V Tchaj-peji probíhá počítačový veletrh COMPUTEX 2023. Firmy představují své novinky. Nvidia například superpočítač DGX GH200 AI.
Vyšla nová verze XMPP (Jabber) klienta Gajim. Nejvýznamnější novinkou je integrace OMEMO pluginu přímo do jádra aplikace, takže již není třeba plugin samostatně instalovat. Přehled dalších novinek je dostupný na oficiálních stránkách. Gajim je vytvořen v jazyce Python s využitím knihovny GTK a vedle Linuxu jej lze vyzkoušet i na platformách MacOS a Windows.
Komunita KDE představila stránku KDE for Developers pro vývojáře používající KDE aplikace. Postupně byly představeny stránky pro umělce KDE for Creators, děti KDE for Kids a vědce KDE for Scientists.
Společnost ARM představila platformu Total Compute Solutions 2023 (TCS23) s 5. generací GPU Immortalis-G720, Mali-G720 a Mali-G620 a Armv9.2 CPU Cortex-X4, Cortex-A720 a Cortex-A520 s DSU-120.
Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Řešení dotazu:
Problémy v žádném Ubuntu nestojí za to. 2012, 2014, 2016 — pořád sračka. Nevím, na co by měl člověk čekat. Až zahřmí? Jediným rozumným řešením je jiná distribuce. Ubuntu je s největší pravděpodobností tajný projekt Microsoftu s cílem odradit co nejvíc uživatelů od Linuxu. Jinak si jeho existenci neumím vůbec vysvětlit.
Sa čudujem, že neignoruješ tu pokazenú pásku.
Si obeť konzumu. Prečo to píšem, lebo stále nove, nové. Pre teba by bola terapia s veľmi starým debianom na rok.
Teď jsem na tohle natrefil. Ne, někteří lidé se prostě nezmůžou na nic jiného než na nejhloupější možné urážky. Takový předškolní způsob výměny „názorů“. Výtečné.
No ale říkám si, že takoví lidé musí být buď opravdu hodně nespokojení sami se sebou, nebo musí být obětí Dunning-Krugerova efektu. Jiné racionální vysvětlení se hledá těžko.
To s tou brutální uživatelskou základnou je ale fakt hloupý a otřepaný pseudoargument. Nejbrutálnější uživatelskou základnu mají Windows. No a? A co jako? A co má být? Já jsem Windows neviděl asi tak od roku 2004 a nechybí mi. Jsou snad pro „běžného uživatele“ v nějakém smyslu dobré? Lepší než Linux? Nebo lepší než Blbuntu? Těžko říct, že jo. Druhá nejbrutálnější uživatelská základna na světě je od OS X. Opravdu je to tak super? Nebo je to jenom další closed-source vězení, s výjimkou kernelu, který ale sám o sobě „běžnému uživateli“ nic moc neřekne?
O tom Ubuntu snad nemá smysl nějak extra blábolit; Ubuntu je prostě problém a je mimo jiné příčinou zoufale malého rozšíření Linuxu na desktopu. Ne, žádná brutální uživatelská základna se nekoná, bohužel.
A ejhle, to všechno jsem schopen napsat, aniž bych musel nutně sahat k urážkám z mateřské školky pro nepřizpůsobivé.
když na to není celá řada programůJá o žádném takovém nevím, naopak jsem včera musel řešit problémy s GCC a GnuRadiem na starém Ubuntu.
Nepřejít.
Přejít raději na rozumné distro.
Definuj prosím termín rozumné distro.
Jinak mi připadá, že se možná zdá, že s *buntu je víc problémové než jiná distra, ale bude to spíš tak, že *buntu má prostě více uživatelů. A tím logicky i víc problémů je diskutováno třeba tady na abclinuxu.cz
Takže tady každý vypíše svoje oblíbené distro a můžeme jít spát. :-P
Rozumná distribúcia nie je arch. Je to otrokársky systém, vyžadujúci s stálu starostlivosť.
Arch Linux je pro lidi, kteří chtějí svému OS opravdu rozumět. Jo a přečti si něco o principu KISS, kterého se Arch Linux drží. Suma sumárum tady akorát svými řečmi odrazuješ lidi od Archu.
Kde přesně je v mém příspěvku řetězec "arch"? Prosím citaci.
Tiskni
Sdílej: