Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.7.0. Z novinek lze vypíchnout podporu platformy AMD Van Gogh.
Richard Stallman v den oslav 40. výročí GNU oznámil, že má rakovinu (YouTube).
DIY trackball Ploopy má novou variantu Adept, na rozdíl od předchozích používá 44mm kouli, má symetrický tvar a šest tlačítek, snímač zůstává PMW-3360, novinkou je použití Raspberry Pi Pico, na kterém běží firmware QMK s podporou grafické konfigurační aplikace VIA. Předobjednávky jsou otevřeny za ceny 80-105 CAD.
Probíhá Meta Connect 2023. Společnost Meta představuje své novinky v oblasti AI a virtuální, smíšené a rozšířené reality. Představeny byly nové chytré brýle Ray-Ban | Meta a headset Meta Quest 3.
Eben Upton oficiálně představil (YouTube) nové Raspberry Pi 5 (YouTube). Je více než 2x výkonnější než jeho předchůdce, model 4B.
Byl vydán (YouTube) Counter-Strike 2. Nativně také pro Linux. Jedná se o největší technologický skok v historii této populární herní série.
Richard Stallman vystoupí v Praze s přednáškou Free Software And Your Freedom. V sobotu 30. září ve 14:30 na Pedagogické fakultě UK a v neděli 1. října v 18:00 hodin v rámci konference Hackers Congress Paralelní Polis.
Byla vydána verze 6 s kódovým název Faye linuxové distribuce LMDE (Linux Mint Debian Edition). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Linux Mint vychází z Ubuntu. LMDE je postaveno na Debianu.
Byly publikovány informace o novém bezpečnostním problému pojmenovaném GPU.zip (paper, GitHub). S vlastním logem. Jedná se o možný útok postranním kanálem na grafickou kartu (GPU). Proces může "krást pixely" jinému procesu.
Projekt GNU dnes slaví 40. výročí. Přesně před čtyřiceti lety, 27. září 1983, Richard Stallman oznámil, že se chystá napsat s Unixem kompatibilní operační systém GNU (Gnu's Not Unix). Hlavní oslava a setkání hackerů probíhá ve Švýcarsku ve městě Biel/Bienne. Na programu je také přednáška Richarda Stallmana.
MWMHints mwmhints; Atom prop; memset(&mwmhints, 0, sizeof(mwmhints)); prop = XInternAtom(display, "_MOTIF_WM_HINTS", False); mwmhints.flags = MWM_HINTS_DECORATIONS; mwmhints.decorations = 0; XChangeProperty(display, window, prop, prop, 32, PropModeReplace, (unsigned char *) &mwmhints, PROP_MWM_HINTS_ELEMENTS);
Já dávám přednost globální klávesové zkratce pro KWin. Ta umožňuje vypnutí a zapnutí rámečku u každého okna zvlášť, obnovení rámečku, chce-li uživatel zase s oknem hýbat myší atd. Ideální je to hlavně pro browsery, o řád lepší než F11, protože to nic nepřekrývá, všechny vysouvací pruhy v Plasmě fungují dál atd.
Ano, tohle umělo už i Gnome 2, po půlhodince v gconf-editoru. Než to odstranili, protože užitečné funkce by uživatele mátly.
Mně by automatické odstranění rámečku nevyhovovalo, protože si tu a tam můžu usmyslet, že chci rámeček zachovat i u maximalizovaného okna. Typický use case je screen klient nakonfigurovaný à la Fedora, tedy hlášky se seznamem terminálů a dalšími informacemi se nezobrazují dole, nýbrž v názvu relace, což mi například konsole ukáže v titulkovém pruhu, nepoužívám-li taby. A pak tedy chci titulkový pruh i u maximalizovaného konsole.
Užitečný trik se dá provádět s Yakuake. Vypadá sice antiokenně, ale pomocí mé oblíbené klávesové zkratky z něj kdykoliv můžu vyrobit normální okno a umístit ho, kam potřebuju. Skrytí a opětovné zobrazení Yakuake pak obnoví původní implicitní stav bez rámečku. Tohle se automatickým pravidlem pro všechna maximalizovaná okna zařídit nedá.
Nainstalovat KDE. Zvolit globální klávesovou zkratku pro odstranění a obnovení dekorací okna v KWin, například Okno+Enter. Spustit konsoli (konsole
). Maximalizovat konsoli. Použít zvolenou klávesovou zkratku. Hotovo. (Vylepšení: V nastavení konsole vypnout zobrazení lišty tabů.)
Nainstalovat KDE
Tak to raději budu mít dvě dekorace oken nad sebou Kdo chce kam… Proti gustu nelze nic namítat.
Používám Ubuntu a fish.Odpověď:
Nainstalovat KDE.Myslím, že to není odpověď, kterou chtěl tazatel slyšet.
Tiskni
Sdílej: