abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 14:33 | IT novinky

    Společnost Flipper Devices oznámila Flipper One. Zcela nový Flipper postavený od nuly. Jedná se o open-source linuxovou platformu založenou na čipu Rockchip RK3576. Hledají se dobrovolníci pro pomoc s dokončením vývoje (ovladače, testování, tvorba modulů).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 14:00 | Nová verze

    Vývojáři Wine oznámili vydání verze 2.0 knihovny vkd3d pro překlad volání Direct3D na Vulkan. Přehled novinek na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:33 | Nová verze

    Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 10.2 a 9.8. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Vypíchnout lze CLI AI asistenta goose. Podrobnosti v poznámkách k vydání (10.2 a 9.8).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:11 | Nová verze

    Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 30 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 7.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Armstrong bylo vybráno na počest amerického jazzového trumpetisty a zpěváka Louise Armstronga (What A Wonderful World).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:55 | Bezpečnostní upozornění

    V Drupalu byla nalezena a opravena kritická zranitelnost SA-CORE-2026-004 (CVE-2026-9082). Útočník může provádět libovolné SQL dotazy na webech používajících databázi PostgreSQL.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:11 | Komunita

    Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost HP.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:33 | IT novinky

    O víkendu proběhla demopárty Outline 2026. Publikována byla prezentovaná dema. Upozornit lze na 16 bajtové, opravdu šestnáct bajtové, zvukově obrazové demo Wake Up! 16b (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.5 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání a na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.5. 21:00 | IT novinky

    Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2026. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (14%)
     (31%)
     (4%)
     (7%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1675 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: USB Tuner Evolve Mars

    31.7.2016 21:50 Jirka
    USB Tuner Evolve Mars
    Přečteno: 824×
    Zdravím,

    Do nedávna mi vše fungovalo, ale od jisté doby mi nefunguje výše uvedený tuner. Kaffeine napíše zařízení nenalezeno, ve výpisu lsusb není. Stačí vyndat usb kabel, počkat a zase zastrčit. Zařízení se po chvíli objeví ve výpisu:

    Bus 001 Device 005: ID 048d:9006 Integrated Technology Express, Inc. IT9135 BDA Afatech DVB-T HDTV Dongle

    a začne fungovat i v Kaffeine. Po vypnutí počítače a opětovném zapnutí počítače se musí postup opakovat - samo se to nenajde.

    Nedělá to nic jiného, ani USB myš, ani USB klávesnice, ani druhý USB TV tuner RTL2832.

    Co s tím?
    Zkoušel jsem i jiné porty - je to stejné.

    Mám Ubuntu Linux 14.04

    Odpovědi

    31.7.2016 22:12 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: USB Tuner Evolve Mars
    Používám je bez problémů pouze jednou jsem měl problém s nějakým kernelem kde byla chyba v ovladačích ale to už je dávno.

    Jediné co blbne a pak to tuner nenajde je když se PC vypne/uspí a nevypne se USB kde je tuner připojen (musel jsem předělat napájení pro USB aby bylo napájené z +5V které se při vypnutí odpojí).

    Takže při vypnutí odpojí se napájení od USB kde je tuner? (Někdy se to dá nastavit v biosu nebo propojkama na MB takže nezměnil jsi něco v biosu.)

    Jinak když použiješ starý kernel tak to funguje? Co uspávání USB?

    Při vypnutí PC je USB pod napětím nebo ne?
    1.8.2016 17:59 Jirka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: USB Tuner Evolve Mars
    Děkuji za odpověď.

    • Nikdy mi to nedělalo, začalo to asi před týdnem (nebo dvěma, třemi, nevím přesně), ale jenom na Evolve Mars
    • Počítač používám tak, že jej zapnu, zkouknu zprávy, mejly, atd., nic neinstaluju, nedělám s ním žádné pokusy, do biosu nechodím, s kernelem se nezabývám, sem tam někdy povolím nabízenou aktualizaci.
    • Když vypnu počítač, tak potom co zhasne (a ztichne), jej odpojím od sítě vypínačem na prodlužce (ale to jsem dělal vždy - není to novinka) - je tedy úplně bez proudu.

    1.8.2016 18:07 Jirka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: USB Tuner Evolve Mars
    Jinak kernel mám tento:

    4.2.0-42-generic #49~14.04.1-Ubuntu SMP Wed Jun 29 20:22:11 UTC 2016 x86_64 x86_64 x86_64 GNU/Linux

    1.8.2016 19:36 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: USB Tuner Evolve Mars
    Já nic to samo.......

    A když použiješ při startu starý kernel s kterým to chodilo ?
    3.8.2016 09:32 fish | skóre: 22
    Rozbalit Rozbalit vše Re: USB Tuner Evolve Mars
    Já můžu jen doplnit, že to na 99% není SW záležitost. S tím napájením je to přesně jak píše Petr Šobáň. Je to tím tunerem (maximálně v kombinaci s konkrétním chováním desky), ale v tomhle případě kvalita odpovídá ceně. Doma ho používám na PC s Windows a chová se to stejně. Tuner mám připojený přes usb hub s aktivním napájením a podle ledky vedle portu vidím, jestli se navázala komunikace s usb.

    Když je počítač i hub bez napájení (taky mám vypínání na prodlužce), tak po zapnutí naběhne všechno vpořádku. Když počítač vypnu (ne jen uspím) a bez odpojení napájení zase zapnu, tuner nenaběhne a port na hubu nesvítí. Pomůže až odpojení/zapojení tuneru. Z toho usuzuju, že ho standby napájení z usb udržuje ve stavu, ze kterýho se nedokáže po opětovným zapnutí PC inicializovat. Možná by to dokázal obejít nějaký hack v ovladači, ale pochybuju.

    Kdyby byl tuner přímo do portu na desce, mohlo by fungovat zakázání buzení přes usb (případně další volby ohledně usb v BIOSu), ale v posledních letech mi přijde, že většina desek už tohle nastavení ignoruje a napájení posílá na usb pořád.
    8.8.2016 15:50 Jirka
    Rozbalit Rozbalit vše Re: USB Tuner Evolve Mars

    Tak jsem zkusil nějaký starý kernel, myslím že to byl 4.2.0-36. Měl jsem jej tam několik dní bez výsledku.

    Včera jsem tam dal nový: 4.4.0-31-generic, situace stejná. Dnes dokonce nereaguje na vyndání a zandání, včera ještě reagoval. Takže to má asi za sebou....

    8.8.2016 23:25 Do Tretice...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: USB Tuner Evolve Mars
    ...vseho dobreho...

    Mel sem tentyz problem kdysi prave s tim RTL-kem, nasel sem na netu nakej skript, kerej vsechny porty po probuzeni ze spanku vypne a zapne (se udela textak co se pak nahraje nekam do /etc/neconeco myslim) a fungovalo to pak ok. Uz je to davno...

    Po asi roce sem udelal cistej reinstall a vse uz jelo ok. A pak sem si vzpomnel, ze vlastne ahaaa, vzdyt tentokrat sem uz nemusel nic vymejslet s tim debilnim tunerem.

    Takze je porad moznost, ze to je SW zalezitost ve spojeni s "moderni" mobo. Novej (ci revert na starej) kernel neni vzdy vsespasne. Zkus proste i jinej comp.

    Script hledat nebudu, jsem jiz na to starej a linej. A jestli sem neco prehlid, tak ... no a co? :-)

    tak good luck

    8.8.2016 23:28 Do Tretice...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: USB Tuner Evolve Mars
    ..do prdele...

    Jenom jsem nucen dodat, ze to samozrejme nechces, pokud mas pichlej trvale externi hdd, nebo neco, cemu by se nelibila tahle obezlicka. Vono je to sice jasny, ale at se radej nekdo trebas kolemdouci toho nechytne bez rozmyslu...
    CIJOML avatar 3.8.2016 10:46 CIJOML | skóre: 58 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: USB Tuner Evolve Mars
    zkus kernel z http://kernel.ubuntu.com/~kernel-ppa/mainline/

    nejaky posledni 4.7

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.