Matthias Clasen z Red Hatu oznámil v diskusním listu vývojářů Fedora Linuxu, že tým Red Hat Display Systems se zaměří na Wayland a podporu HDR na Linuxu a přestane spravovat RPM balíčky pro LibreOffice. V další major verzi RHELu už LibreOffice nebude. Pokud se nenajde správce balíčků pro Fedora Linux, zůstane pouze LibreOffice ve Flatpaku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačovou hru Tell Me Why (ProtonDB). Na Epic Games Storu počítačovou hru Midnight Ghost Hunt (ProtonDB).
Společnost Meta představila (YouTube) brýle pro virtuální realitu Meta Quest 3. V prodeji budou na podzim a stát budou od 499,99 dolarů.
Byla vydána nová verze 2.41.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 95 vývojářů, z toho 29 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 18 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
modprobe kvm-intel # on Intel machines only modprobe kvm-amd # on AMD machines only
Chlapi, díky moc. Pakliže vás něco ještě napadn, rozhodně to ocením.
Servali jste mi kládu z hlavy. Během příštího měsíce hodlám pořizovat desktop se 3 HDD a rád bych tam rozjel něco normálního, na čem pustím všechno aniž by to bylo zahnojený virama (nesnáším placení za čištění špíny, co nahnojí MShit ...), rád bych zase nějak začal ale moje znalosti se po tá době celkem značně snížily.
Pokud se mezi váma nachází nějakej webař, rozhodně se ozvěte taky. písněte mi na FB: https://www.facebook.com/michal.drevnak.3
Díkec a jestli vás ještě něco napadne, rozhodně to písněte.
Škoda, že to nejde lajknout. :D :D :D
O xtremním (v porovnání rozflákanejma oknama) výkonosti linuxu vím už od jeho seznámení s ním. :D
Ještě bych měl technickou podotázku.
Byl jsem zvyklý pracovat s AMD procesory (z důvodu kvality a funkčností linuxu) ....
Do jaké míry je to správná volba?
Asi se do toho zase pokusím pustit.
https://www.youtube.com/watch?v=lMue5lPht_A
Jestli tě můžu trochu víc prudit otázkama.
Můžčš mi na sebe hodit nějakej kontakt (ICQ, Skype, FB, ...)?
Asi vím, proč jsem preferoval AMDčka .... )
https://www.suse.com/documentation/sles11/singlehtml/book_kvm/book_kvm.html#sec.kvm.requires.install
SMF onlx ...
Tiskni
Sdílej: