Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Řešení dotazu:
Nijak, AP slouzi jako router a jak je znamo MAC adresa se neprenasi pres L3 zarizeni. Musel by jsi se dostat primo na to AP a vylistovat si ARP tabulku.
To je pěkný blábol. AP může klidně fungovat jako L2 bridge, dokonce to tak velmi často je...
A ty si myslíš že dnes se používá přístup na internet podle mac adresy?Nevím, jak v Itálii, ale v ČR jsem to viděl.
A když si naklonuješ někoho mac adresu tak internet nepůjde nikomu zvásTřeba by počkal až ho tamten přestane používat. A jinak jo, adresy by měly být vidět v tom airmonu.
To by ten hotel musel být blbej.Jako 99.9% hotelů po světě? Mimochodem blbej hotel se pozná hlavně podle toho, že se tam blbě spí a podávají tam hnusné jídlo.
Moralisty neposlouchej, účtovat si za wifi je zlodějina. Lidé, kterým ukradneš session dostanou refund.Kde máš zaparkované auto že bych si ho půjčil na ježdění, moralisty neposlouchej protože chtít takové nekřesťanské peníze za auto, však mu to pojištovna zaplatí..... Ne fakt takhle vážně? Znám hromadu předražených služeb a pokud tě připadají předražené tak je prostě nepoužívej, pak je nemusíš platit. Nikdo tě nenutí že tu wifi musíš za tu cenu používat.
fping -g 192.168.0.0/24 -a 2>/dev/null; arp
Pokud jde o to, že máš AP s linuxem a např. ti tam běží hostapd, tak můžeš vylistoval wifi klienty pomocí "iw wlan0 station dump". Tam jsou vidět jejich "MAC" adresy.+1 To je jediná košer odpověď, co tady padla. Pokud jde o nabourávání se do sítí, tak je většinou lepší nechat dotyčného, ať se s tím trochu potrápí sám. :)
Tiskni
Sdílej: