Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačovou hru Tell Me Why (ProtonDB). Na Epic Games Storu počítačovou hru Midnight Ghost Hunt (ProtonDB).
Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Řešení dotazu:
Nijak, AP slouzi jako router a jak je znamo MAC adresa se neprenasi pres L3 zarizeni. Musel by jsi se dostat primo na to AP a vylistovat si ARP tabulku.
To je pěkný blábol. AP může klidně fungovat jako L2 bridge, dokonce to tak velmi často je...
A ty si myslíš že dnes se používá přístup na internet podle mac adresy?Nevím, jak v Itálii, ale v ČR jsem to viděl.
A když si naklonuješ někoho mac adresu tak internet nepůjde nikomu zvásTřeba by počkal až ho tamten přestane používat. A jinak jo, adresy by měly být vidět v tom airmonu.
To by ten hotel musel být blbej.Jako 99.9% hotelů po světě? Mimochodem blbej hotel se pozná hlavně podle toho, že se tam blbě spí a podávají tam hnusné jídlo.
Moralisty neposlouchej, účtovat si za wifi je zlodějina. Lidé, kterým ukradneš session dostanou refund.Kde máš zaparkované auto že bych si ho půjčil na ježdění, moralisty neposlouchej protože chtít takové nekřesťanské peníze za auto, však mu to pojištovna zaplatí..... Ne fakt takhle vážně? Znám hromadu předražených služeb a pokud tě připadají předražené tak je prostě nepoužívej, pak je nemusíš platit. Nikdo tě nenutí že tu wifi musíš za tu cenu používat.
fping -g 192.168.0.0/24 -a 2>/dev/null; arp
Pokud jde o to, že máš AP s linuxem a např. ti tam běží hostapd, tak můžeš vylistoval wifi klienty pomocí "iw wlan0 station dump". Tam jsou vidět jejich "MAC" adresy.+1 To je jediná košer odpověď, co tady padla. Pokud jde o nabourávání se do sítí, tak je většinou lepší nechat dotyčného, ať se s tím trochu potrápí sám. :)
Tiskni
Sdílej: