Martijn Braam na svém blogu rozepsal, proč odešel z PINE64 stojící za telefony PinePhone: "Nesouhlasil jsem s koncem komunitních edicí. Dnes se PinePhone dodává pouze s distribucí Manjaro. PINE64 se tak stará pouze o Manjaro a vývojáře Manjara nezajímají jiné distribuce. Toto už není komunita, která naslouchá vývojářům softwaru. Jako zástupce postmarketOS nemám žádný důvod, abych byl přímo zapojen do PINE64, pokud jediné, na čem záleží, jsou názory Manjara."
LCARS Desktop Environment, zkráceně lcarsde, je desktopové prostředí přinášející na linuxový desktop rozhraní LCARS ze Star Treku. Představení na YouTube na kanálu Chris Titus Tech. Autorem prostředí je Andreas Tennert
Canonical a Microsoft oznámili spolupráci na podpoře .NET 6 v Ubuntu. V Ubuntu 22.04 LTS lze .NET 6 jednoduše nainstalovat pomocí "apt install dotnet6". K dispozici jsou také kontejnery dotnet-runtime, dotnet-aspnet a dotnet-deps.
Debian slaví 29 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Nadace UBports oznámila podporu Ubuntu Touch pro Fairphone 4 v UBports instalátoru. Tato verze je založena na Halium 11.
Na letošním DEF CONu byl mimo jiné prezentován rootnutý displej z traktoru John Deere. Sick.Codes na něm pařil agro Dooma. Uvnitř displeje běží Linux.
ChimeraOS byla vydána ve verzi 34. Jedná se o linuxovou distribuci vycházející z Arch Linuxu zaměřenou na hráče počítačových her.
Byla vydána beta verze GNOME 43. Přehled novinek v souboru NEWS. Vyzkoušet lze instalační obraz GNOME OS.
Oficiálně byl vydán Android 13. Více na blogu věnovaném vývojářům a samozřejmě v poznámkách k vydání na AOSP (Android Open Source Project).
GNOME slaví 25 let. Přesně před pětadvaceti lety odeslal Miguel de Icaza do diskusního listu GTK+ email, který je považován za zahájení projektu GNOME, jehož cílem bylo vyvinout prostředí podobné CDE a KDE, ale založené výhradně na svobodném softwaru.
Pouzivam FC1 (2.4.22).
Framebuffer jeste zprovoznim
modprobe i2c-matroxfb .
Dal jsem se pokousel pokracovat dle navodu v dokumentaci Mplayeru ale tam jsem skoncil. Na TV obraz nedostanu.
Chtel bych pustit film na TV a zaroven mohl nadale pracovat napr. v jine konzoli, pripadne v X.
Z ruznych naznaku jsem vyrozumnel ze to prave na G400 jde. Nektere navody byly pomerne stare plne patchu na kernel samozrejme s rekompilaci.
Neni tu nekdo kdo to ma ku spokojenosti zprovozneny a mel by naladu a cas popsat postup takrikajic pro blbecky krok po kroku vzhledem k novym distribucim?
dekuji
Tak prave Vas prispevek na www.linux.cz ke stejnemu tematu me primel ke koupi teto gr. karty.
Problem je v tom, ze to se mnou zrejme jednoduche.
Samozrejme me zajima moznost tri. Zminujete kompilaci primo do jadra. Kdyz vezmu Fedora zdrojaky 2.4.22 tak primo zakompilovat mi dovoli jen
* Matrox Accleration (EXPERIMENTAL)
* Millenium I/II
* Mystique
* G100/G200/G400/G450
M Matrox I2C support
M G400 second head support
* Matrox /proc interface
* Multihead support
Zrejme me zajima second head support.
Kdyz jsem se pokusil zakompilovat co slo primo, nijakou zvlastni zmenu jsem nezaznamenal. Framebuffer mam nacitat uz jako parametr v grubu, nebo staci az modprobe ... ?
Dobra, kdyz to necham bez rekompilace a nactu moduly, pak /dev/fb1 je TV? Mplayer staci v defaultni kompilaci?
dekuji
dekuji
fbset, matroxset
2, matroxset 1 /
(nastaveni /dev/fb1 do rezimu PAL)
3, dal nastavime parametry /dev/fb1
fbset/fbset -fb /dev/fb1 -left 18 -right 0 -upper 39 -lower 10 -hslen 46 -vslen 4 -xres 720 -yres 576 -vxres 720 -vyres 576 -depth 32 -laced false -bcast true
normal
z adresare MPlayer/TVOut/matroxset.
matroxset -f /dev/fb1 -m 0
matroxset -f /dev/fb0 -m 1
matroxset -f /dev/fb1 -m 2
mplayer -vo fbdev -fb /dev/fb1 -fs -zoom -vop scale -xy 720 some_movie
No kazdopadne takhle jsem to delal, a funguje mi to
Tiskni
Sdílej: