V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
MWMHints mwmhints; Atom prop; memset(&mwmhints, 0, sizeof(mwmhints)); prop = XInternAtom(display, "_MOTIF_WM_HINTS", False); mwmhints.flags = MWM_HINTS_DECORATIONS; mwmhints.decorations = 0; XChangeProperty(display, window, prop, prop, 32, PropModeReplace, (unsigned char *) &mwmhints, PROP_MWM_HINTS_ELEMENTS);
Já dávám přednost globální klávesové zkratce pro KWin. Ta umožňuje vypnutí a zapnutí rámečku u každého okna zvlášť, obnovení rámečku, chce-li uživatel zase s oknem hýbat myší atd. Ideální je to hlavně pro browsery, o řád lepší než F11, protože to nic nepřekrývá, všechny vysouvací pruhy v Plasmě fungují dál atd.
Ano, tohle umělo už i Gnome 2, po půlhodince v gconf-editoru. Než to odstranili, protože užitečné funkce by uživatele mátly.
Mně by automatické odstranění rámečku nevyhovovalo, protože si tu a tam můžu usmyslet, že chci rámeček zachovat i u maximalizovaného okna. Typický use case je screen klient nakonfigurovaný à la Fedora, tedy hlášky se seznamem terminálů a dalšími informacemi se nezobrazují dole, nýbrž v názvu relace, což mi například konsole ukáže v titulkovém pruhu, nepoužívám-li taby. A pak tedy chci titulkový pruh i u maximalizovaného konsole.
Užitečný trik se dá provádět s Yakuake. Vypadá sice antiokenně, ale pomocí mé oblíbené klávesové zkratky z něj kdykoliv můžu vyrobit normální okno a umístit ho, kam potřebuju. Skrytí a opětovné zobrazení Yakuake pak obnoví původní implicitní stav bez rámečku. Tohle se automatickým pravidlem pro všechna maximalizovaná okna zařídit nedá.
Nainstalovat KDE. Zvolit globální klávesovou zkratku pro odstranění a obnovení dekorací okna v KWin, například Okno+Enter. Spustit konsoli (konsole
). Maximalizovat konsoli. Použít zvolenou klávesovou zkratku. Hotovo. (Vylepšení: V nastavení konsole vypnout zobrazení lišty tabů.)
Nainstalovat KDE
Tak to raději budu mít dvě dekorace oken nad sebou Kdo chce kam… Proti gustu nelze nic namítat.
Používám Ubuntu a fish.Odpověď:
Nainstalovat KDE.Myslím, že to není odpověď, kterou chtěl tazatel slyšet.
Tiskni
Sdílej: