Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Řešení dotazu:
Nijak, AP slouzi jako router a jak je znamo MAC adresa se neprenasi pres L3 zarizeni. Musel by jsi se dostat primo na to AP a vylistovat si ARP tabulku.
To je pěkný blábol. AP může klidně fungovat jako L2 bridge, dokonce to tak velmi často je...
A ty si myslíš že dnes se používá přístup na internet podle mac adresy?Nevím, jak v Itálii, ale v ČR jsem to viděl.
A když si naklonuješ někoho mac adresu tak internet nepůjde nikomu zvásTřeba by počkal až ho tamten přestane používat. A jinak jo, adresy by měly být vidět v tom airmonu.
To by ten hotel musel být blbej.Jako 99.9% hotelů po světě? Mimochodem blbej hotel se pozná hlavně podle toho, že se tam blbě spí a podávají tam hnusné jídlo.
Moralisty neposlouchej, účtovat si za wifi je zlodějina. Lidé, kterým ukradneš session dostanou refund.Kde máš zaparkované auto že bych si ho půjčil na ježdění, moralisty neposlouchej protože chtít takové nekřesťanské peníze za auto, však mu to pojištovna zaplatí..... Ne fakt takhle vážně? Znám hromadu předražených služeb a pokud tě připadají předražené tak je prostě nepoužívej, pak je nemusíš platit. Nikdo tě nenutí že tu wifi musíš za tu cenu používat.
fping -g 192.168.0.0/24 -a 2>/dev/null; arp
Pokud jde o to, že máš AP s linuxem a např. ti tam běží hostapd, tak můžeš vylistoval wifi klienty pomocí "iw wlan0 station dump". Tam jsou vidět jejich "MAC" adresy.+1 To je jediná košer odpověď, co tady padla. Pokud jde o nabourávání se do sítí, tak je většinou lepší nechat dotyčného, ať se s tím trochu potrápí sám. :)
Tiskni Sdílej: