Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
…nejde stahnout ČT…
Toto je jednoznačně pozitivní vlastnost; jen tak dál. Kanál má tiše odtékat, nikoliv být stahován.
Já nevím. V době, kdy vznikla TV Barrandov, jsem už neměl žádný televizní přijímač a žádný nemám dodnes. Takže vlastně nevím, o čem je řeč. Opravdu dnes televize ještě existuje? Opravdu to někdo sleduje? Proč? Já chci sledovat, co chci a kdy chci, ne co si někdo myslí, že bych měl v danou dobu sledovat.
Před cca 10 lety, kdy jsem posledně nějak častěji sledoval televizi, byl televizní kanál ČT skutečně kanál na slovo vzatý. S reklamami na Shitdows maskovanými jako hlavní večerní zprávy! (Odkazy do televizního archivu v blogpostech už nefungují (jaké to překvapení!), tak tady jsou funkční: [1], čas 20:20 [2], čas 32:08.)Ještě mě někdo chce poučovat o kanálech a/nebo o nějaké (pravděpodobně bezvýznamné, co já vím) televizi Barrandov?
Víš, kdy potřebuju někomu říct, že nemám televizi? Když začne nadměrně používat slovo Barrandov. Ta skála je hezká, vede kolem toho železnice atd. Ale co já s tím?
Ale vážně, kdo dnes opravdu sleduje televizi? Když si můžu kdykoliv vybrat ke sledování jakýkoliv film nebo asi tak nekonečno pořadů na YouTube, proč bych si nechal někým diktovat, že to jako ne, že touhle dobou mají být „zprávy“ nebo telehovnovela? Tohle přijmout chce opravdu jistou (značnou?) míru slaboduchosti.
Tiskni
Sdílej: