abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:11 | Nová verze

    Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:44 | IT novinky

    Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:22 | Nová verze

    3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 22:22 | Komunita

    Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 16:11 | Komunita

    V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    14.7. 11:33 | IT novinky

    Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    14.7. 10:55 | IT novinky

    Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    13.7. 17:55 | Zajímavý projekt

    Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    11.7. 16:44 | Komunita

    Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    11.7. 14:55 | Humor

    McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    Jaký je váš oblíbený skriptovací jazyk?
     (59%)
     (26%)
     (7%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (4%)
    Celkem 399 hlasů
     Komentářů: 16, poslední 8.6. 21:05
    Rozcestník

    Dotaz: Konfigurace HW pomoci YASTu po přechodu na kernel 2.6.1

    5.2.2004 09:27 Karel
    Konfigurace HW pomoci YASTu po přechodu na kernel 2.6.1
    Přečteno: 114×
    Používám SUSe 8.2 Po přechodu na jádro 2.6.1 mi nefunguje konfigurace HW pomoci YASTu. Konkrétně při pokusu o konfiguraci zvukovky mi to napíše, že nelze najít daný modul. Přitom mám podporu mé zvukovky zakompilovanou přímo do jádra. Navíc pokud dám pokročilou instalaci mám možnost výběru ze zvukovek, které vůbec nemám do jádra zakompilované, ani nainstalované jako moduly. Z toho usuzuji, že YAST vychází z modulu nainstalovaných do původního jádra (taky se v 2.6 misto modules.conf používá modprobe.conf ...). Je možné nějak nakonfigurovat YAST aby korektně nastavoval hardware nad jádrem 2.6.1 nebo po přechodu na nové jádro už nelze YAST ke konfiguraci HW vůbec používat a vše je nutno dělat ručně v konfiguračních souborech? Nebo je chyba úplně někde jinde ??? Předem dík za odpovědi.

    Odpovědi

    5.2.2004 10:59 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Konfigurace HW pomoci YASTu po přechodu na kernel 2.6.1
    No yast neznám takže neporadím, ale nepoužívá oss ?

    V jádře 2.6.x je jak oss tak alsa co jsi tam nastavil ? A pokud yast chce použít moduly tak nemůžeš mět zvukovku danou do jádra jako "Y" ale musíš to přeložit jako moduly.

    PS. Jinak co je na tom si to nakonfigurovat ručně viz dokumentace kolem alsy v jádře. :-)
    5.2.2004 15:28 Karel
    Rozbalit Rozbalit vše Konfigurace HW pomoci YASTu po přechodu na kernel 2.6.1
    Dik za odpověď. Ja jsem linuxovej zacatecnik. SUSe jsem si nainstaloval pro seznameni s linuxem. Chtel jsem si vyzkouset jestli jsem schopen plnohodnotne misto XPcek pouzivat linux. OpenOffice, Eclipse, GIMP me celkem nadchly, ale taky striham video a pouzivam digi fotak. V SUSe 8.2 se mi nejak divne chova USB - winmodem naistaluju, ale pada pripojeni, fotak se pripoji, muzu prochazet adresarovou strukturu ve flashce, ale pri kopirovani obrazku gtkKam spadne, prehravani videa taky neni uplne košer - v Mplayeru jde jen zvuk - ale v programu na strihani videa co je prilozen k SUSe to jede ... Zkratka "starsi a obecnejsi" veci jsou super a stabilni, ale vice multimedialnimi veci jsou problem. No abych mohl vyuzivat linux ke vsemu, musim toho umet mnohem vic nez ve Windows, ale verim ze to stoji za to. Zatim jsem bohuzel ve fazi, ze je pro mne rychlejsi neco naklikat nez nastavit v konfiguracich. Uz se to pomalu meni - zkompiloval jsem si a rozchodil nove jadro, akorat bych uvital plynulejsi prechod. Nevim jestli od teto chvile musim uz vse nastavovat pres konfiguraky, nebo jeste vyuziju nejake klikaci tooly ze SUSe...
    14.2.2004 16:59 anon123 | skóre: 35 | blog: ganomi
    Rozbalit Rozbalit vše Konfigurace HW pomoci YASTu po přechodu na kernel 2.6.1
    Take mam podobny problem jako ty, tak bych docela uvital, kdyby tady nekdo zodpovedel nejake me otazky. Uz jsem konecne zkompiloval nove jadro, aby nabehl system :-). Mam Suse. Pouzil jsem jak jadro 2.6.2, tak take predkompilovave jadro suse distribuce 2.6.0-test-5-10. Mam ale problemy.

    U stareho jadra mi fungovaly veci jako mys, touchpad, prechazeni na tty1, tty2 atd. Po kompilaci jadra noveho mi najede grub, zadam volbu nabootovat linux s novym jadrem, pak vse zhasne (cerna obrazovka) a objevi se to az u login okna na tty7. Takze nevidim bootovani systemu atd. Take nemuzu prepnout do jinych terminalu napr. tty1,2,3. Mys mi prestala fungovat atd. Proc je tomu tak??? Myslel jsem, ze kdyz je jednou vse nastavene, tak zmena jadra si toto nastaveni vezmou sebou??? Mohl by mi nekdo dat rady jak na to?? diky

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.