Byla vydána nová verze 7.0 open source komunikační platformy Mattermost (Wikipedie). Podrobnosti v dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Adventura VirtuaVerse je na portále GOG.com zdarma, akce trvá do 27. června.
Amazon představil našeptávač kódu Amazon CodeWhisperer. Jedná se o alternativu k GitHub Copilot.
Byla vydána verze 12.0.0 nástroje pro vytváření a úpravu snímků obrazovky Flameshot (GitHub) postaveného nad frameworkem Qt. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Vyhledávač Brave Search slaví první rok své existence a představuje Goggles. Za rok bylo zodpovězeno 2,5 miliardy dotazů. Nové Goggles umožňují vytvářet a sdílet vlastní sady pravidel a filtrů pro výsledky vyhledávání.
Twitter testuje Poznámky (Notes). Tweet může mít 280 znaků, původně jenom 140. Poznámka může mít až 2 500 slov.
Byl vydán Zoom Client pro Linux 5.11.0 (3540). Mimo jiné řeší sdílení obrazovky na Waylandu. Nejnovější Zoom Client by se měl brzy objevit také na Flathubu (GitHub).
Příspěvek na blogu GitHubu informuje, že před rokem představený GitHub Copilot je již přístupný všem. Za 10 dolarů měsíčně nebo 100 dolarů ročně. Pro ověřené studenty a správce populárních open source projektů zdarma.
Společnost Espressif Systems oficiálně představila ESP32-C5. Nový člen rodiny SoC ESP32 má 32bitové RISC-V jádro a podporuje dual-band Wi-Fi 6 a Bluetooth 5 (LE).
Google Chrome 103 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 103.0.5060.53 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Opraveno bylo 14 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Lidi premyslejte obcas mozkama Jak je nekde vice nez 2,3 vetraky, tak je neco spatne. Nehlede na to, ze nad chlazenim bedny je zapotrebi trosicku premyslet. Od takovych detailu jako smery toku vzduchu, prutoky jednotlivyma vetrakama a tim, aby v bedne vznikl komin se solidnim tahem. Jinak se bedna chladit neda, vice vetraku jde akorat proti sobe, delaji v bedne bordel a zbytecne ji zahrivaji. Pokud to jde, nejlepsi vykony vetrak v bedne a vsude pasivni chladice. Aktivni chladic treba na grafice je to nejvetsi zlo, viri vzduch vsude kolem a nekdy se stane, ze nemusi chladit treba chipset. Solidni pasivni chladic s dobre navrhovanym zebrovanim se ochlazuje potom prave tim kominem v bedne.
PS: Obcas je dobre premyslet i nad chlazenim disku, pali nekdy opravdu hodne
PSS: pokud z pocitace vali tak horky vzduch, ze ohreje vse okolo a nema odkud do nej uz jit ten studeny, pripadne se rozhavi cela bedna, je take neco blbe.
PSSS: A pokud se uz pocitace chladit nedaji a spali se, take reseni. Protoze pokud bude vyvoj pokracovat stejne blbe jako doted, tak za par (opravdu malo) let bude muset mit doma kazdy svuj temelin na blbou PeCku, pritom na praci by stacily slabsi konfigurace. Neni opravdu nekde neco blbe?
-djz
Tiskni
Sdílej: