Slovenská ministryně investic, regionálního rozvoje a informatizace používá heslo Mirri2020. Zveřejnila video, kde je vidět heslo nalepené na notebooku (Facebook, TA3).
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch (seznam podporovaných zařízení), vydala Ubuntu Touch OTA-23. Nejnovější verze je pořád založena na Ubuntu 16.04. Pracuje se na přechodu na Ubuntu 20.04.
Svobodný video editor Pitivi (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2022.06 — Reel Easing. Z novinek je zdůrazněna možnost sledování objektu pomocí OpenCV a detekce rytmu pomocí librosa. Nový Pitivi by měl být na Flathubu do několika dnů.
Vývojáři běhového prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript Deno oznámili vydání stabilní verze 1.0 full stack web frameworku Fresh pro Deno.
Tvůrci open source notebooku MNT Reform oznámili, že pracují na modelu do kapsy MNT Pocket Reform.
Po Firefoxu 102.0 byl vydán také Thunderbird 102.0. Jedná se o novou major verzi. Přehled novinek v příspěvku na blogu, na stránce s náhledy a animovanými gify (Prowly) a v poznámkách k vydání.
Vývojáři Plasma Mobile vydali novou verzi 22.06 tohoto prostředí a souvisejících aplikací pro mobilní zařízení. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Společnost Arm v rámci Total Compute Solutions 2022 představila nová CPU (Cortex-X3, Cortex-A715) a nová GPU (Immortalis-G715, Mali-G715, Mali-G615).
Bram Moolenaar oznámil vydání nové major verze 9.0 textového editoru Vim (Vi IMproved). Zdůraznil podporu skriptů Vim9.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone a PinePhone Pro nebo notebooky Pinebook a Pinebook Pro publikovala na svém blogu červnový souhrn novinek (YouTube). Příští týden bude spuštěno PINE64 EU.
nemyslim si, ze ten dotaz by si zaslouzil takove odsouzeni. problem je v nem vice mene popsan. sice by se toho dalo hodne upresnit, ale proc tedy radsi nepoukazat na to, co v dotazu chybi, nez se tak povysene na autora oborovat. ostatne, pokud je tvoji radou pouzivat stabilni kernel, proc vubec odpovidas? kdyby se podle te rady zachoval kazdy, nikdy by se z 2.6 stabilni kernel nestal...
k dotazu: v mem pripade se vinikem podobneho problemu ukazal byt vesa framebuffer (jak nekdo zminil vyse). kdyz jsem v konfiguraci vypnul logo tucnaka pri bootu, slo vsechno v pohode.
Kernel 2.6 zkousim rozchodit jiz delsi dobu (= nejsem jaderny odbornik) a stale mam nejake problemy. Nefunguje mi framebuffer tak jak by mel, coz neni tak podstatny (chodi pouze fonty). Horsi je ze nemuzu rozbehat sitovku. Podporu pro ni mam zkompilovanou, ale stale nic.
Pouzivam RH9 a podle odkazu v prekladu Roberta Kratkyho "Upgrade na kernel 2.6" jsem musel provest v systemu zmeny kterym nerozumim, takze to se mi taky nelibi.
Proto stale bezproblemove funguji na kernelu 2.4.22 a kernel 2.6 zkousim na jine instalaci systemu.
Jedine cim me zatim 2.6 natchl, je chovani KDE. Je skutecne zivejsi jak jsem nekde cetl.
Proto se priklanim k ostatnim. Pouzivat stabilni a hotove veci. Jelikoz jsem taky (uz pekne dlouho) zacatecnik a se slozitejsimi problemy si jen tezko poradim.
Lukas
make bzImage make modules make modules installdopracoval k chybovej hlaske
Kernel: arch/i386/boot/bzImage is ready sh /home/root/linux-2.6.0/arch/i386/boot/install.sh 2.6.0 arch/i386/boot/bzImage System.map "" There is no /lib/modules/2.6.0, skipping creation of initrd There was an error when generating initrd try to do a : /sbin/mkinitrd /boot/initrd-2.6.0.img 2.6.0 and see the errorsVsetko je tam, kde ma byt. Take isty vysledok je aj pri 2.6.2. Pri kompilacii po FC vsetko prebehlo OK. Vie niekto poradit, co by mohlo byt zle.
make modules_installTobe se takto nenainstalovaly moduly do adresare
/lib/modules
(jak lze z te hlasky vycist), a proto z nich nebylo mozne vytvorit initrd image.
Tiskni
Sdílej: