Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Řešení dotazu:
..pridat mount parametr..
cat /sys/block/sdb/queue/scheduler
su-
echo deadline > /sys/block/sdb/queue/scheduler
elevator=deadline
echo deadline | sudo tee /sys/block/sdb/queue/schedulernebo
sudo -i echo deadline > /sys/block/sdb/queue/scheduler
cat /sys/block/sdb/queue/scheduler
. Tam jsem zjistil že je to cfg.
Pak jsem použil druhý příkaz viz. echo deadline | sudo tee /sys/block/sdb/queue/scheduler
.
Bohužel nic se nezmění, jako bych neměl práva. Stále na mě kouká cfg... Proč ?
Tak se mi povedlo nastavit deadline, díky za rady...
Ale teď když započnu kopírování z HDD na USB vypadá to že všechno funguje tak jak má.Jenže...
Pokud se film dostane na cca. 1 Gb, všechno se zpomalí a je to stejný problém. To není normální. Přitom mám nastavený ten deadline pro usb (sdb)sudo su echo 104857600 > /proc/sys/vm/dirty_background_bytes echo 209715200 > /proc/sys/vm/dirty_bytesJestli to pomůže, budou se muset ty dva řádky přidat do /etc/rc.local, jinak změna nepřežije restart.
echo 104857600 | sudo tee /proc/sys/vm/dirty_background_bytes echo 209715200 | sudo tee /proc/sys/vm/dirty_bytes
cat /proc/sys/vm/dirty_background_bytesKdybys narazil i tak na problémy, můžeš zkusit ty hodnoty ještě snížit. Pokud je ale srazíš moc, utrpí tím výkon, protože se bude častěji po menších kouscích zapisovat na disk. Dej pozor, že ty hodnoty se uvádí v bytech, pro převod z megabytů je třeba je vynásobit 1048576. (32 MB = 33554432 bytes). Úplně mimochodem, zkusil jsem si na flashku nakopírovat 19 GB adresář s 13 soubory o velikosti cca 1,7 GB. Když byla flashka připojená přes USB 3, žádný zásek jsem nepozoroval, přestože rychlost zápisu spadla někam pod 15 MB/s. Zkoušel jsem to na stroji s Fedorou 23 a 16 GB RAM ve výchozím nastavení, takže jádro mělo povoleno ušpinit až 3,2 GB stránek. Během zápisu bylo konstantně přes 600 000 špinavých stránek, tedy něco přes 2,3 GB. Na USB 2 jsem to zkoušel jen s 1,6 GB souborem a fungovalo to taktéž. Zvláštní, že na Ubuntu to dělá takový chaos...
Tiskni Sdílej: