abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 00:44 | Humor

    Nové verze webových prohlížečů Chrome a Firefox jsou vydávány každé 4 týdny. Aktuální verze Chrome je 145. Aktuální verze Firefoxu je 148. Od září přejde Chrome na dvoutýdenní cyklus vydávání. V kterém týdnu bude mít Chrome větší číslo verze než Firefox? 😀

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:55 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | Komunita

    Bylo spuštěno hlasování o přednáškách a workshopech pro letošní Installfest, jenž proběhne o víkendu 28. a 29. března v Praze na Karlově náměstí 13.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 04:33 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) třetí RC verze GIMPu 3.2. Přehled novinek v oznámení o vydání. Podrobně v souboru NEWS na GitLabu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.3. 21:44 | IT novinky

    Apple představil iPhone 17e a iPad Air s čipem M4.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    2.3. 21:11 | Zajímavý software

    Byla vydána verze 1.0 editoru kódů Gram. Jedná se o fork editoru Zed bez telemetrie a umělé inteligence.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.3. 20:33 | IT novinky

    Byla oznámena spolupráce GrapheneOS s Motorolou. Podrobnosti v tiskové zprávě. GrapheneOS (Wikpedie) je varianta Androidu zaměřující se na bezpečnost a soukromí.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.3. 02:22 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.2.1. Přehled novinek v Changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    2.3. 02:11 | Komunita

    Volí se dvě místa v Radě openSUSE. Seznamte se se čtyřmi kandidáty. Členové projektu openSUSE mohou hlasovat od 1. do 8. března. Výsledky budou oznámeny 9. března.

    lkocman | Komentářů: 3
    1.3. 19:22 | IT novinky

    Společnost OpenAI uzavřela dohodu s americkým ministerstvem obrany o poskytování technologií umělé inteligence (AI) pro utajované sítě americké armády. Firma to oznámila několik hodin poté, co prezident Donald Trump nařídil vládě, aby přestala využívat služby společnosti Anthropic.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (17%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (27%)
     (2%)
     (5%)
     (1%)
     (13%)
     (25%)
    Celkem 1002 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: dyndns server pro cz-domenu - buzerace registratorem?

    23.3.2004 16:51 jiri strebl
    dyndns server pro cz-domenu - buzerace registratorem?
    Přečteno: 244×
    mame zaregistrovanou domenu 'xxxx.cz' Nameserver bezel doposud u provozovatele, s kterym nyni nechceme spolupracovat a proto jsme prihlasili novou zonu na dyndns. Jako u kazde zony je zpocatku tato neaktivni, coz je uzivateli oznameno nasledovne: 'This zone is inactive. It will automatically be activated once it is properly delegated to our DNS servers.'

    U registratora jsme pozadali o zmenu zaznamu pro nameservery -> na ty obvykle ns1.mydyndns.org ...atd. Zadost byla zpocatku prijata, nyni nam ale registrator zdelil, ze zmena nebude provedena, protoze zonovy zaznam neni aktivni.

    Je tato praxe s cz-domenami bezna. U nadnarodnich je to totiz uplne bezny postup, ze se zaregistruje napr. com-domena, zadaji se mydyndns servery a teprve pote se prihlasi zona u dyndns.

    Mame pocit ze nas chce registrator buzerovat a nebo je se situaci konfrontovan prvne. Kontrolovat zonovy zaznam u zamysleneho nameserveru povazujeme za uplnou hovadinu, napr. jsme puvodni zonovy zaznam u dosavadniho ns jiz zrusili, a to registratora kupodivu nezajima!

    V kazdem pripade uvitam vase zkusenosti a rady , jak postupovat.

    Odpovědi

    23.3.2004 16:58 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše dyndns server pro cz-domenu - buzerace registratorem?
    Nemám s tím žádnou skušenost nejsem žádný správce.

    Ale nevím co to má společného s linuxem.

    V první řadě by jste se měli domluvit s příslušnými úřady, registrátory atd....... Případně si stěžovat na toho příslušného člověka u jeho nadřízeného atd..... Prostě tak jako u všech stížností a nespokojeností.
    23.3.2004 17:25 Vaclav
    Rozbalit Rozbalit vše dyndns server pro cz-domenu - buzerace registratorem?
    Ano, pred delegaci domeny do .CZ zony se kontroluji DNS servery, zdali obsahuji platny zaznam pro delegovanou domenu a shoduji se v seriovem cisle. Tak to provadi Centralni registr, registrator s tim nic neudela.

    Nez zacnete rvat na registratora, zjistete si jak je to v pravidlech. Pripadne si vyberte jineho poskytovatele DNS, je jich nekolik zdarma a placenych jeste vice :).
    23.3.2004 20:54 jiri strebl
    Rozbalit Rozbalit vše dyndns server pro cz-domenu - buzerace registratorem?
    dekuji za vyjadreni, stalo se ale neco podivneho - obvolali jsme nekolik registratoru a ti potvrdili co rikate - ale nekteri slibili, ze kdyz k nim s domenou prejdeme, tak ze ten zaznam tech nameserveru presto udelaji.

    Je to proste k zbliti, kdyz existuji nesmyslne predpisy, ktere je mozno stejne obchazet.
    24.3.2004 19:30 Vaclav
    Rozbalit Rozbalit vše dyndns server pro cz-domenu - buzerace registratorem?
    >> Je to proste k zbliti, kdyz existuji nesmyslne predpisy, ktere je mozno stejne obchazet.

    Me to zas tak nesmyslne neprijde, kontrola DNS pred zarazenim do zony je IMHO dobra vec, v pripade nejakych problemu na to prijdete hned pri registraci. S tim obchazenim - nejsem si jisty jestli Vam nelhali jen aby ziskali zakaznika, dle meho to neni mozne.

    Co Vas tak drzi u poskytovatele DNS, ze si nevyerete jineho (lepsiho)?
    24.3.2004 19:49 jiri strebl
    Rozbalit Rozbalit vše dyndns server pro cz-domenu - buzerace registratorem?
    [..] Co Vas tak drzi u poskytovatele DNS, ze si nevyerete jineho (lepsiho)? [..]

    ten poskytovatel je dyndns.org - existuje skutecne nekdo lepsi?

    Zaznam do jejich serveru se provadi milionkrat denne, je kontrolovat je skutecna pitomost. Ale navic, kdo to kontroluje behem provozu - ja ten zaznam budu v prubehu pouzivani x-krat menit - pres tu dyndns web-interface - to se ten registrator (centralni) vzdycky koukne, jestli je to OK? Jak casto se diva - kazdych 5 vterin?

    Ja si myslim, ze si tady asi nerozumime - ale to pouceni z tohoto krizoveho vyvoje je, jiz nikdy cz-domenu. Jsem vylecen.
    24.3.2004 20:37 Vaclav
    Rozbalit Rozbalit vše dyndns server pro cz-domenu - buzerace registratorem?
    Pomerne dobry je http://www.xname.org, ale existuje spousta dalsich.
    24.3.2004 23:36 rak.eton
    Rozbalit Rozbalit vše dyndns server pro cz-domenu - buzerace registratorem?
    jedno z moznych vysvetleni je, ze spravnym zaznamem muzete dokazat, ze provozovatel toho delegovaneho ns je s vami na provozu vasi domeny domluven. ono delegovat treba domenu slashdot.org na nejaky uplne nepripraveny stroj by bylo imho docela hloupe.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.