Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
https://www.depicus.com/wake-on-lan/woli?m=AA:AA:AA:AA:AA:AA&i=mojaip&s=255.255.255.255&p=9
pc sa prebudi. Ked to iste zadam takto curl "https://www.depicus.com/wake-on-lan/woli?m=AA:AA:AA:AA:AA:AA&i=mojaip&s=255.255.255.255&p=9" tak sa nic nestane. Chcem to mat ako script a pridane v crone, na inom linux zariadeni aby sa mi to automaticky spustalo spolu a nemusel som stale chodit cez browser. Nemusi to byt nutne cez curl, ale nejaky script, krory odosle magic paket. Diky
Řešení dotazu:
jo nejdřiv skuz jakoby použít jenom to vobyč wol. když funguje tamten depicus by jako měl fungovat i wol co sem koukala :O :O
wol -p 9 -i mojaip mojamac
Z takých paketov tá sieťová karta zareaguje na tie, ktorá majú formát Magick Paket-u. Ak má Magick Packet správne dáta (obsahujúce MAC adresu sieťovej karty), tak sa sieťová karta poteší a zobudí zvyšok počítača.
To je sice nejčastější režim, ale na co přesně zařízení reaguje, je otázka konfigurace. Zobrazit ji lze pomocí "ethtool <dev>
" a nastavit pomocí "ethtool -s <dev> wol ...
".
skuz tohleto :O :O
curl -v --data 'macaddress=AA%3AAA%3AAA%3AAA%3AAA%3AAA&ip=10.10.10.10&subnet=255.255.255.255&port=9&secureon=' https://www.depicus.com/wake-on-lan/woli-ajax.php
tamto 10.10.10.10 samože nahrať nějakou skutečnou svou ip :O ;D
si myslim že podle tamtoho *.php nakonci v tom url se to jakoby posílá ze serveru toho depicuse a asi jeto jako nástroj nato aby se zistilo jestli ti to funguje to budění :O :O
jinak jako jak sem už psala když funguje depicus měl by fungovat třeba i ten vobyč wol hele a nebudeš se muset spolíhat nato že jim ta budicí služba funguje :D ;D
wakeonlan -i xxxxxdfgtre.xcdfg.cz 70:85:c2:2c:xx:yy
A vše z internetu funguje ovšem za podmínky:
1.) router musí mít veřejnou IPv4
2.) Na routeru musíš přesměrovat port 9 UDP na IPv4 toho stroje co chceš budit.
3.) Na routeru musíš mít v ARP tabulce napevno zadánu IPv4 a MAC toho stroje (pokud to neumí router tak to nebude fungovat).
Většinou není problém zadat tomu stroji napevno IPv4 na kterou se ten paket bude přesměrovávat, větší problém je že některé routery neumožnují do ARP tabulky zadat IPv4 <-> MAC napevno a router po nějaké době MAC s IP stroje zahodí a pak nedokáže na tu IPv4 nic přeposlat protože stroj na ARP dotaz neodpoví (je vypnut) a router neví kde ta IPv4 je na které rozhraní to poslat.
https://www.depicus.com
to co posiela.
Otazka, da sa ten magic paket co posiela ta stranka vlozit do .sh suboru?
Otazka, da sa ten magic paket co posiela ta stranka vlozit do .sh suboru?Na to se používá nástroj
tcpreplay
, ale to téměř určitě není to, co chceš, téměř určitě chceš použít program wakeonlan
, jak tu již bylo napsáno.
nóóó von ten depicus je tak hodnej že nám jakoby řiká co posílá :O ;D
curl příkaz
curl --data 'macaddress=AA%3AAA%3AAA%3AAA%3AAA%3AAA&ip=10.10.10.10&subnet=255.255.255.255&port=9&secureon=' https://www.depicus.com/wake-on-lan/woli-ajax.php
do konzole vypiše tohleto
{"line0":"A magic packet (AA-AA-AA-AA-AA-AA) of 102 bytes has been sent via UDP to IP address: 10.10.10.10:9
","port":"9"}
podle těch hodnot co dotoho strkáš skuz upravit tenhleten wakeonlan příkaz. si myslim žeby to jako mělo fungovat :D ;D
wakeonlan -p 9 -i 10.10.10.10 AA:AA:AA:AA:AA:AA
installentware opkg install wakeonlan
nóóóóó a sed a netcat nemáš?? hele :O :O :D ;D
nemáš zač :D
nóóó však von má *.sh skript. a vněm má napsaný tamto wakeonlan :D :D ;D ;D
možná by jako mohlo fungovat tondlencto kdyby někdo jako neměl ani tamten pitomej netcat ale nezkoušela sem tak nevim :O :O wakeonlan je jistější něž nějaký takový divný bashový pokusy si ale myslim jako ;D ;D
#!/bin/bash # na jakou ip posíláme mojaip=10.10.10.10 # na kterej port mujport=9 # mac adresa buděnýho počítače mojamac="\xaa\xaa\xaa\xaa\xaa\xaa" # kouzelnej packet co budem posílat # vycházim z tohodletoho https://wiki.wireshark.org/WakeOnLAN # začínáme šestma synchronizovacíma bytama který sou v hexa FF poslem="\xff\xff\xff\xff\xff\xff" # nóóó a následuje šestnáctkrát mac adresa buděnýho stroječku for i in {1..16}; do poslem+=$mojamac done # nóó a teďko by se to asi jako mělo poslat :D echo -e "$poslem" > /dev/udp/"$mojaip"/"$mujport"
Tiskni
Sdílej: