Nové verze webových prohlížečů Firefox a Chrome byly vydávány každých 6 týdnů. Vývojářům Firefoxu se nelíbilo, že Chrome bude mít vždy větší číslo verze, proto se rozhodli vydávat nové verze Firefoxu každé 4 týdny. Aktuální stav: Firefox 86 byl vydán v 8. týdnu a Chrome 89 v 9 týdnu letošního roku. V kterém týdnu bude mít Firefox větší číslo verze než Chrome?
… více »Thom Holwerda popisuje na OSnews pracovní stanici Raptor Blackbird Secure Desktop (architektura POWER9) a své zkušenosti s ní včetně provozu desktopových aplikací.
Byla vydána nová verze 1.54 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.54 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Check Point zveřejnil report, podle kterého NSA v roce 2013 vytvořila exploit pro operační systém MS Windows. Exploit sloužil k lokální eskalaci práv. O rok později tento exploit ukradli hackeři z Číny. Až po dvou letech byl exploit zveřejněn a Microsoft vydal aktualizaci. Jinými slovy, celé téma se točí o tom, jak NSA zřejmě přispěla ke globálnímu snížení kybernetické bezpečnosti. Celý příběh podrobně naleznete na checkpoint.com.
Framework Flutter (Wikipedie) pro vývoj mobilních, webových i desktopových aplikací byl vydán ve verzi 2 a související programovací jazyk Dart (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.12. Proběhla online konference Flutter Engage. Videozáznam je k dispozici na YouTube. Canonical zde oznámil (Twitter, YouTube), že Flutter je výchozí volba pro vývoj nových aplikací pro Ubuntu.
Společnost AMD na YouTube představila novou grafickou kartu AMD Radeon RX 6700 XT postavenou na architektuře RDNA 2. V prodeji bude od 18. března. Její cena byla stanovena na 479 dolarů.
Uživatelsky přívětivý shell fish byl vydán ve verzi 3.2.0 Vylepšuje uživatelské rozhraní (doplňování, práce s historií úprav textu aj.), přidává napovídání argumentů dalších aplikací, zjednodušuje syntaxi (expanze rozsahů), opravuje chyby.
Steam Link je nově dostupný také pro 64bitový x86 Linux. Streamovat hry z výkonného počítače s nainstalovanou službou Steam lze tedy vedle telefonu, tabletu nebo televize i do počítače s Linuxem. Instalovat Steam Link lze z Flathubu. Od prosince 2018 je k dispozici Steam Link pro Raspberry Pi.
openSUSE Leap 15.3 je od dnešního dne v Beta fázi. Toto vydání je zajímavé tím, že využívá binárních balíčků přímo ze SUSE Linux Enterprise. Podpora ARMv7 zařízení se odštěpila do samostatného podprojektu openSUSE Step. Instalační obrazy Leapu 15.3 jsou k nalezení na get.opensuse.org/testing. Pro ty, co se zapojí do Beta testování, čeká po skončení Beta fáze tričko. Více informací naleznete v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová verze 8.5 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Opětovně se upozorňuje na blížící se zákaz algoritmu ssh-rsa kvůli možnému útoku na SHA-1.
Rád bych změnil ukončování řádky pomocí CR+LF na pouhé CR (jak je zvykem ve svetě Unixu) u svých HTML stránek v kódování ISO-8859-2.
Zkusil jsem program Recode. Postupně jsem vyzkoušel recode /CR-LF../CR, recode 912/CR-LF, recode 912/CR-LF../CR, recode 912/CR-LF..912/CR.
Podle mě by alespoň jedna z variant měla fungovat. Problémem ale je, že u každé z nich dostávám chybovou hlášku: failed: Ambiguous output in step CR-LF..data
Kde dělám chybu?
Používám Mandrake 9.1 (GPL set). recode --version ukazuje Free recode 3.6
fromdos < soubor-dos.txt > soubor.txt
Moc děkuji za odpověď, ale bohužel příkaz fromdos asi v Mandrake Linuxu není k dispozici.
sed '/\r//' < soubor-dos.txt > soubor.txt
Vyzkoušel jsem Vaše řešení pomocí sed, ale bohužel se mi dostalo pouze chybového hlášení sed: -e výraz #1, znak 5: Neznámý příkaz: '/'.
recode 12/cr-lf..12 soubor.txt mi nefunguje, zkoušel jsem i 912/CR-LF..12, ale pokaždé stejné chybové hlášení: Request '12/cr-lf..12' is erroneous'.
Ahoj Tomáši,
děkuji za upozornění. Vím moc dobře, že text psaný kurzivou se uzavírá mezi <i></i>. Já na to ale nějak zapomínám. Budu se snažit, aby se to příště nestalo.
Ahoj Tomáši,
navenek (v Internetu) má stejnou IP adresu asi ještě 6 dalších hostitelů naší malinkaté sítě. Jestli tedy ještě někdo jiný používá vaše stránky a nechává si říkat Bohumil, tak to ještě neznamená, že má něco se mnou společného. Pojem maškaráda je myslím celkem výstižný.
Já jsem si hned uvědomil, že mě prozradily sušenčičky. Tedy Bohumil a Vašek jedno jest. Já mám jenom prostě rád svoje soukromí, a proto také rád používám svůj pseudonym. Ale kvůli správné funkčnosti některých serverů mám nastavenu životnost cookies na "current session", jinak bych je zakázal úplně.
Díky za upozornění!
K tomuhle bludu jsem se dostal někdy, kdy jsem se učil Turbo Pascal v MS-DOSu. V jedné kapitole učebnice byla zmínka o ukončování řádků textových souborů v DOSu a také poznámečka, že v Unixu je to LF, ale mně se to nějak popletlo v hlavě, takže jsem si do dneška myslel, že CR.
Tiskni
Sdílej: