Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Ještě jednou dobrý večer všem,
jak vyplývá z nadpisu, mám Samsung GALAXY S8+ a rád bych do něj flešl nějakou jinou ROM, než jaká tam je z výroby. Jde mi hlavně o to, abych neměl v mobilu backdoor a aby mě někdo nešmíroval. I když úplně tomu asi zamezit nepůjde. Taky je pro mě důležité, abych si pak v mobilu mohl nastavit černé pozadí a bílý font (i v prohlížeči). Aby se dala nastavit velikost fontu na velmi velký (systém, zprávy, telefonní seznam) a aby šly zvětšit ikony a odebrat popisky pod nimi. Můžete někdo něco doporučit? Koukal jsem na YouTube na Ubuntu Touch a zrovna to se mi moc líbilo. Jen nevím, jestli by to šlo přizpůsobit tak, jak potřebuji?
Pro ilustraci přikládám 4 fotky, jak by to mělo vypadat.
Řešení dotazu:
Díky za info.
Já právě hledá něco čistého s otevřeným zdrojovým kódem.
Čau
budeš tu teď chvíli, potřeboval bych poradit (přechod na Linux)?
Ne!
Založím nové vlákno.
Vím, že jsi tu pár dní nebyl. Však jsem tě taky už vyhlížel :)
Já vím, jak funguje root. Na Huawei Ascend G300 jsem jej měl. Je to paráda. Má to podle tebe cenu takto řešit? Když nejsou k dispozici zdrojáky, co ty víš, co mobil někam odesílá?
Tak do toho tedy půjdu. Rootnu si founa.
Kdysi jsem si root užíval poměrně dlouho a telefon šlapal jak švýcarské hodinky. Pak jsem do něj ale dal CWM a do 14 dní bylo po něm. Trochu se toho bojím, ale něco takového bych chtěl. Obnovíš tovární, vše nainstaluješ a odladíš a uděláš zálohu. Pak jen obnovuješ, paráda! Co bys radil? Vím, že je ještě TWRP, ale zkušenost nemám.
Obnovíš tovární, vše nainstaluješ a odladíš a uděláš zálohu.Obnovíš tovární, udelas root, odstranis nechtene z /system, vše nainstaluješ a odladíš a uděláš zálohu.
Oficiální, houby!?
Když uděláš při rootu chybu, tak musíš čekat 7 dní. V tom návodu je taky uvedeno, že máš stáhnout 6 souborů - díval jsem se na TWRP a je podstatně novější. Co myslíš, měl bych použít tu novější z toho návodu na root, nebo (jestli to jde) tu tvoji oficiální starší?
Jsem se zmýlil. To není TWRP, ale ta app. Nepodíval jsem se na název souboru, ale jen na datum vydání. Aby ta app šla nainstalovat, tak vyžaduje roota. A toho zase udělám tak, že přes Odina flešnu tu TWRP a pak lze do zařízení zkolpírovat zip a v install menu TWRP jej spustit a rootnout mobil.
Ten návod mi taky přijde divnej. Antivir mi dokonce zablokoval přístup na tu stránku. Budu se držet tohoto. Tady se nic o 7 dnech vůbec nepíše. Kdo ví, co to bylo za návod. Komenty můžou být klidně falešné.
Navíc teď koukám, že dle návodu na xda stačí stáhnout jen 4 soubory.
Edit: 5 souborů.
Ahoj NN,
to určitě ano, jenomže problém je s ROM, takže je to asi pasé.
Tak jsem si postahoval vše potřebné a začal si na xda číst co a jak. A hned z kraje jsem si všiml věty: „KNOX will be tripped once you flashed custom binaries to your phone.“ Když jsem si pak přečetl tento článek, tak mě to od rootu docela odradilo
Člověče, to mě teda hodně překvapilo. A cena je úplně někde jinde. Já, pokud si budu kopovat nový mobil, tak až tak za 3,5 roku. Tenhle mám asi 1,5 roku a zatím fakt šlape. Hlavně se mi líbí displej. U té eFJedničky bych se trochu obával, že na slunci bych na něj neviděl. Ale zase si tam dáš čistou ROMku.
jinak sem zvedavej, kdy nejakej vyrobce se odvazi jit jeste dal a to tak ze vychozi recovery bude oficialne a vyrobcem podporovane TWRP
No já se spíš divím, že už to dávno nedělají.
Jinak ten telefon je fakt dobrej ty jo. A za ty peníze fakt paráda.
pokud ma takovou specialitu tak je to otazka zda nezustat bez root a jen nezkusit nektere aplikace v nastaveni deaktivovat ...
No jasně, root jsem s ohledem na tohle zavrhl. Deaktivace aplikací je první věc co dělám, když poprvé (nebo po továrním) vidím home screen. Naštěstí mě jde deaktivovat vše, co potřebuji (Filmy Play, Hudba Play atd.).
Tiskni
Sdílej: