Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Řešení dotazu:
Gmail routes messages with unverified forwarding configurations through Google servers with public IP addresses. The public IP addresses are intentionally left out of Google's SPF record
greylistd
založená na trojkombinaci, která počítá s IP adresu vím. Bohužel její logika je taková, že ji nelze jednoduše upravit, protože počítá s tím, že se server, který zprávu posílá pokusí o doručení ještě jednou.
Podle dokumentace k eximu by mělo stačit nastavení pravidla, které zkontroluje dva údaje, jestli nejsou v nějakém seznamu. Pokud ano, mail zahodí, nebo vrátí jako nedoručitelný.
Mělo by fungovat tohle:
acl_check_rcpt: deny message = $sender_host_address is blacklisted from delivering \ mail from <$sender_address> to <$local_part@$domain>. log_message = blacklisted. verify = recipient condition = ${if exists {/etc/greylistd/whitelist-sender} \ {${readfile{/etc/greylistd/whitelist-sender}\ {$sender_address $local_part@$domain}\ {}}Ale nefunguje. Něco je někde špatně, jenže nevím co.
greylistd
by mi bohatě stačil, protože bych nastavil timer, který by ty čekající záznamy průběžně zpracovával a podle zmíněné kombinace házel buď do white nebo black. Žádná raketová věda.
/exim4/exim4.conf.template
je třeba vložit následující kus kódu (bez těch plus pochopitelně), a založit v adresáři /etc/filtruj
(třeba), dva soubory – jeden pro blokované adresy odesilatelů a druhý pro cílové adresy.
Pozor! pokud mezi cílovými adresami zapomenete uvést tu na kterou maily chodit mohou, vrátí se zpráva neblokovaným odesilatelům s oznámením, že byla zablokovaná.
acl_check_rcpt: + deny + condition = ${if match {${lookup{$sender_address}wildlsearch{/etc/filtruj/odesilatele}{yes}{no}}} {${lookup{$local_part@$domain}wildlsearch{/etc/filtr/adresati}{yes}{no}}}} + set acl_m6 = blacklisted + logwrite = Rejected from $sender_address to $local_part@$domain by blacklist.V souboru
/etc/filtruj/adresati
jsou uvedeny adresy, pro které se má testovat jestli se to má poslat dál nebo ne.
A v souboru /etc/filtruj/odesilatele
jsou adresy co se jim má, v případě, že napíšou na některou z těch adres, zpráva vrátit.
Logika věci je taková, že na ty adresy mohou psát jen neblokovaní uživatelé. A pokud někdo napíše blokovaný uživatel mail na neexistující adresu, dropne jeho zprávu mailserver.
550 Administrative prohibition
, kdežto v případě že pošleš něco na neexistující schránku dostaneš 550 Unrouteable address
, takže odesilatel, pokud to není zrovna bot, je informován proč byl ten mail zaříznutý.
A trochu jsem to ještě poladil.
condition = ${if <={\ ${lookup{$sender_address}wildlsearch{CONFDIR/blocked-from-address}{1}{3}}\ } {\ ${lookup{$local_part@$domain}wildlsearch{CONFDIR/protect-to-address}{1}{2}}\ }}
Tiskni
Sdílej: