Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »Řešení dotazu:
Není to náhodou disk s ntfs ?
Pokud systém pozná podivnosti tak data schová a dokud ve win neuděláš scandisk chkdsk tak budou schovaná.
Pokud je to lin disk ext* reiser ... atd tak zřejmě data zůstala v cache ram a vypnul se systém bez SYNCu a uložení dat.
jen odhaduju.
Pokud je to flashka nebo usb hdd tak vždy před vypnutím nebo odebráním ho odpoj unmountni.
Napiš absolutní cestu…media/liska/linux/foto2016/16-02-10 deti…
Začínám mít dojem, že takto^^^ se lze k nějakému řešení dobrat jen velmi těžko.
Mezery tam jsou, ve win to nevadí, zde to nehlásí chybu.
Mezery nikde nevadí, jen je potřeba je správně escapovat / uvozovkovat, pokud člověk jména souborů někam zadává pomocí shellu.
V dotazu zcela chybí informace o tom, které mount pointy a souborové systémy to byly, tj. zda bylo jisté, že se to v tom Ubuntu ukládá do NTFS oddílu nebo zda tam je nějaký jiný sdílený oddíl, který se dá z obou systémů číst, atd. Taky není jasné, co to znamená nechal jsem prohledat disk. Jako třeba find ~ -type d -iname '*děti*'
? Nebo šlo o hledání v tom mount pointu, kam byl připojený NTFS?
Nevím, co to znamená „v souborech“ a o kterém z nepřeberného počtu desktopových prostředí a souborových manažerů je řeč. Ale to nakonec není podstatné. Podstatné je, jaký to byl souborový systém (NTFS?), kam byl přimountovaný atd. Nelze než doporučit prohledání adresáře ~
a taky adresáře s tím mount pointem, kam se disk připojuje.
Znova připomínám, že tu chybí informace o souborových systémech, oddílech a mount pointech, které se té operace účastnily. Pokud tenhle kousek informace není k dispozici, zpravidla to znamená, že uživatel nevěděl, co vlastně dělá, a výsledek potom může být celkem libovolný.
Díky všem za rady, třeba toto téma bude i pro jiné.
Obávám se, že bez podrobností o tom, co přesně se stalo, s jakými souborovými systémy a v jaké konfiguraci, tohle téma nikomu příliš neporadí.
Dám si pozor v kterém OS co dělat.
Možná víc záleží na tom, aby člověk věděl, co dělá, než na tom, ve kterém OS zrovna je.
Tiskni
Sdílej: