Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
TitleFontName="-adobe-helvetica-bold-r-normal-*-12-*-*-*-p-*-iso8859-2" MenuFontName="-adobe-helvetica-bold-r-normal-*-12-*-*-*-p-*-iso8859-2" StatusFontName="-adobe-courier-bold-r-normal-*-12-*-*-*-m-*-iso8859-2" QuickSwitchFontName="-adobe-courier-bold-r-normal-*-12-*-*-*-m-*-iso8859-2" NormalButtonFontName="-adobe-helvetica-medium-r-normal-*-12-*-*-*-p-*-iso8859-2" ActiveButtonFontName="-adobe-helvetica-bold-r-normal-*-12-*-*-*-p-*-iso8859-2" NormalTaskBarFontName="-adobe-helvetica-medium-r-normal-*-12-*-*-*-p-*-iso8859-2" ActiveTaskBarFontName="-adobe-helvetica-bold-r-normal-*-12-*-*-*-p-*-iso8859-2" MinimizedWindowFontName="-adobe-helvetica-medium-r-normal-*-12-*-*-*-p-*-iso8859-2" ListBoxFontName="-adobe-helvetica-medium-r-normal-*-12-*-*-*-p-*-iso8859-2" ToolTipFontName="-adobe-helvetica-medium-r-normal-*-12-*-*-*-p-*-iso8859-2" ClockFontName="-adobe-courier-bold-r-normal-*-12-*-*-*-m-*-iso8859-2" ApmFontName="-adobe-courier-medium-r-normal-*-14-*-*-*-m-*-iso8859-2" InputFontName="-adobe-courier-medium-r-normal-*-14-*-*-*-m-*-iso8859-2" LabelFontName="-adobe-helvetica-medium-r-normal-*-14-*-*-*-p-*-iso8859-2"Případně zkus nějaké takovéhle definice nacpat do ~/.icewm/prefoverride. Další možnost je, že jsem tě úplně dobře nepochopil a problém je trošku jinde. Pokud to, co jsem napsal výše, nemá s tvým problémem co dělat, mám další dotaz: používá tvé IceWM antialiasing fontů?
3.a Configuring XFreeType XFreeType is XFree86's effort to overcome traditional X11's broken font system adding fancy features like antialiasing. XFreeType supports most font formats supported by XFree86's traditional font services including TrueType, Type1 and bitmap fonts. To achieve best results you should add all your font directories to '/etc/XftConfig' or '$HOME/.xftconfig' by using the 'dir' statement. You should also ensure that XFreeType can supply a font comparable with Adobe's Helvetica since icewm uses it as default font and a lot of themes written for icewm depend on it. If you don't have such a font sufficent for XFreeType you could add an alias definition pointing on 'Nimbus Sans L' to your XFreeType configuration file: match any family == "helvetica" edit family += "Nimbus Sans L"; Another nice feature of XFreeType you could enable - especially on LCD screens - is sub-pixel decimation since it improves rendering quality dramatically. Simply add the following line to your X resources (~/.Xdefaults): Xft.rgba: rgb
gnome-settings-daemon&&PS: Icea nepouzivam tohle plyne ze stejnejch problemu ktery sem mel na enlightenmentu a vyresil sem je ku sve spokojenosti. Takze nemlatit jesli ma ICE treba soupatko na vypinani aa.
[!-- Turn off antialiasing for fonts in the 1-3001 pt. range--] [match target="font"] [test qual="all" name="size" compare="more"] [int]0[/int] [/test] [test qual="all" name="size" compare="less"] [int]3000[/int] [/test] [edit name="antialias" mode="assign"] [bool]false[/bool] [/edit] [/match]
Tiskni
Sdílej: