Svobodná webová platforma pro sdílení a přehrávání videí PeerTube (Wikipedie) byla vydána v nové verzi 6.3. Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení a na GitHubu.
Uživatele Windows a Microsoft 365 Business a Enterprise mohou oficiálně používat Python v Excelu. Spolu s knihovnami jako pandas, Matplotlib a NLTK. Jedná se o spolupráci s Anacondou. Microsoft si tento "vynález integrace tabulkových procesorů s externími prostředími" patentoval: US12026560B2. Už před podáním patentu ale mohli uživatelé pro Python v Excelu používat například PyXLL. LibreOffice / OpenOffice.org měl PyUNO.
Provoz Mozilla.social, tj. instance Mastodonu provozované Mozillou, bude 17. prosince 2024 ukončen.
Byla vydána nová major verze 6 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení jsou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, Ubuntu 24.04, Debian 12, Fedora 39, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Exploze osobních komunikačních zařízení v Libanonu zabily osm lidí, přibližně 2750 lidí je zraněno. Zhruba 200 jich je v kritickém stavu.
Byla vydána Java 23 / JDK 23. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 12. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců. LTS verze jsou 8, 11, 17 a 21 a bude 25.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 41, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 22. října. Z novinek (ChangeSet) lze vypíchnout Valkey místo nesvobodného Redisu, konec Pythonu 2, instalace proprietárních ovladačů Nvidia s podporou Secure Boot, DNF 5, RPM 4.20, KDE Plasma Mobile Spin, LXQt 2.0, …
Digitální a informační agentura (DIA) přebírá od 1. listopadu správu Registru obyvatel a Registru osob. Převodem pokračuje postupné soustřeďování sdílených informačních systémů státu pod DIA (𝕏).
Společnost Apple vydala nové verze operačních systémů pro svá zařízení: macOS 15 Sequoia, iPadOS 18, tvOS 18, visionOS 2, watchOS 11 a iOS 18.
Konsorcium Linux Foundation představilo svůj nejnovější projekt s názvem OpenSearch Software Foundation zastřešující další vývoj OpenSearch a OpenSearch Dashboards. OpenSearch je forkem vyhledávače Elasticsearch a OpenSearch Dashboards je forkem souvisejícího nástroje pro vizualizaci dat Kibana. V roce 2021 přešly projekty Elasticsearch a Kibana z licence Apache 2.0 na duální licencování pod Server Side Public License (SSPL) a
… více »Řešení dotazu:
Nijak, AP slouzi jako router a jak je znamo MAC adresa se neprenasi pres L3 zarizeni. Musel by jsi se dostat primo na to AP a vylistovat si ARP tabulku.
To je pěkný blábol. AP může klidně fungovat jako L2 bridge, dokonce to tak velmi často je...
A ty si myslíš že dnes se používá přístup na internet podle mac adresy?Nevím, jak v Itálii, ale v ČR jsem to viděl.
A když si naklonuješ někoho mac adresu tak internet nepůjde nikomu zvásTřeba by počkal až ho tamten přestane používat. A jinak jo, adresy by měly být vidět v tom airmonu.
To by ten hotel musel být blbej.Jako 99.9% hotelů po světě? Mimochodem blbej hotel se pozná hlavně podle toho, že se tam blbě spí a podávají tam hnusné jídlo.
Moralisty neposlouchej, účtovat si za wifi je zlodějina. Lidé, kterým ukradneš session dostanou refund.Kde máš zaparkované auto že bych si ho půjčil na ježdění, moralisty neposlouchej protože chtít takové nekřesťanské peníze za auto, však mu to pojištovna zaplatí..... Ne fakt takhle vážně? Znám hromadu předražených služeb a pokud tě připadají předražené tak je prostě nepoužívej, pak je nemusíš platit. Nikdo tě nenutí že tu wifi musíš za tu cenu používat.
fping -g 192.168.0.0/24 -a 2>/dev/null; arp
Pokud jde o to, že máš AP s linuxem a např. ti tam běží hostapd, tak můžeš vylistoval wifi klienty pomocí "iw wlan0 station dump". Tam jsou vidět jejich "MAC" adresy.+1 To je jediná košer odpověď, co tady padla. Pokud jde o nabourávání se do sítí, tak je většinou lepší nechat dotyčného, ať se s tím trochu potrápí sám. :)
Tiskni Sdílej: