Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Řešení dotazu:
A kdo si má třeba pro 50 serverů pamatovat 50 hesel?Nikdo po vás nechce, abyste si pamatoval 50 hesel. Přesně k tomuhle slouží správce hesel. Jeden takový velmi primitivní máte vestavěný přímo v prohlížeči.
Mi stačí, že mám tak 5 hesel různé složitých a podle toho jak danou věc potřebuju zabezpečit použiju jedeno z nich.Nevadí vám, že když to nejsilnější heslo používáte třeba na pěti místech, každý z provozovatelů kterékoli z těch pěti služeb se za vás může vydávat u těch čtyřech ostatních? A nejenom on, může to vaše heslo poskytnout dál, ať už nechtěně nebo záměrně.
A protože soukromý e-mail nepotřebuju mít zabezpečenýTak si tam zrušte všechny možnosti obnovení přístupu při ztrátě hesla a pak si nastavte náhodné heslo, které vzápětí zapomeňte. Když ten e-mail nepotřebujete mít zabezpečený, nemůže vám vadit, kdyby tohle udělal kdokoli jiný – tak to udělejte sám. A i kdybyste ten e-mail opravdu nepotřeboval zabezpečený, potřebuje Centrum, abyste ho měl zabezpečený. Protože jinak se vám tam přihlásí hackeři a budou odsud rozesílat spam a viry, s čímž bude mít problém Centrum, ne vy.
psal jsem jim už několikrát, aby mi toto nepsali a nedělali, že to nepotřebuju, ale ani neodpovíTo je chyba, že vám neodpoví. Měli by vám poskytnout lhůtu pár dní k nápravě, a když to nedodržíte, smazat vám účet.
Tiskni
Sdílej: