abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 12.0.0 vizuálního programovacího jazyka Snap! (Wikipedie) inspirovaného jazykem Scratch (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:44 | IT novinky

    Počítačovou hru Gravity Circuit (ProtonDB) lze do 14. června do 19:00 získat na Steamu zdarma. Napořád.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 11:00 | Bezpečnostní upozornění

    Nejnovější X.Org X server 21.1.23 a Xwayland 24.1.12 řeší 9 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 22:33 | Bezpečnostní upozornění

    npm balíčky @redhat-cloud-services byly kompromitovány.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 22:22 | Bezpečnostní upozornění

    Byly publikovány informace o zranitelnosti CVE-2026-46243 pojmenované CIFSwitch v Linuxu od roku 2007. Běžný uživatel může získat práva roota (lokální eskalaci práv). V upstreamu je již opraveno.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 19:22 | IT novinky

    Nvidia na své konferenci NVIDIA GTC Taipei 2026 představila řadu novinek. Společně s Microsoftem představili superčip NVIDIA RTX Spark (až 6 144 jader GPU, 20 jader CPU, 1 petaflop AI výkonu v FP4 a 128 GB jednotné paměti). První notebooky a stolní počítače s tímto čipem od Nvidie místo Intelu nebo AMD by se měly na trh dostat na podzim letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 13:22 | IT novinky

    Na Kickstarteru běží kampaň na podporu kapesního počítače s Linuxem CardputerZero od společnosti M5Stack. Postaven je na Raspberry Pi Compute Module 0. Podporuje moduly M5. Koupit lze s rozšířeními LoRa a CC1101.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Pozvánky

    Tento týden se bude vyznačovat zejména deštěm, a proto vás může zajímat, že již v úterý proběhne 63. Virtuální Bastlírna, která se bude odehrávat přímo v teple vašich domovů a bastlíren. Proto se připojte k této volné otevřené diskuzi bastlířů, techniků, vědců, ve které se probírají novinky a zajímavá témata z techniky. Mezi největší novinky bude tentokrát patrně patřit oznámení hackerského nástroje Flipper One. Zároveň úspěšně probíhá

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    včera 03:22 | Nová verze

    86Box (Wikipedie), tj. emulátor retro počítačů založených na x86, byl vydán ve verzi 6.0. Přibyly například zvuky pevného disku. Na GitHubu jsou vedle zdrojových kódů ke stažení také připravené balíčky ve formátu AppImage.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.6 audio přehrávače Audacious (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout nový plugin pro procházení soubory, podporu audio formátu Musepack SV8 nebo přechod na build systém Meson.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1801 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: UPS

    30.4.2002 11:20 Frantisek Koudelka
    UPS
    Přečteno: 420×
    Zdarvim, jak nastavit aby se pc s mandr8.2 vypnulo az tesne pred vybitim UPS. Popripade aby i dal veted druhemu linuxu na siti...

    dik moc

    Odpovědi

    1.5.2002 06:10 Martin Volf | skóre: 21
    Rozbalit Rozbalit vše UPS
    2.5.2002 09:28 Jiri Bajer | skóre: 34 | blog: Sarimuv koutek | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše UPS
    Pokud pouzivate apcupsd, tak konfiguracni soubor najdete v /etc/apcupsd.conf. Obsahuje spoustu komentaru s napovedou, co ktera volba znamena. Pri vypadku proudu se o shutdownu pocitace rozhoduje podle splneni alespon 1 z kriterii:
    - uplynula urcita doba od powerfailu
    - baterie ma urcity pocet % kapacity

    (+ jeste lze nastavit, ze pokud se napeti vrati do urcite doby, poplach se odvolava)

    Tato nastaveni nejsou zavisla na konkretni distribuci. Apcupsd lze stahnout ve forme rpm balicku takze jedine, co budete muset nastavit, je vyse zmineny konfigurak.
    Doporucuji nastaveni otestovat pomoci tlacitka na UPS, ktere simuluje powerfail. Zvazte, jestli je vhodne k UPS pripojovat i monitor, protoze pokud pri vypadku bude zapnuty, muze negativne ovlivnit vydrz baterii. Obcas se stava, ze pri rucnim vypnutim monitoru pripojeneho pres UPS vznikne napetova spicka, kterou UPS neni schopna vyhladit a pocitac se restartuje se ztratou dat! (netvrdim, ze se to deje vzdy, ale stalo se mi to u APC SmartUPS 500E a monitoru Sampo Alphascan 511) Pokud nemate seriovy kabel k UPS a schanite ho, existuji spousty navodu (s ruznymi zapojenimi) na zbastleni kabelu. Originalni kabel je pomerne drahy (cca 1000,-), ale pokud na datech zalezi, asi se vyplati ho koupit. Apcupsd podporuje nekolik zapojeni kabelu, takze pred eventuelnim bastlenim si zkontrolujte, zda je dane zapojeni podporovano.
    2.5.2002 09:31 Jiri Bajer | skóre: 34 | blog: Sarimuv koutek | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Oprava
    Misto SmartUPS ma byt BackUPS (ta levnejsi a hloupejsi varianta). Pardon.
    2.5.2002 17:57 Fk
    Rozbalit Rozbalit vše UPS
    diky moc. o existenci toho baliku jsem nevedel ... uz je zkompilovan a funguje to ! jak ale udelat aby se vypnuli oba servery ?

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.