abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:33 | Bezpečnostní upozornění

    V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    dnes 00:22 | Komunita

    Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:22 | Komunita

    Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    18.7. 14:00 | Zajímavý článek

    Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.7. 12:00 | Nová verze

    V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 18:44 | Zajímavý článek

    Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    17.7. 16:11 | Nová verze

    Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    17.7. 15:55 | Komunita

    Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    16.7. 21:22 | IT novinky

    Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    16.7. 16:22 | IT novinky

    Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (23%)
     (18%)
     (5%)
     (5%)
     (0%)
     (9%)
     (0%)
     (41%)
    Celkem 22 hlasů
     Komentářů: 3, poslední včera 17:26
    Rozcestník

    Dotaz: Wifiway 3.4

    14.12.2019 11:32 Tekno4ever
    Wifiway 3.4
    Přečteno: 451×
    Ahoj, mel bych takovy dotaz. Dala by se na distribuci wifiway 3.4 nainstalovat aplikace Lutris? Mate s tim nekdo zkusenost? Jestli ano, slo by napsat nejaky navod jak na to? :) Pripadne to nemusi byt wifiway, ale aktualni distro wifislaxu (pouzivam prave wifiway, ale premyslim o prechodu na wifislax). Dekuju za Vase reakce a Vasi pomoc :)

    Odpovědi

    15.12.2019 09:25 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifiway 3.4
    Na strankach projektu je dost srozumitelny navod.

    Jeste se zeptam. Jakym zpusobem jsi se dostal k pouzivani distribuce "Wifiway", nebo "Wifislax"? Jaky byl tvuj duvod nepouzivat klasicke, bezne dostupne distribuce(Ubuntu, Mint, Arch, Debian etc.)?
    16.12.2019 01:11 Tekno4ever
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifiway 3.4
    Dostal jsem to na flashce od jednoho znameho. Taky mam jeste takovy dotaz, wifiway nebo wifislax nejsou klasicke bezne dostupne distribuce? Ja proti jinym distribucim nic nemam ani nemuzu mit tohle je muj prvni linux hold je to zrovna wifiway me to bylo fuk co mi to dava stejne to bylo spanelsky a on mi tam ukazoval neco se zabezpecovanim wifi site ja tomu houby rozumel a ted nedavno sem tu flesku nasel no tak sem to zkusil nainstalovat to live na hdd a snazim se v tom trochu vyznat nevim mozna radeji zkusim jak posete nejakou tu “klasickou bezne dostupnou distribuci”, treba win666 :D
    16.12.2019 01:18 Tekno4ever
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifiway 3.4
    Pro me byl dost uspech to vubec nainstalovat s linuxem sem nikdy nedelal takze nejaky grub v mbr o tom sem dosud vedel nula nic ale jsem rad ze jsem sam prisel na to jak nainstalovat linux s windows a nastavit si ten grub na dualboot mam jeste win7 na hry a itunes a premyslim ze bych se windowsu vzdal a presel na linux takze se asi pujdu ucit syntaxe :D
    16.12.2019 09:06 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifiway 3.4
    Jak pises, distribuce je Spanelska. Koukni se na ten seznam co je v tom navodu pro Lutris. To jsou beznejsi volby.
    16.12.2019 13:20 Tekno4ever
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifiway 3.4
    Jo je spanelska ale to mi nevadi spanelstina je hezkej jazyk a taky to jde cely nastavit do anglictiny
    16.12.2019 17:46 lertimir | skóre: 64 | blog: Par_slov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifiway 3.4
    Nejde o to jestli je španělská, ale o to jaký mají proces tvorby distribuce. Ve stručnosti a zjednodušeně, jak funguje proces vytváření linuxové distribuce.
    1. Na začátku jsou programátoři a týmy, kteří programují jednotlivé části. Jádro, systémové knihovny, aplikace. Tito dodávají výsledek ve zdrojovém kódu do veřejných repozitářů. Obecně se tomu říká upstream
    2. Pak jsou tvůrci distribucí, kteří si s toho upstreamu vezmou balíčky a sestaví z nich distribuci. (Trochu jako lego.) Tomu se říká downstream. Ti musí zkontrolovat jestli všechny balíčky "k sobe sedí" a jestli výsledek funguje jako celek. A přístupů k tomu sestavování je několik, jednak jsou distribuce které mají časově oddělené release a mezi tím jsou jen bezpečnostní aktualizace a frekvence je od půl roku ke dvou letům, nebo jsou distribuce tzv "rolling" které dodávají aktualizace. ihned jak se objeví v upstreamu
    3. V neposlední řade pro distribuci je důležité jak vekou má kolem sebe komunitu a kolik balíčků je v ní zahrnuto (počty jsou v desitkách tisic u velkých distribucí). Malé distribuce jako jsi zmínil mohou mít malou komunitu i tým a tím pádem nestihnou moc baličků zažadit, jen ty hlavní. A jakýkoliv jiný balíček zařadit do ní může být dost práce. Proto ti tu opakovaně radí: Použij jinou více standardní distribuci a budeš mít méně práce.
    17.12.2019 13:50 Tekno4ever
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifiway 3.4
    Dobre, diky Vam za rady a napady, vyzkousim nejakou jinou distribuci kterou ten lutris primo doporucuje, ale wifiway si asi necham, libi se mi a taky je fajn ze dokaze proverovat ty wifiny :)
    20.12.2019 12:30 lertimir | skóre: 64 | blog: Par_slov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Wifiway 3.4
    Pokud to bude rozumná velká distribuce, tak téměř jistě bude mít i ty nástroje k prověřování wifin jako wifiway. Stačí si zjistit jak ten nástroj (ty nástroje) se jmenuje, a pak se zeptat, jestli je v distribuci a nebo případně v uživatelsky spravovaných repozitářích. Rozdíl pak bude jen v tom, že její tvůrci jej nemají v default základním sestavení. Upstream je v podstatě jen jeden, ale to, co kdo z něj vybere, se různí.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.