Vedle Hectora "marcan" Martina a Asahi Linuxu portují Linux na Apple Silicon aneb na počítače Apple s novým ARM procesorem M1 také lidé ze společnosti Corellium. V sobotu se na Twitteru pochlubili bootováním Linuxu na M1. Dnes zveřejnili zdrojové kódy (Preloader-M1 a Linux-M1).
CSIRT.CZ upozorňuje na kritické zranitelnosti v Orbit Fox pluginu pro WordPress. Správci CMS WordPress, kteří mají nainstalované rozšíření Orbit Fox, by měli provést co nejdříve upgrade rozšíření na poslední verzi 2.10.3. Dvě nedávno nalezené zranitelnosti, stored XSS a možnost eskalace oprávnění, umožňují útočníkovi kompletní ovládnutí webové stránky.
bladeRF-wiphy je open source IEEE 802.11 / Wi-Fi kompatibilní SDR VHDL modem pro bladeRF 2.0 micro xA9. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv2.
V sobotu brzo ráno někdo naboural administrátorský účet diskusního fóra OpenWrt a odcizil citlivá data uživatelů (emailové adresy, API klíče, statistiky, ...).
Byla vydána verze 1.9.0 emulátoru terminálu Terminology (GitHub) postaveného nad EFL (Enlightenment Foundation Libraries). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.0.12 multiplatformního multimediálního přehrávače VLC (Wikipedie). Jedná se o minor verzi mimo jiné vylepšující podporu Bluray, DASH a RIST. Řešena je také bezpečnostní chyba CVE-2020-26664.
Murilo Pereira v obsáhlém textu Jak otevřít soubor v Emacsu nejprve zkoumá Emacs jako prostředí pro vývoj na vzdáleném serveru, a pak se dostává k úvahám nad filosofií textových editorů, jejich vývojem a vůbec rozhraními člověk-počítač. Některé kapitoly také zveřejnil samostatně: např. Hodnoty Emacsu, revoluce Neovimu a gorila VSCode.
Konference InstallFest 2021 proběhne online o víkendu 6. a 7.března 2021. Vyhlášeno bylo CFP. Přihlásit přednášku nebo workshop lze do 2. února 2021.
Po roce a půl vývoje byla vydána nová verze 3.9.0.0 svobodného toolkitu určeného pro stavbu softwarově definovaných rádií (SDR) GNU Radio (Wikipedie). Přehled novinek na stránkách projektu a na GitHubu.
Mozilla.cz se věnuje novinkám ve Firefoxu 85, který vyjde příští týden. Po technické stránce bude velkou novinkou dělení mezipaměti (tzv. cache partitioning). Za cenu potenciálního zpomalení načítání některých stránek a zvýšeného síťového provozu budou odděleny mezipaměti pro každý server. Sledující prvky tak nebudou moci z dostupnosti konkrétních jiných prvků v mezipaměti vysledovat, jestli byly některé stránky dříve
… více »10 10 20
je první řádek, je už ten špatně, ne?
To je prave ono.
Financnimu uradu predkladate *sestavy*, nikoliv *tabulku*. A udrzovat prubezne soucty v tabulce je na smrt, na tom se nas shodlo vice.
Nic vam ale nebrani udelat neco jako
$zustatek = 0; $q = mysql_query("select ..."); while ($r = mysql_fetch_array($q)) { $zustatek += $r["prijem"] + $r["vydej"]; // Tady printuju prijem,vydej,zustatek }
Ted me ale napada, ze v te tabulce stejne asi pole "zustatek" budete potrebovat kvuliva "zacatku". Naivni predstava je takova: udelate "zaverku mesice" ci jak se to jmenuje (a to ucetni vedi, ze jakmile to provedou, uz do toho mesice proste nejde sahnout), vypadne na vas zustatek. Ten si vlozite jako solo radek coby prvni ucetni zaznam v nasledujicim mesici a ve vyse uvedenem skriptu nebude na zacatku $zustatek = 0 ale nainicializuje se z teto hodnoty. (Pricemz u nasledujicich zaznamu v mesici proste zustatek neresite.)
Nebo to jde vyresit asi deseti jinymi zpusoby, kazdopadne *prubezne* udrzovat zustatek pro kazdy zaznam je vrazda. Ale musite tam mit mechanismus, jak "zacit", protoze pocatecni zustatek nebude 0 skoro nikdy.
Tiskni
Sdílej: