Bitwig Studio (Wikipedie) bylo vydáno ve verzi 6. Jedná se o proprietární multiplatformní (macOS, Windows, Linux) digitální pracovní stanici pro práci s audiem (DAW).
Společnost Igalia představila novou linuxovou distribuci (framework) s názvem Moonforge. Jedná se o distribuci určenou pro vestavěné systémy. Vychází z projektů Yocto a OpenEmbedded.
Google Chrome 146 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 146.0.7680.71 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 29 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
D7VK byl vydán ve verzi 1.5. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 3 (novinka), 5, 6 a 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.
Bylo vydáno Eclipse IDE 2026-03 aneb Eclipse 4.39. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.
Ze systému Slavia pojišťovny uniklo přibližně 150 gigabajtů citlivých dat. Jedná se například o pojistné dokumenty, lékařské záznamy nebo přímou komunikaci s klienty. Za únik může chyba dodavatelské společnosti.
Sněmovna propustila do dalšího kola projednávání vládní návrh zákona o digitální ekonomice, který má přinést bezpečnější on-line prostředí. Reaguje na evropské nařízení DSA o digitálních službách a upravuje třeba pravidla pro on-line tržiště nebo sociální sítě a má i víc chránit děti.
Meta převezme sociální síť pro umělou inteligenci (AI) Moltbook. Tvůrci Moltbooku – Matt Schlicht a Ben Parr – se díky dohodě stanou součástí Meta Superintelligence Labs (MSL). Meta MSL založila s cílem sjednotit své aktivity na poli AI a vyvinout takovou umělou inteligenci, která překoná lidské schopnosti v mnoha oblastech. Fungovat by měla ne jako centralizovaný nástroj, ale jako osobní asistent pro každého uživatele.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 44 (ChangeSet), tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 14. dubna.
Open source router Turris Omnia NG Wired je v prodeji. Jedná se o Turris Omnia NG bez Wi-Fi. Je připraven pro zamontování do racku.
./letsencrypt-auto --help Bootstrapping dependencies for Debian-based OSes... Ign http://ftp.cz.debian.org jessie InRelease Cíl http://ftp.cz.debian.org jessie-updates InRelease Cíl http://security.debian.org jessie/updates InRelease Cíl http://ftp.cz.debian.org jessie Release.gpg Cíl http://ftp.cz.debian.org jessie Release Cíl http://ftp.cz.debian.org jessie-updates/main Sources Mám:1 http://ftp.cz.debian.org jessie-updates/main amd64 Packages/DiffIndex [1 504 B] Mám:2 http://ftp.cz.debian.org jessie-updates/main Translation-en/DiffIndex [736 B] Cíl http://security.debian.org jessie/updates/main Sources Cíl http://security.debian.org jessie/updates/main amd64 Packages Cíl http://ftp.cz.debian.org jessie/main Sources Cíl http://ftp.cz.debian.org jessie/main amd64 Packages Cíl http://security.debian.org jessie/updates/main Translation-en Cíl http://ftp.cz.debian.org jessie/main Translation-cs Cíl http://ftp.cz.debian.org jessie/main Translation-en Staženo 2 240 B za 2s (985 B/s) Načítají se seznamy balíků… Hotovo Načítají se seznamy balíků… Hotovo Vytváří se strom závislostí Načítají se stavové informace… Hotovo augeas-lenses je již nejnovější verze. libaugeas0 je již nejnovější verze. ca-certificates je již nejnovější verze. dialog je již nejnovější verze. gcc je již nejnovější verze. libffi-dev je již nejnovější verze. libssl-dev je již nejnovější verze. python je již nejnovější verze. python-dev je již nejnovější verze. python-virtualenv je již nejnovější verze. virtualenv je již nejnovější verze. 0 aktualizováno, 0 nově instalováno, 0 k odstranění a 52 neaktualizováno. Failed to install a working "virtualenv" command, exitingTakže nějaký problém s virtualenv, ale nedaří se mi zjistit co. Prohrabal jsem se scriptem a na dvou místech našel použití
# virtualenv binary can be found in different packages depending on
# distro version (#346)
virtualenv=
if apt-cache show virtualenv > /dev/null 2>&1; then
virtualenv="virtualenv"
fi
if apt-cache show python-virtualenv > /dev/null 2>&1; then
virtualenv="$virtualenv python-virtualenv"
fi
a potom
$SUDO apt-get install -y --no-install-recommends \
python \
python-dev \
$virtualenv \
gcc \
dialog \
$augeas_pkg \
libssl-dev \
libffi-dev \
ca-certificates \
if ! command -v virtualenv > /dev/null ; then
echo Failed to install a working \"virtualenv\" command, exiting
exit 1
fi
}
zkusil jsem si i ten poslední if a skutečně to se do ifu odvětví, ale nerozumím proč. Protože virtualenv existuje a je funkční, command -v ho provede a otestuje a pokud je příkaz funkční tak vrátí 0, tím pádem jeho negace dá 1 a skočí se na then. Nerozumím vůbec proč, když tedy tam virtualenv je a je funční, proč "Failed to install". Nebo vidím něco blbě.
Řešení dotazu:
Tiskni
Sdílej: