a problém zaneřáděnosti jsem vyřešil jednoduše: z terminálu jsem si zkopíroval jména všech balíčků, které se kvůli konkrétnímu prostředí nainstalovaly, a pak, když jsem chtěl dané prostředí zase odinstalovat, zkopíroval jsem zpět do terminálu přesně ony balíčky a odinstaloval je. Tím jsem si zajistil, že zcela vše, co se nainstalovalo, se zase odinstalovalo a nic nezůstalo.
Navic mam mys Logitech G400 a premyslim jak nabindovat funkce stejne jako na Win7, kde jsem mel zobrazeni plochy, hlasitost +-, browser apd.Já vidím extra čudlíky na myši v /dev/input/eventX.
Tiskni
Sdílej: