GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.20.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.
V Dublinu o víkendu proběhla dvanáctá iterace multimediální konference Video Dev Days, kterou pravidelně pořádá nezisková organizace VideoLAN. Záznamy přednášek z prvního a druhého dne jsou dostupné na YouTube.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Josef Průša informuje o nových verzích firmwarů pro tiskárny Original Prusa, 5.0.0 pro MK4 a MK3.9 a 5.1.0-alpha1 pro MINI, díky kterým jsou tiskárny mnohem rychlejší.
Mastodon (Wikipedie), svobodná federalizovaná sociální síť, byl vydán ve verzi 4.2. Z novinek je vypíchnuto vylepšené vyhledávání.
Ben Hawkes publikoval pod názvem The WebP 0day analýzu bezpečnostní chyby CVE-2023-4863 v knihovně WebP / libwebp s řadou zajímavých odkazů. Pravděpodobně se jedná o stejnou chybu jako BLASTPASS (CVE-2023-41064 a CVE-2023-41061) v macOS, iOS, iPadOS a watchOS. Zpracování (zobrazení) speciálně připraveného obrázku nebo přílohy vedlo ke spuštění útočníkem připraveného kódu.
┌─────────────────────────────────────────────────────────────────────┐ │ │ │ [ ] Support for frame buffer devices │ │ │ │ Console display driver support ---> │ │ a │ ┌─────────────────────────────────────────────────────────────────────┐ │ │ │ --- VGA text console │ │ │ │ [*] Video mode selection support │ │ │ │ < > MDA text console (dual-headed) (EXPERIMENTAL) │ │ │ │ │ │ │ │ │ │
lsmod
nebo konfiguracni soubor kernelu... Uz mi to prijde jak u blbejch na dvorku, pokud ten ovladac nezkompilujete, tak nemate co vypinat, to je vazne tak tezke pochopit???
Nevím, jestli původní distribuční jádro je ve stejné verzi jako to tvoje nové, skoro to vypadá že ne. A v tom případě by v /usr/src/linux nebyly zdrojaky nové, ale staré verze. Takhle se to v tomhle případě totiž chová.
--JP PS: Hlavu vzhůru, ono se to poddá ;o)Na kompilaci ovladače se používají zdrojáky jádra. Když to nechce zkompilovat, je něco špatně, problém bych tedy osobně viděl na straně těch zdrojáků. Trochu mi to připomnělo problém na MDK, kde distribuční jádro bylo tuším 2.4.22-10 a zdrojáky na 2.4.22-21.
Jaké máš distro? V závislosti na distribuci bych na tvém místě stejně raději zkompiloval novější jádro.
-- JP PS: Když ti to funguje se starým jádrem, pak si můžeš přeci prohlédnout jeho konfigurák ;o)sh NVIDIA-Linux-x86-1.0-5336-pkg1.run
Spoustite to timto prikazem?
lsmod
, pokud tam bude nvidia
, tak jste je zjevne neodinstaloval, bez ohledu na to, co rika nejake poblaznene rpm.
Jinak dokumentace zde a dal uz opravdu nevim, co k tomu dal rict.
Trochu jsem uletěl, jestli jsi to zkompiloval, tak by problém se zdrojáky být neměl.
Taky si přečti (zatím ;o)) poslední příspěvek od Petra Šobáně. NVIDIAdriver.run nebo co že tam máš mít fakt nebude to pravý ořechový, ale to se snad předpokládá.
Jo, .config, to by mělo být ono ;o). Pro příště - funkční konfiguráky je lepší nepřepisovat, od toho je možnost uložit alternativní konfigurák. Ale na to už jsi přišel...
A nebylo by od věci sem hodit, co že ti to kdy přesně hlásí, popř. nějaký log (kousek logu). Lidi někdy při ptaní motají dohromady instalaci (kompilaci) driveru se startem Xek, protože jim to tam pak někdy zařve. Ale tohle snad tvůj případ není.
--JPSection "Module" Load "dbe" Load "extmod" Load "fbdevhw" Load "glx" Load "record" Load "freetype" Load "type1" EndSection Section "Monitor" Identifier "Monitor0" VendorName "Monitor Vendor" ModelName "Monitor Model" DisplaySize 320 240 HorizSync 31.0 - 70.0 VertRefresh 55.0 - 120.0 Option "dpms" EndSection Section "Device" # no known options #BusID Identifier "RIVA TNT2" Driver "nvidia" VendorName "GeForce4 Ti" Option "NoLogo" EndSection Section "Screen" Identifier "Screen0" Device "RIVA TNT2" Monitor "Monitor0" DefaultDepth 24 SubSection "Display" Depth 8 Modes "1024x768" "800x600" "640x480" EndSubSection SubSection "Display" Depth 16 Modes "1024x768" "800x600" "640x480" EndSubSection SubSection "Display" Depth 24 Modes "1024x768" "800x600" "640x480" EndSubSection SubSection "Display" Depth 32 Modes "1024x768" "800x600" "640x480" EndSubSection EndSectionsekce které nejsou závislé na nvidii jsem smazal (klávesnice, fonty,myš - ty použij svoje)
V lilo.conf:
VGA=normal
Popřípadě zkusit starší ovladače nvidie (podle mě ptákovina)
--JPTřeba podle lila: http://www.faqs.org/docs/Linux-HOWTO/Framebuffer-HOWTO.html#s5
Zkuste nabootit z nějakého live cd a případně se tam inspirovat. Mě osobně už napadá jen spousta ptákovin (verze Xek apod. :o(
--JP
Tiskni
Sdílej: