Wayland (Wikipedie) byl vydán ve verzi 1.21.0. Z novinek je zdůrazněn nový "wl_pointer high-resolution scroll event".
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Zprávu o stavu kybernetické bezpečnosti České republiky za rok 2021 (pdf). Novým ředitelem NÚKIB je Lukáš Kintr.
Společnost Mycroft AI představila Mimic 3 (YouTube). Jedná se o open source neurální engine pro převod textu na řeč (TTS) běžící rovněž offline. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí AGPL-3.0. Přispět na vývoj lze také koupí chytrého reproduktoru Mycroft Mark II.
Organizace Software Freedom Conservancy vyzývá všechny vývojáře svobodného a open source softwaru k opuštění GitHubu. Proprietárního GitHubu vlastněného společností Microsoft, jejíž manažeři opakovaně napadají copyleftové licence a komerční Copilot je dokonce ignoruje.
Byla vydána verze 1.62.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
OpenGL (Wikipedie) slaví 30 let. Specifikace verze 1.0 byla vydána 30. června 1992.
Rodina Raspberry Pi se rozrostla o 3 nové členy Raspberry Pi Pico W, H a WH aneb jednočipový počítač Raspberry Pi Pico s Wi-Fi, Header (piny) a Wi-Fi a Header.
Byly zveřejněny prezentace a videozáznamy přednášek z česko-slovenského setkání poskytovatelů přístupu k internetu, provozovatelů telekomunikačních sítí, registrátorů domén a provozovatelů počítačových sítí a technických nadšenců CSNOG 2022 (Czech and Slovak Network Operators Group) konaného 20. a 21. června v Brně.
Společnost Collabora vydala verzi 22.05 online kancelářského balíku Collabora Online Development Edition (CODE). Přehled novinek i s náhledy v oznámení. Nová je kontrola stylu a gramatiky pomocí LanguageTool. Calc umí 16 384 sloupců. Přidána byla podpora WebP. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Vydání Collabora Online s podporou je plánováno na červenec.
Slovenská ministryně investic, regionálního rozvoje a informatizace používá heslo Mirri2020. Zveřejnila video, kde je vidět heslo nalepené na notebooku (Facebook, TA3).
# sh ./config-fast.sh nweb.cz Your fully qualified host name is nweb.cz. Putting nweb.cz into control/me... ./config-fast.sh: line 5: QMAIL/control/me: neni souborem ani adresarem chmod: failed to get attributes of `QMAIL/control/me': neni souborem ani adresarem Putting nweb.cz into control/defaultdomain... ./config-fast.sh: line 11: QMAIL/control/defaultdomain: neni souborem ani adresarem chmod: failed to get attributes of `QMAIL/control/defaultdomain': neni souborem ani adresarem Putting nweb.cz into control/plusdomain... ./config-fast.sh: line 18: QMAIL/control/plusdomain: neni souborem ani adresarem chmod: failed to get attributes of `QMAIL/control/plusdomain': neni souborem ani adresarem Putting nweb.cz into control/locals... ./config-fast.sh: line 23: QMAIL/control/locals: neni souborem ani adresarem chmod: failed to get attributes of `QMAIL/control/locals': neni souborem ani adresarem Putting nweb.cz into control/rcpthosts... ./config-fast.sh: line 27: QMAIL/control/rcpthosts: neni souborem ani adresarem chmod: failed to get attributes of `QMAIL/control/rcpthosts': neni souborem ani adresarem Now qmail will refuse to accept SMTP messages except to nweb.cz. Make sure to change rcpthosts if you add hosts to locals or virtualdomains!Fakt netusim cim to muze byt, precetl jsem uplne vsechno ale nic mi nepomohlo.
Tiskni
Sdílej: