Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
# Sekce IPv6: ip6tables -P INPUT DROP ip6tables -A INPUT -i lo -j ACCEPT ip6tables -A INPUT -p ipv6-icmp -j ACCEPT ip6tables -A INPUT -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT ip6tables -A INPUT -m state --state INVALID -j DROP ip6tables -A INPUT -s 2a02:339:2f:7a::/64 -j ACCEPT ip6tables -A INPUT -j REJECT --reject-with icmp6-adm-prohibited # Sekce IPv4: iptables -P INPUT DROP iptables -A INPUT -i lo -j ACCEPT iptables -A INPUT -m state --state ESTABLISHED,RELATED -j ACCEPT iptables -A INPUT -m state --state INVALID -j DROP iptables -A INPUT -s 192.168.1.0/24 -j ACCEPT iptables -A INPUT -p icmp -j ACCEPT iptables -A INPUT -j REJECT --reject-with icmp-admin-prohibitedS tim ze podleva techto pravidel bude server dostupny na IPv4 pouze z adres:
192.168.1.0 - 192.168.1.254A na IPv6 pouze z tohoto rozsahu adres:
2a02:339:2f:7a:0000:0000:0000:0001 - 2a02:339:2f:7a:ffff:ffff:ffff:ffffIPv6 adresa ze zamerne zmenena na nahodno. Diky za info, zkusenosti, elegantnejsi reseni.
Řešení dotazu:
IPtables IPv6…
<offtopic>Firewall v Linuxu se dnes jmenuje nftables
. Použití různých legacy rozhraní je všeho všudy akumulace technologického dluhu.</offtopic>
Server nebude dostupný na zavřených portech, kde nic neposlouchá. To je sice chabá útěcha, pokud se něco uvnitř serveru nechová korektně, ale přece jenom bych doporučoval nepřeceňovat význam firewallu.
Pokud jde o klasický „trik“ s příjmem related, established
a ničeho jiného, ten je popsaný třeba tady.
# Sekce IPv6: ip6tables -P INPUT DROP ip6tables -A INPUT -i lo -j ACCEPT ip6tables -A INPUT -p ipv6-icmp -j ACCEPT ip6tables -A INPUT -m state --state ESTABLISHED -j ACCEPT ip6tables -A INPUT -m state --state INVALID -j DROP ip6tables -A INPUT -s 2a02:339:2f:7a::/64 -j ACCEPT ip6tables -A INPUT -j DROP --reject-with icmp6-adm-prohibitedA obdobne i pro IPv4?
Veď písal že ju zmenil na náhodno.Na nahodno jsem ji zmenil sem do poradny abyste na stroj nezacali tlouct protoze IPv6 adresy jsou globalne dostupne - router je tak nastaven. Jinak je tam samozrejme adresa z rozsahu co dava router.
S libovolnym strojem v libovolny lokalni siti lze navazat bez dalsiho komunikaci. A to samozrejme i pres NAT.Mohl by si prosimte navazat komunikaci s mim strojem na 192.168.0.136. Necham tu otevrene SSH, uzivatel 'jecko', heslo bude 'jasne'..
ip6tables -A INPUT -j REJECT --reject-with icmp6-adm-prohibitedTohle je někde na pomezí mezi zbytečné a škodlivé. Pokud nechcete, aby se s vámi komunikovalo s internetu, tak je IMO lepší to dropnout, protože a) reject je výchozí chování i bez firewallu a b) představte si, kdy na vás někdo bude útočit z IP adres, které mu nepatří - vaše reject pravidlo bude posílat ICMP pakety tomu nešťastníkovi, jehož IP adresy byly zneužity Totéž pro IPv4 Ohledně RELATED vám bude kernel nadávat, že automatické přiřazování helperů je deprecated, tj. - pokud jsem to správně pochopil - že byste měl zadat specifická pravidla pro ty protokoly, u kterých chcete related spojení sledovat, příklad:
ct state related ct helper "ftp"
A jinak druhý hlas: přepište to pro nft. Používání iptables v tomhle případě nemá žádné výhody.
Tiskni
Sdílej: