abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:33 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.104 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.104 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 15:33 | IT novinky

    Spotify spustilo přehrávání v bezztrátové kvalitě. V předplatném Spotify Premium.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 15:00 | IT novinky

    Spoluzakladatel a předseda správní rady americké softwarové společnosti Oracle Larry Ellison vystřídal spoluzakladatele automobilky Tesla a dalších firem Elona Muska na postu nejbohatšího člověka světa. Hodnota Ellisonova majetku díky dnešnímu prudkému posílení ceny akcií Oraclu odpoledne vykazovala nárůst o více než 100 miliard dolarů a dosáhla 393 miliard USD (zhruba 8,2 bilionu Kč). Hodnota Muskova majetku činila zhruba 385 miliard dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:22 | Nová verze

    Bylo vydáno Eclipse IDE 2025-09 aneb Eclipse 4.37. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:22 | IT novinky

    T-Mobile od 15. září zpřístupňuje RCS (Rich Communication Services) zprávy i pro iPhone.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 13:22 | IT novinky

    Společnost ARM představila platformu Arm Lumex s Arm C1 CPU Cluster a Arm Mali G1-Ultra GPU pro vlajkové chytré telefony a počítače nové generace.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:44 | Nová verze

    Unicode Consortium, nezisková organizace koordinující rozvoj standardu Unicode, oznámila vydání Unicode 17.0. Přidáno bylo 4 803 nových znaků. Celkově jich je 159 801. Přibylo 7 nových Emoji.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    9.9. 21:00 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    9.9. 18:33 | Nová verze

    Realtimová strategie Warzone 2100 (Wikipedie) byla vydána ve verzi 4.6.0. Podrobný přehled novinek, změn a oprav v ChangeLogu na GitHubu. Nejnovější verzi Warzone 2100 lze již instalovat také ze Snapcraftu a Flathubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    9.9. 12:22 | IT novinky

    Polské vývojářské studio CD Projekt Red publikovalo na Printables.com 3D modely z počítačové hry Cyberpunk 2077.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Pro otevření více webových stránek ve webovém prohlížečí používám
     (83%)
     (7%)
     (2%)
     (2%)
     (4%)
     (2%)
    Celkem 164 hlasů
     Komentářů: 12, poslední včera 13:00
    Rozcestník

    Dotaz: Chyba v rozložení klávesnice Deepin

    13.7.2017 08:12 Zapik
    Chyba v rozložení klávesnice Deepin
    Přečteno: 326×
    Zdravím,

    po poslední aktualizaci v Deepin došlo k nějaké chybě v mapách klávesnice. Všechny české rozložení typu QWERTY se chovají jako QWERTZ což mě neskutečně vytáčí.

    Po aktualizaci to dělá i synovi, takže to není jen lokální problém. otázka je, ve kterém souboru (adresáři) jsou mapy klávesnice?

    Ze seznamu aktualizovaných balíků jsem moc moudrý nebyl a na první pohled tam nebyl žádný, který by obsahoval mapu klávesnice.

    Měl jsem pocit, že to patří do balíku k Xorg. Kde to najdu?

    Díky

    Odpovědi

    13.7.2017 09:01 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba v rozložení klávesnice Deepin
    Ach jo. Vzhledem k tomu, že jde o čínský derivát Debianu, tak bych se kouknul po nějakých postupech z Debianu. Víc k tomu bohužel říct nemohu, protože netuším co to má za WM.
    Pavel 'TIGER' Růžička avatar 13.7.2017 09:13 Pavel 'TIGER' Růžička | skóre: 54
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba v rozložení klávesnice Deepin
    ... že by dpkg-reconfigure keyboard-configuration?
    13.7.2017 10:08 t
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba v rozložení klávesnice Deepin
    Já si rozložení klávesnice upravuju přímo v /usr/share/X11/xkb/symbols/cz (Arch). A někde v TODO listu mám poznámku zjistit, jestli to nejde nějak líp.
    13.7.2017 14:33 Zapik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba v rozložení klávesnice Deepin
    Do toho adresáře se dívám, tam je vše ok.

    konfigurace klávesnice pres dpkg nastaví přepínání přímo přes X server. Já to mám nastavené přes konfigurační interface v prostředí DDE.

    VM to používá přímo z projektu DDE (deepin desktop environment), obsah souboru /usr/share/X11/xkb/symbols/cz je v pořádku a ani nenese stopz modifikace, takže chyba vzniká někde ve vyšší vrtstvě.

    14.7.2017 08:55 Aleš Kapica | skóre: 52 | blog: kenyho_stesky | Ostrava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Chyba v rozložení klávesnice Deepin
    Nechápu co tě překvapuje. Z pohledu číňanů nemá vůbec význam ztrácet čas s problémy obskurní minority. Nainstaluj si nějakou distribuci, která používá nějaký VM na jehož vývoji se podílí středoevropané a budeš mít po problému.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.