Fedora Magazine informuje o Shell & Display Next hackfestu zaměřeném na vylepšení podpory HDR, VRR a dalších grafických technologií na Linuxu. Hackfest proběhne 24. až 26. dubna v Brně.
Společnost Razer představila svou novou bezdrátovou myš Razer Viper Mini Signature Edition. Je z hořčíkové slitiny a váží pouze 49 gramů. Její cena je 279,99 dolarů (6 tisíc korun).
O víkendu probíhá v Bruselu konference FOSDEM 2023 (Free and Open source Software Developers’ European Meeting). Program konference je velice nabitý: 34 místností, 63 tracků, 787 přednášejících, 775 přednášek, prezentací a workshopů. Sledovat je lze i online. K dispozici budou jejich videozáznamy. Aktuální dění lze sledovat na sociálních sítích.
Ronin byl vydán ve verzi 2.0.0. Jedná se o sadu nástrojů napsaných v Ruby určených pro výzkumníky a vývojáře v oblasti počítačové bezpečnosti. Ronin lze přirovnat k Metasploitu.
Od 9. února nebude podporován bezplatný přístup k Twitter API.
Byla vydána nová verze 1.75 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.75 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Tomáš Matějíček vydal nové verze živé linuxové distribuce Slax: 15.0.1 založenou na Slackware-current a 11.6.0 založenou na Debianu 11.6 Bullseye. S novou verzí souborového systému DynFileFS.
The Document Foundation oznámila vydání nové major verze 7.5 svobodného kancelářského balíku LibreOffice. Podrobný přehled nových vlastností i s náhledy v poznámkách k vydání (cs) nebo také na Youtube a PeerTube.
Penpot je open source webová platforma pro designování a prototypování. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MPL-2.0 (Mozilla Public License 2.0). Včera vydána verze 0.17 byla prohlášena za první stabilní verzi (Twitter). Videoukázky na YouTube.
Po půl roce od vydání verze 2.36 byla vydána nová verze 2.37 knihovny glibc (GNU C Library). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Narazil jsem na to samé s LineageOS. Na pobočce mi radili klasicky reinstal, ... nic samozřejmě nepomohlo. Tak jsem si nechal aktivovat SMS autorizaci, prý má fungovat do konce ledna. Řeším přechodem k mBank. Tam mi aplikace funguje, jenom při pokusu zapnout biometrickou autorizaci nahlásí že detekovala upravený OS a zapnutí nepovolí - ověřuje se vždy pinem.
Existuje někde seznam bank, kde aplikace fungují/nefungují? Určitě bude dobrý nápad mít účet u druhé banky v záloze, kdyby jedna autorizační aplikace přestala fungovat.
Nebo případně existují banky podporující jiný způsob autorizace než aplikace/sms? Třeba u ČSOB mají údajně nějaké ověřovací karty, ale jen pro firmy a obslužný FW údajně podporuje jen Windows/Mac.
Je to v tý jejich app řešený přes SafetyNet?to si snad overis snadno sam na tvem tel ne? projde ti SafetyNet? pokud ne, zkus Magisk s modulem Universal SafetyNet Fix a zaroven dat app banky a vse co nepotrebujes root na DennyList (u Magisk >=24), nebo v MagiskHide (u Magisk <=23), nemam degoogled, jen rootlej AndroidOne a ani CSOB app, takze nevim zda to bude stacit, ale zkus a uvidis
Tak jsem si nechal aktivovat SMS autorizaci, prý má fungovat do konce ledna.Muzes to nejak prokazat? Nebo je to neoverena informace od "cloveka" na pobocce?
Ale je to povinné bez toho by ti nejel internet banking.Není mi jasné jak 3D secure souvisí s internetbankingem.
A to je vynucování ze strany banky a není to první věc co takhle udělali.Ale je to dobrá věc, tobě nepřijde absurdní, že platby kartou bez 3DS fungují tak, že dáš obchodníkovi nějaká číslíčka (ještě k tomu pořád stejná) a on si může kdykoli strhnout libovolnou částku? Mělo by se vyžadovat všude (korektně implementováno).
Není mi jasné jak 3D secure souvisí s internetbankingem.Napr. VUB na Slovensku vyzaduje funkcne a aktivne konto v IB, inac 3D secure platby odmietne. Zene som dal spravit druhu kartu k mojmu kartovemu uctu a platby cez net jej nesli az do momentu, nez jej spravili IB. Nema vo VUB nic ine, len tu kartu ...
Tiskni
Sdílej: