Hru Warhammer: Vermintide 2 (ProtonDB) lze na Steamu získat zdarma napořád, když aktivaci provedete do pondělí 24. listopadu.
Virtualizační software Xen (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 4.21. Podrobnosti v poznámkách k vydání a přehledu nových vlastností.
Evropská komise schválila český plán na poskytnutí státní pomoci v objemu 450 milionů eur (téměř 11 miliard Kč) na rozšíření výroby amerického producenta polovodičů onsemi v Rožnově pod Radhoštěm. Komise o tom informovala v dnešní tiskové zprávě. Společnost onsemi by podle ní do nového závodu v Rožnově pod Radhoštěm měla investovat 1,64 miliardy eur (téměř 40 miliard Kč).
Microsoft v příspěvku na svém blogu věnovaném open source oznámil, že textové adventury Zork I, Zork II a Zork III (Wikipedie) jsou oficiálně open source pod licencí MIT.
První prosincový týden proběhne SUSE Hack Week 25. Zaměstnanci SUSE mohou věnovat svůj pracovní čas libovolným open source projektům, například přidání AI agenta do Bugzilly, implementaci SSH v programovacím jazyce Zig nebo portaci klasických her na Linux. Připojit se může kdokoli.
Google oznámil, že Quick Share na Androidu funguje s AirDropem na iOS. Zatím na telefonech Pixel 10. Uživatelé tak mohou snadno přenášet soubory z telefonů s Androidem na iPhony a obráceně.
Byla vydána nová verze 8.5 (8.5.0) skriptovacího jazyka PHP používaného zejména k vývoji dynamických webových stránek. Přináší řadu novinek a vylepšení (URI Extension, Pipe Operator, Clone With, …). Vydána byla také příručka pro přechod z předchozích verzí.
Evropská komise zahájila tři vyšetřování týkající se cloudových platforem Amazon Web Services (AWS) a Microsoft Azure. Evropská exekutiva, která plní také funkci unijního antimonopolního orgánu, chce mimo jiné určit, zda jsou americké společnosti Microsoft a Amazon v cloudových službách takzvanými gatekeepery, tedy hráči, kteří významně ovlivňují provoz internetu a musí dle nařízení o digitálních trzích (DMA) na společném trhu
… více »Společnost Meta Platforms vyhrála ostře sledovaný spor o akvizici sítě pro sdílení fotografií Instagram a komunikační aplikace WhatsApp. Podle amerického soudu firma jejich převzetím neporušila antimonopolní zákon, protože si tak nemonopolizovala trh sociálních sítí. Žalobu na Metu podala před pěti lety americká Federální obchodní komise (FTC). FTC argumentovala, že Meta, tehdy známá jako Facebook, koupila tyto dvě společnosti v letech 2012 a 2014 proto, aby s nimi nemusela soutěžit.
Home Assistant včera představil svůj nejnovější oficiální hardware: Home Assistant Connect ZBT-2 pro připojení zařízení na sítích Zigbee nebo Thread.
To mount a shared folder during boot, add the following entry to /etc/fstab: sharename mountpoint vboxsf defaults 0 0Tak jsem to udělal a restartoval server. Server skončí hláškou
give root password for maintenanceNepomůže prosím někdo co se mu nelíbí a jak to opravit ?
mount sharename -t vboxsf -o defaults mountpoint
wdir /tmp/wdir vboxsf defaults 0 0 <wdir> /tmp/wdir vboxsf <options> 0 0Výsledek byl stejný Příkaz journalctl -xb jsem nespouštěl a kde mám hledat ten log ? OS Debian 8.1
Nema sa tam zadavat nazov adresara vo Windows ale nazov zdielaneho prostriedku vo VBoxe (moze sa lisit predsa).
Ako som pisal - myslim si, ze sa to snazi pripojit skor ako bezi daco, co to potrebuje (mozno siet, mozno daco ine - bohvie, co vsetko ten zazrak potrebuje).
Vlákno bylo přesunuto do samostatné diskuse.
Mne to tiez blblo... vyriesil som to tak, ze som nastavil v konfiguracii VM automaticke pripajanie a na fstab sa vas*al. Viem, ze je to barbarske, lebo som vlastne ani poriadne nezistil pricinu problemu, ale jednalo sa o najrychlejsie riesenie.
Nie som si ani isty, ako presne to teraz funguje - myslim si, ze teraz sa o to pripajanie staraju nejak tie ovladace pre VBox. Problem s fstab je podla mna v tom, ze dany systemd service nema poriadne nastavene, co vsetko potrebuje pre svoj beh a system sa snazi pripojit adresar, pricom este nebezia vsetky potrebne daemony - cele sa to pobabre a skonci to v single user mode (ci ako sa to v systemd vola).
_netdev do konkretniho radku fstab
No... nakolko mam asi dobry den a som laskou k bliznemu svojmu presiaknuty, narychlo som testol napady z odkazu a tu je vysledok:
1. _netdev v fstab nefunguje - system bootne v poho, ale mount sa nepodari.
2. comment=systemd.automount v fstab takisto.
3. Modul vboxsf v /etc/modules funguje dobre.
Preco konkretne zlyha mount v moznosti 1. a 2. som uz nezistoval.
Tiskni
Sdílej: