abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 23:55 | Komunita

    Ubuntu 26.04 LTS bude (𝕏) Resolute Raccoon (rezolutní mýval).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:00 | Nová verze

    Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:11 | Komunita

    Linuxová distribuce Frugalware (Wikipedie) ke konci roku 2025 oficiálně končí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.0.6 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP bude brzy k dispozici také na Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:11 | IT novinky

    Americký výrobce čipů AMD uzavřel s americkou společností OpenAI smlouvu na několikaleté dodávky vyspělých mikročipů pro umělou inteligenci (AI). Součástí dohody je i předkupní právo OpenAI na přibližně desetiprocentní podíl v AMD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.10. 20:00 | Komunita

    Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy z konference LinuxDays 2025.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.10. 15:22 | IT novinky

    Na konferenci LinuxDays 2025 byl oficiálně představen nový router Turris Omnia NG.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 34
    4.10. 05:22 | Komunita

    Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2025, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách FIT ČVUT. Na programu je spousta zajímavých přednášek.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    3.10. 22:44 | IT novinky

    V únoru loňského roku Úřad pro ochranu osobních údajů pravomocně uložil společnosti Avast Software pokutu 351 mil. Kč za porušení GDPR. Městský soud v Praze tuto pokutu na úterním jednání zrušil. Potvrdil ale, že společnost Avast porušila zákon, když skrze svůj zdarma dostupný antivirový program sledovala, které weby jeho uživatelé navštěvují, a tyto informace předávala dceřiné společnosti Jumpshot. Úřad pro ochranu osobních údajů

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (38%)
     (45%)
     (15%)
     (17%)
     (22%)
     (15%)
     (18%)
     (16%)
     (15%)
    Celkem 181 hlasů
     Komentářů: 12, poslední 4.10. 20:35
    Rozcestník

    Dotaz: Centos 7 - chybí vm.max_writeback_pages

    vandrovnik avatar 7.2.2016 20:12 vandrovnik | skóre: 21
    Centos 7 - chybí vm.max_writeback_pages
    Přečteno: 335×
    Dobrý den, na serverech jsem používal omezení vm.max_writeback_pages, aby při zápisu velkého množství dat "nedrhnulo" vše ostatní. V Centosu 7 tenhle parametr ale už nejspíš není... Nevíte, prosím, jestli se nějak dá docílit obdobného chování? Jde mi o to, že nyní, když zkopíruju 10 GB soubor, je systém celkem dlouho téměř nepoužitelný, protože se zapisují dirty pages... Pomocí vm.max_writeback_pages se to dalo krásně vyřešit.

    Odpovědi

    7.2.2016 22:00 Martin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Centos 7 - chybí vm.max_writeback_pages
    Ahoj, zkusil bych asi dirty_background_bytes a dirty_bytes. https://www.kernel.org/doc/Documentation/sysctl/vm.txt
    vandrovnik avatar 7.2.2016 23:19 vandrovnik | skóre: 21
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Centos 7 - chybí vm.max_writeback_pages
    To je právě těžké - přijde mi, že ať to nastavím jak to nastavím, bude to vždycky špatně - buď téměř potlačím cache pro zápis, nebo ji využiju, ale dřív nebo později se to začne zapisovat na disk, ale pak už nemám kontrolu nad rychlostí zápisu a systém moc nereaguje. Možná se situace zlepší, až v serveru budeme mít lepší disky (teď je taková směska různých na testování), ale proč ten parametr vyhodili, to mi tedy není jasné. Momentálně se prý automaticky nastavuje na optimální hodnotu - mně se spíš zdá, že jako většina věcí, co se snaží být příliš chyté, se to moc optimálně nechová.
    Ruža Becelin avatar 8.2.2016 13:52 Ruža Becelin | skóre: 40 | blog: RuzaBecelinBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Centos 7 - chybí vm.max_writeback_pages
    Na hodne vystizene workstation mam tohle a nemam problemy s odezvou ani pri hodne vysokem IO loadu:
    # Swap (32/64 MB dirty bytes)
    echo 33554432 > /proc/sys/vm/dirty_bytes;
    echo 67108864 > /proc/sys/vm/dirty_background_bytes;
    echo 2000 > /proc/sys/vm/dirty_writeback_centisecs;
    
    vandrovnik avatar 8.2.2016 15:34 vandrovnik | skóre: 21
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Centos 7 - chybí vm.max_writeback_pages
    Vyzkoušeno a chová se to víceméně stejně - akorát se problém projeví o chlup dřív, protože cache pro zápis je tím pádem malinká.
    8.2.2016 16:42 pavele
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Centos 7 - chybí vm.max_writeback_pages
    cgroups memory?
    vandrovnik avatar 8.2.2016 19:57 vandrovnik | skóre: 21
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Centos 7 - chybí vm.max_writeback_pages
    Tím ale asi nedokážu nastavit, aby se "špinavé stránky" zapisovaly nějakou pevně danou maximální rychlostí, ne?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.