Čínská distribuce Deepin byla v dosavadních vydáních založená na Debianu (dříve Ubuntu) a přidávala především vlastní desktopové prostředí. To se mění s chystaným vydáním v23, s nímž se distribuce osamostatňuje a přidává vlastní balíčkovací systém Linglong či transakční systémové aktualizace.
Martijn Braam na svém blogu rozepsal, proč odešel z PINE64 stojící za telefony PinePhone: "Nesouhlasil jsem s koncem komunitních edicí. Dnes se PinePhone dodává pouze s distribucí Manjaro. PINE64 se tak stará pouze o Manjaro a vývojáře Manjara nezajímají jiné distribuce. Toto už není komunita, která naslouchá vývojářům softwaru. Jako zástupce postmarketOS nemám žádný důvod, abych byl přímo zapojen do PINE64, pokud jediné, na čem záleží, jsou názory Manjara."
LCARS Desktop Environment, zkráceně lcarsde, je desktopové prostředí přinášející na linuxový desktop rozhraní LCARS ze Star Treku. Představení na YouTube na kanálu Chris Titus Tech. Autorem prostředí je Andreas Tennert
Canonical a Microsoft oznámili spolupráci na podpoře .NET 6 v Ubuntu. V Ubuntu 22.04 LTS lze .NET 6 jednoduše nainstalovat pomocí "apt install dotnet6". K dispozici jsou také kontejnery dotnet-runtime, dotnet-aspnet a dotnet-deps.
Debian slaví 29 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Nadace UBports oznámila podporu Ubuntu Touch pro Fairphone 4 v UBports instalátoru. Tato verze je založena na Halium 11.
Na letošním DEF CONu byl mimo jiné prezentován rootnutý displej z traktoru John Deere. Sick.Codes na něm pařil agro Dooma. Uvnitř displeje běží Linux.
ChimeraOS byla vydána ve verzi 34. Jedná se o linuxovou distribuci vycházející z Arch Linuxu zaměřenou na hráče počítačových her.
Byla vydána beta verze GNOME 43. Přehled novinek v souboru NEWS. Vyzkoušet lze instalační obraz GNOME OS.
Oficiálně byl vydán Android 13. Více na blogu věnovaném vývojářům a samozřejmě v poznámkách k vydání na AOSP (Android Open Source Project).
Mel jsem 9.1 GPL set. Po nainstalovani opravnych (opravenych) balicku vsechno OK. MandrakeSoft obecne drive (v soucasne dobe nevim) poustel nove verze distribuce prilis brzy na svet, a tedy take s hodne chybami.
Jakmile vyšla ostrá verze, tak potřebovala poměrně hustě záplatovat. Jakmile se překonaly dětské nemoci, tak z toho je naprosto kvalitní a srovnatelné distro (co do chybovosti). Problém MDK je spíše v klikacích konfiguračních nástrojích, které bych neváhal označit slovem destruktory.
--JPJá osobně mám časově víceméně souběžné zkušenosti s MDK9.2 a Woodym a trvám na tom, co jsem napsal dříve - první instalace je chybovější, ale jakmile se zazáplatují dětské chyby, je to stejné distro jako (skoro) každé jiné (samozřejmě s určitými ale, které se týkají téměř výhradně X-ových záležitostí, hlavně těch příšerných naklikávátek). Osobně začátečníkům MDK doporučuju víc než cokoliv jiného, protože nainstalují a jedou (většinou), a pak můžou v klidu do linuxu pronikat. Začít se do "toho" dostávat zrovna při instalaci/konfiguraci podle mě není dobrá cesta (tedy pokud dotyčný člověk není masochista), ačkoliv je nejefektivnější.
--JPTo bude zakopaný pes někde v hardwaru, např. kolega měl decentně přetaktěno, wokna na tom šlapaly jedna radost, ale linux to holt neustál. A taky jsme netušili, čím to může být ;o))
Tiskni
Sdílej: