Byla vydána verze 6.0 softwaru pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Mutara. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Vedení Nadace pro svobodný software (FSF) vydalo oficiální prohlášení k návratu Richarda Stallmana (RMS) do vedení FSF. Richard Stallman promluvil ke komunitě kolem svobodného softwaru.
Ve středu 14. dubna pořádá brněnský Red Hat tradiční akci Open House, letos opět ve virtuální podobě. Open House nabízí studentům, ale i zájemcům z široké veřejnosti příležitost poznat Red Hat, jeho kulturu a dozvědět se o stážích a pracovních příležitostech. Letošní program nabídne 3 souběžné streamy od více než 30 přednášejících. Jeden z nich bude věnován technickým přednáškám, kde se dozvíte o různých projektech a produktech, na kterých
… více »Microsoft kupuje firmu Nuance Communications za 19,7 miliardy dolarů. Nuance Communications se věnuje rozpoznávání řeči pomocí umělé inteligence především ve zdravotnictví. Technologie od Nuance Communications je použita také ve virtuálním asistentovi Siri.
Český překladatelský tým LibreOffice vydává příručku LibreOffice Writer verze 6.4. Kniha představuje některé hlavní funkce aplikace LibreOffice Writer:… více »
Příspěvek na blogu webové aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Gitea (Wikipedie) představuje novinky nové verze 1.14.0 této v programovacím jazyce Go naprogramované aplikace.
V březnu 2016 byl 2D animační software Toonz uvolněn jako open source pod názvem OpenToonz. O víkendu byl OpenToonz vydán ve verzi 1.5.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání na GitHubu. Novou verzi bude možné nainstalovat také z Flathubu a Snapcraftu.
Společnost Espressif Systems oznámila, že rodinu SoC ESP32 brzy rozšíří o ESP32-C6 s 32bitovým RISC-V jádrem a podporou Wi-Fi 6 a Bluetooth 5 (LE).
MojeFedora.cz informuje co nového přinese Fedora Workstation 34. Většinu uživatelů praští do očí přepracované GNOME 40, ale další důležité změny se dějí i pod povrchem. Wayland na grafických kartách Nvidia, Pipewire jako hlavní zvukový subsystém, Fedora Toolbox s RHEL, Flatpaky ve Fedoře s inkrementálními aktualizacemi.
Byla vydána verze 4.4 kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie). Kódové označení Rao bylo vybráno na počest profesora K. R. Raa za práci na DCT (diskrétní kosinová transformace).
Prvni sloupec je datum. Ten me nezajima. Potrebuji hlidat druhy sloupec, jestli cas pribyva po vterinach. Cili posledni dve cislice. Dalsi tri sloupce jsou nejaka namerena data, ktere by se nemeli nijak vyrazne lisit. Posledni sloupec jsou adresy vzrustajici po 10. (od 0x00000100 do 0x0007fff0
Je mozne nejak elegantne a jednoduse nechat ten log projet nejakym scriptem a ten mi vyhodil nakonec jestli je to v norme, nebo jestli tam jsou nejake vyrazne odchylky? Sekundy a adresy jsou jasny. Rozdil dvou po sobe nasledujich je 1s resp. 10. Data se mohou lisit radove ve stovkach. Nebo to uz vyzaduje pokrocily programovani?
Ptam tu proto, ze se v tomto foru objevuji velice fundovane odpovedi ohledne prace s textem. (Perl, bash, regularni vyrazy) Nejsem ani v jednom natolik zrucny abych neco podobneho vypotil.
dekuji za pripadne ohlasy
orfanix
Tiskni
Sdílej: