Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
/data/test1/XYZ /data/januar/XYZ /data/ijkl/XYZCize aby sa nasli vsetky XYZ podpriecinky a v nich zmazat vsetky subory. Vdaka.
find . -type d -name "XYZ" -exec rm -f {} \;
# find . -type d -name "XYZ/" -exec rm -f {} \; find: upozornenie: Unixové názvy súborov väčšinou neobsahujú lomky (hoci názvy ciest áno). To znamená, že '-name `XYZ/'' bude pravdepodobne stále vyhodnotené ako zlyhanie v tomto systéme. Viac použiteľným testom môže byť '-wholename', alebo možno '-samefile'. Alebo, ak používate GNU grep, môžete použiť 'find ... -print0 | grep -FzZ `XYZ/''. # find . -type d -name "XYZ" -exec rm -f {} \; rm: nie je možné odstrániť `./XYZ': Je adresárAdresar musi zostat zachovany a len potrebujem premazat subory v nom. Vdaka.
find /path/to/data -type d -name XYZ -exec find '{}' -maxdepth 1 -type f \; \ | (readarray -t files; rm "${files[@]}";)
Tohle^^^ nedá příkazu rm
žádný adresář ani jiný zásadní důvod ke stížnostem a bude to fungovat i pro soubory a adresáře s názvem začínajícím tečkou nebo s mezerami v názvech. Doporučuji dát si napřed echo
před rm
a vyzkoušet si tak, co přesně to bude dělat.
Trochu tomu může pomoct -prune
. Hodí se, (a) pro efektivitu, pokud se ví, že v případných podadresářích uvnitř XYZ
už nemůže být další XYZ
, případně (b) pro variantu zadání, kde ve struktuře podadresářů XYZ
může být další XYZ
, který se ale už nemá promazávat. Stejně jako výše, echo
is your friend:
find /path/to/data -type d -name XYZ -prune -exec find '{}' -maxdepth 1 -type f \; \ | (readarray -t files; rm "${files[@]}";)
na žádost autora implicitně skryto jako zavádějící
Zobrazit komentářUuuuf, pozor, tohle^^^ je naprosto hloupé a nebezpečné, protože to smaže všechny soubory ve stejném adresáři jako XYZ
, nikoliv uvnitř XYZ
. Asi jsem měl zatmění mysli, když jsem to „zjednodušení“ psal.
Inu, nic naplat, první slovo platí, druhé leze z prdele.
rm -rf
On chtěl smazat všechny soubory, ne nutně podadresáře.
rm /data/*/XYZ/*
pokud to ma byt vcetne podadresaru, tak
rm -r /data/*/XYZ/*
Pouze pokud je hloubka zanoření vždy stejná, což ale zadání nespecifikuje. Pokud není vždy stejná, asi nezbude nic jiného než find
.
#!/bin/zsh setopt extendedglob rm -f **/XYZ/*(.)
Pokud máte jako shell Zsh a extendedglob v .zshrc, tak stačí jen ten poslední řádek.
find . -type d -name xyz -exec sh -c "cd {} && rm -f *" \;
Tiskni
Sdílej: