abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 18:00 | Komunita

    Po dvaceti letech skončil leader japonské SUMO (SUpport.MOzilla.org) komunity Marsf. Důvodem bylo nasazení sumobota, který nedodržuje nastavené postupy a hrubě zasahuje do překladů i archivů. Marsf zároveň zakázal použití svých příspěvků a dat k učení sumobota a AI a požádal o vyřazení svých dat ze všech učebních dat.

    karkar | Komentářů: 1
    dnes 11:00 | IT novinky

    Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zahajuje sektorové šetření v oblasti mobilních telekomunikačních služeb poskytovaných domácnostem v České republice. Z poznatků získaných na základě prvotní analýzy provedené ve spolupráci s Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ) ÚOHS zjistil, že vzájemné vztahy mezi operátory je zapotřebí detailněji prověřit kvůli možné nefunkčnosti některých aspektů konkurence na trzích, na nichž roste tržní podíl klíčových hráčů a naopak klesá význam nezávislých virtuálních operátorů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    dnes 10:55 | Humor

    Různé audity bezpečnostních systémů pařížského muzea Louvre odhalily závažné problémy v oblasti kybernetické bezpečnosti a tyto problémy přetrvávaly déle než deset let. Jeden z těchto auditů, který v roce 2014 provedla francouzská národní agentura pro kybernetickou bezpečnost, například ukázal, že heslo do kamerového systému muzea bylo „Louvre“. 😀

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    dnes 01:00 | Komunita

    Z upstreamu GNOME Mutter byl zcela odstraněn backend X11. GNOME 50 tedy poběží už pouze nad Waylandem. Aplikace pro X11 budou využívat XWayland.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    dnes 00:00 | IT novinky

    Byl publikován plán na odstranění XSLT z webových prohlížečů Chrome a Chromium. S odstraněním XSLT souhlasí také vývojáři Firefoxu a WebKit. Důvodem jsou bezpečnostní rizika a klesající využití v moderním webovém vývoji.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 15:55 | Nová verze

    Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.3.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:55 | IT novinky

    Organizace Open Container Initiative (OCI) (Wikipedie), projekt nadace Linux Foundation, vydala Runtime Specification 1.3 (pdf), tj. novou verzi specifikace kontejnerového běhového prostředí. Hlavní novinkou je podpora FreeBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.11. 11:33 | IT novinky

    Nový open source router Turris Omnia NG je v prodeji. Aktuálně na Allegro, Alternetivo, Discomp, i4wifi a WiFiShop.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    4.11. 05:44 | Komunita

    Na YouTube a nově také na VHSky byly zveřejněny sestříhané videozáznamy přednášek z letošního OpenAltu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.11. 04:33 | Komunita

    Jednou za rok otevírá společnost SUSE dveře svých kanceláří široké veřejnosti. Letos je pro vás otevře 26. listopadu v 16 hodin v pražském Karlíně. Vítáni jsou všichni, kdo se chtějí dozvědět více o práci vývojářů, prostředí ve kterém pracují a o místní firemní kultuře. Můžete se těšit na krátké prezentace, které vám přiblíží, na čem inženýři v Praze pracují, jak spolupracují se zákazníky, partnery i studenty, proč mají rádi open source a co

    … více »
    SUSEMAS | Komentářů: 3
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (35%)
     (48%)
     (18%)
     (17%)
     (22%)
     (15%)
     (21%)
     (16%)
     (16%)
    Celkem 320 hlasů
     Komentářů: 15, poslední 2.11. 08:25
    Rozcestník

    Dotaz: Automount CD/DVD, KDE prostředí.

    8.7.2016 13:04 lertimir | skóre: 64 | blog: Par_slov
    Automount CD/DVD, KDE prostředí.
    Přečteno: 207×
    Jakým způsobem se u KDE nastavuje chování při odpojení CD/DVD (KDE prostředí)? Přenáším větší balík starších DVD.

    Původně měla operace standardní chování: vložil jsem DVD do mechaniky (externí), jméno DVD se objevilo v "dostupných zařízeních", provedl jsem kopii, a po odkliku tlačítka na odebrání/vysunutí mechanika vysunula disk a položka z "dostupných zařízení" zmizela.

    Protože jsou to staré disky, tak se několikrát stalo, že nabraný disk mechanika nemohla přečíst a dokonce ani nereagovala na vysunovací tlačíko na mechanice. Pak jsem tedy mechaniku ručně vypnul a po znovu zapnutí nefunkční disk vysunul tlačítkem. Nicméně po posledním vypnutí se změnilo celkové chování automountu:

    Po kliku na odebrání v "dostupných zařízeních" disk mechanika nevysune, v "dostupných zařízeních" zůstane a je nepřipojený a mohu ho znovu připojit. Na vysunutí musím použít tlačítko na mechanice. Pokud vysunu disk tlačítkem bez odebrání v "dostupných zařízeních" a tak sice položka zmizi z "dostupných zařízení" ale v /run/media/user pořád zůstane adresář, disk zůstává v mountlých zařízeních (vidět v df) a pokud se vloží stejný nebo nový disk tak se jeho obsah objeví v přislušném adresáři (není nagenerováno nové jméno do /run/media/user) V dmesg nic není co by indikovalo, že něco neprošlo.

    Odpovědi

    9.7.2016 09:13 mhepp
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Automount CD/DVD, KDE prostředí.
    Kdyz budes mit prazdnou mechaniku, tak vynut odpojeni pomoci umount -f /dev/dvd

    Zustalo Ti to pripojene a tak se to chova divne.
    9.7.2016 14:24 lertimir | skóre: 64 | blog: Par_slov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Automount CD/DVD, KDE prostředí.
    Když stisknu tlačítko na mechanice tak ano, zůstane to připojená a pak ten umount ji odpojí. Ale otázka je na procesy v tom automountu. Původně cliknutí na odpojení v připojených zařízeních udělalo v podstatě umount a pak eject a položka zmizela. (stejně tak zmizí, když kliknu na vloženou flasku). Teď udělá umount a neudělá eject. A na druhou stranu, když vysunu jen tlačítkem na mechanice, tak se neudělá umount. Chování je jako když se rozbilo spojení mezi stavy mount a eject, a dokázal bych to trochu pochopit, když by ta mechanika se dostalal do stavu jako "trvale připojené zařízení". Což je režim, který by někdo mohl chtít mít. Má mechaniku trvale mountnutou do stále stejného adresáře a jen mění obsah.

    Je to celosystémová záležitost, po přepnutí do nového uživatele se tento v prostředí chová stejně. udisksctl dump kokektně vypíše, že je to ejectable medium.
    /org/freedesktop/UDisks2/block_devices/sr0:
      org.freedesktop.UDisks2.Block:
        Configuration:              []
        CryptoBackingDevice:        '/'
        Device:                     /dev/sr0
        DeviceNumber:               2816
        Drive:                      '/org/freedesktop/UDisks2/drives/HL_DT_ST_DVDRAM_GSA_H10N'
        HintAuto:                   true
        HintIconName:               
        HintIgnore:                 false
        HintName:                   
        HintPartitionable:          false
        HintSymbolicIconName:       
        HintSystem:                 false
        Id:                         by-uuid-2008-06-10-16-38-59-00
        IdLabel:                    DE_06
        IdType:                     iso9660
        IdUUID:                     2008-06-10-16-38-59-00
        IdUsage:                    filesystem
        IdVersion:                  Joliet Extension
        MDRaid:                     '/'
        MDRaidMember:               '/'
        PreferredDevice:            /dev/sr0
        ReadOnly:                   true
        Size:                       4651286528
        Symlinks:                   /dev/cdrom
                                    /dev/cdrw
                                    /dev/disk/by-id/ieee1394-00507705000001f5:000428:0000
                                    /dev/disk/by-label/DE_06
                                    /dev/disk/by-path/pci-0000:03:02.0-ieee1394-0x00507705000001f5:000428:0000
                                    /dev/disk/by-path/pci-0000:03:02.0-scsi-0:0:0:0
                                    /dev/disk/by-uuid/2008-06-10-16-38-59-00
                                    /dev/dvd
                                    /dev/dvdrw
      org.freedesktop.UDisks2.Filesystem:
        MountPoints:        
    
    /org/freedesktop/UDisks2/drives/HL_DT_ST_DVDRAM_GSA_H10N:
      org.freedesktop.UDisks2.Drive:
        CanPowerOff:                false
        Configuration:              {}
        ConnectionBus:              ieee1394
        Ejectable:                  true
        Id:                         
        Media:                      
        MediaAvailable:             false
        MediaChangeDetected:        true
        MediaCompatibility:         optical_cd
                                    optical_cd_r
                                    optical_cd_rw
                                    optical_dvd
                                    optical_dvd_plus_r
                                    optical_dvd_plus_r_dl
                                    optical_dvd_plus_rw
                                    optical_dvd_r
                                    optical_dvd_ram
                                    optical_dvd_rw
                                    optical_mrw
                                    optical_mrw_w
        MediaRemovable:             true
        Model:                      DVDRAM GSA-H10N
        Optical:                    false
        OpticalBlank:               false
        OpticalNumAudioTracks:      0
        OpticalNumDataTracks:       0
        OpticalNumSessions:         0
        OpticalNumTracks:           0
        Removable:                  true
        Revision:                   JL10
        RotationRate:               -1
        Seat:                       seat0
        Serial:                     
        SiblingId:                  
        Size:                       0
        SortKey:                    01hotplug/1467766476123093
        TimeDetected:               1467766476123093
        TimeMediaDetected:          0
        Vendor:                     HL-DT-ST
        WWN:                        
    
    položky začínající "auto" v /etc mají rok staré datumy.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.