Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
sudo dpkg-reconfigure lightdm
nabídlo mi to 2 varianty: Gdm a Lightgdm. Jen tak cvičně jsem vybral lightgdm a uložil. V pořádku, odhlásil jsem se a znovu přihlásil do ubuntu s Unity.
A teď nastal problém. Zmizely mi všechny panely, včetně záhlaví oken. Nevidím nic a nemohu nic rozkliknout. Něco se podělalo a já nevím co.
Help please .... V podstatě vidím jen plochu a soubory, které jsem tam měl, ale bez levého a horního panelu.
Řešení dotazu:
sudo service lightdm restart
rm -f /home/vadnej_user/.config/compiz-1
rm -rf /home/vadnej_user/.config/compiz-1
mv /home/vadnej_user/.config/dconf/user /home/vadnej_user/.config/dconf/user.vadnej
dconf reset -f /org/compiz/
a také se to nijak neprojevilo.
Nová hodnota zkratky klávesa pro akci Show Desktop v modulu Ubuntu Unity Plugin je ve sporu s akcí Zobrazit plochu v modulu Hlavní nastavení . Chcete zkázat Zobrazit plochuv modulu Hlavní nastavení?a možnosti: Přesto nastavit ShowDesktop Nenastavovat ShowDesktop Vypnout zobrazit plochu
Co třeba tohle nebo tohle? V obou případech se tam píše o dconf reset -f /org/compiz/
a ještě o několika dalších pokusech o řešení. Pomáhá něco z toho?
Tam musí existovat nějaký důvod, proč se ty panely nespustí. Nějaká nekonzistentní konfigurace v ~/.něco
nebo ~/.config/něco
a podobně. Co přesně přibude do ~/.xsession-errors
během toho přihlášení, kdy se nezobrazí panely? Není tam třeba nějaký hint, co selhalo?
Pak se taky dá prohledat seznam balíčků a zjistit, jak se celá ta věc spouští. Definice je v tomhle balíčku a takhle nějak vypadá. Asi bych zkusil spustit /usr/lib/unity/unity-panel-service
z konzole (v době, kdy panely nefungují) a podíval bych se, co to vypisuje a jestli tam není něco zjevně špatně (segfault nebo jiné selhání hned na začátku atd.).
<off_topic>
Kdyby tohle potkalo úplně nového uživatele Linuxu jako první zkušenost s uživatelským rozhraním, pravděpodobně by dospěl k závěru, že se na Linux znova podívá možná za deset let, jestli ještě vůbec někdy.
Přesně takhle Ubuntu ve spolupráci s pseudo-Gnome (Unity) a Gnome připravují svobodný desktop o obrovskou spoustu uživatelů každý den.
Přidávám tento příspěvek na velmi dlouhý seznam důvodů, proč je třeba se vyhnout všem Gnome i pseudo-Gnome (Unity) prostředím a proč je třeba držet se dál od Ubuntu. (Až zase někdo položí otázku jaké distro, některé stále opakované trpké zkušenosti je dobré připomenout předem.)
</off_topic>
Čo vlastne hladáš v tomto vlákne ? Rieš svoj archlinux. Nie každí má záujem o systém ktorí je nutné aktualizovať skoro každú sekundu.
sudo dconf reset -f /org/compiz/ setsid unity
. Sice to na první pohled nic neudělalo... ale kdo ví.
Tiskni
Sdílej: