abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:44 | Zajímavý software

    Na WWDC25 byl představen balíček Containerization a nástroj container pro spouštění linuxových kontejnerů na macOS. Jedná se o open source software pod licencí Apache 2.0 napsaný v programovacím jazyce Swift.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:00 | IT novinky

    Do 16. června do 19:00 běží na Steamu přehlídka nadcházejících her Festival Steam Next | červen 2025 doplněná demoverzemi, přenosy a dalšími aktivitami. Demoverze lze hrát zdarma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Apple na své vývojářské konferenci WWDC25 (Worldwide Developers Conference, keynote) představil řadu novinek: designový materiál Liquid Glass, iOS 26, iPadOS 26, macOS Tahoe 26, watchOS 26, visionOS 26, tvOS 26, nové funkce Apple Intelligence, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:44 | Komunita

    Organizátoři konference LinuxDays 2025, jež proběhne o víkendu 4. a 5. října 2025 v Praze na FIT ČVUT, spustili přihlašování přednášek (do 31. srpna) a sběr námětů na zlepšení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:11 | Nová verze

    Po roce byla vydána nová stabilní verze 25.6.0 svobodného multiplatformního multimediálního přehrávače SMPlayer (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:55 | IT novinky

    DNS4EU, tj. evropská infrastruktura služeb DNS založená na vysoce federovaném a distribuovaném ochranném ekosystému, byla spuštěna v testovacím režimu [𝕏]. Na výběr je 5 možností filtrování DNS.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    8.6. 22:44 | IT novinky

    Skriptovací programovací jazyk PHP (PHP: Hypertext Preprocessor, původně Personal Home Page) dnes slaví 30 let. Přesně před třiceti lety, 8. června 1995, oznámil Rasmus Lerdorf vydání PHP Tools (Personal Home Page Tools) verze 1.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    7.6. 23:55 | Humor

    Ve středu v 17:00 byl ve Francii zablokován přístup k PornHubu a dalším webům pro dospělé. K 17:30 došlo k nárůstu počtu registrací Proton VPN o 1 000 % [𝕏]. Dle nového francouzského zákona jsou provozovatelé těchto webů povinni ověřovat věk uživatelů prostřednictvím průkazu totožnosti nebo platební karty.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 38
    6.6. 19:44 | Zajímavý článek

    Před 32 lety, 6. června 1993, byl spuštěn první český WWW server (ještě pod TLD .cs), pro potřeby fyziků zabývajících se problematikou vysokých energií.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    6.6. 16:11 | Zajímavý software

    Střílečku Borderlands 2 lze v rámci výprodeje série Borderlands na Steamu získat zdarma napořád, když aktivaci provedete do 8. června 19:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (54%)
     (32%)
     (8%)
     (2%)
     (0%)
     (0%)
     (3%)
    Celkem 238 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Dotaz: wine 2 - ttyACM, rfcomm

    5.9.2017 16:39 ik | skóre: 4
    wine 2 - ttyACM, rfcomm
    Přečteno: 220×
    Zdravím vespolek - neví někdo, jak do nového wine dostat sériové porty /dev/ttyACM a /dev/rfcomm? Symlinky do .wine/dosdevices nefungují, neboť nové wine je vylepšeno o automatiku; ta ovšem nezná jiné porty než ttyS, případně ttyUSB (kterým ale dává hovadská čísla). ttyACM jsem zvládl přemapovat na ttyUSB0 pravidlem pro udev, to funguje, ale připadá mi to poněkud nepatřičné. rfcomm jsem zviditelnit pro wine nedokázal. Na WineHQ jsem řešení nenašel.

    Odpovědi

    5.9.2017 21:45 Andrej | skóre: 51 | blog: Republic of Mordor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: wine 2 - ttyACM, rfcomm

    Jediný problém je v tom, že při každém spuštění aplikace wine ty symlinky znova přepíše. Taky při winebootu nebo i při spuštění jiné wine aplikace, která ale třeba sériové porty vůbec nepoužívá.

    Boj s tímhle jsem vzdal. Prostě napřed spustím aplikaci, která se většinou po sériovém portu sama od sebe sápat nebude, potom tam nasymlinkuju port, takže například ln -sf /dev/ttyACM0 ~/.wine/dosdevices/com4 a dokud ta aplikace běží, ten port mi funguje. Takhle jsem už připojil pár dronů, GPS UBLOX i další usbserial zařízení s divými konfigurátory pro Shitdows a fungovalo to.

    Ukončení a nové spuštění aplikace samozřejmě nastolí původní (ne)pořádek. Možným pseudo-řešením by mohl být skript s nekonečným cyklem, který by pomocí inotifywait čekal na změny v symlincích, až je wine zase přepíše, a po každé změně by je upravil zase zpátky do požadovaného stavu.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.