Byl vydán Debian 13.2, tj. druhá opravná verze Debianu 13 s kódovým názvem Trixie. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 13 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Google představil platformu Code Wiki pro rychlejší porozumění existujícímu kódu. Code Wiki pomocí AI Gemini udržuje průběžně aktualizovanou strukturovanou wiki pro softwarové repozitáře. Zatím jenom pro veřejné. V plánu je rozšíření Gemini CLI také pro soukromé a interní repozitáře.
V přihlašovací obrazovce LightDM KDE (lightdm-kde-greeter) byla nalezena a již opravena eskalace práv (CVE-2025-62876). Detaily v příspěvku na blogu SUSE Security.
Byla vydána nová verze 7.2 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Tor Browser byl povýšen na verzi 15.0.1. Další novinky v příslušném seznamu.
Česká národní banka (ČNB) nakoupila digitální aktiva založená na blockchainu za milion dolarů (20,9 milionu korun). Na vytvořeném testovacím portfoliu, jehož součástí jsou bitcoin, stablecoiny navázané na dolar a tokenizované depozitum, chce získat praktickou zkušenost s držením digitálních aktiv. Portfolio nebude součástí devizových rezerv, uvedla dnes ČNB v tiskové zprávě.
Apple představil iPhone Pocket pro stylové přenášení iPhonu. iPhone Pocket vzešel ze spolupráce značky ISSEY MIYAKE a Applu a jeho tělo tvoří jednolitý 3D úplet, který uschová všechny modely iPhonu. iPhone Pocket s krátkým popruhem se prodává za 149,95 dolarů (USA) a s dlouhým popruhem za 229,95 dolarů (USA).
Byla vydána nová stabilní verze 7.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 142. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Společnost Epic Games vydala verzi 5.7 svého proprietárního multiplatformního herního enginu Unreal Engine (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Intel vydal 30 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20251111 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána říjnová aktualizace aneb nová verze 1.106 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.106 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
To máte podloženo nějakým exaktním měřením, máte takový pocit nebo je to jen FUD? To není myšleno jako ironie, opravdu mne to zajímá.
ale vono treba osd utilitky berou celkem dost cpu kdyz neco zobrazuji, takze by se to celkem hodilo.
pri citani prispevkov "ortodoxnych" linuxakov mam pocit ze si robia z nudze cnost a klamu sami seba. naco tie zbytocne poznamky ze "naco to je" a "ja pouzivam fvwm" a pod.? ano, ja mam (v sucastnosti) pocit ze k win sa uz nikdy nevratim a mozno aj ta transparentnost ma omrzi (ako ma omrzeli transparentne wm kt. som v casoch ked to este nebolo bezne pracne kompiloval a konfiguroval (fvwm
)) ale nebude lepsie ak to bude linux mat ako ked to mat nebude? vska ak to nechces pouzivat tak ta nik ktomu nutit nebude. viac mi vadia tie "paradne" distribucie ako mandrake a redhat a neviem co este, kt. unika myslienka linuxu resp. unixu a snazia sa podobat win - bohuzial aj v tom ze ich treba obcas restartovat.
...a "Tento pocitac" na ploche
trapne.
http://www.cbox.cz/edepe/images/waimea.jpeg
staci si z freedesktop.org stahnout z cvs jejich xserver a nejake veci okolo (http://www.freedesktop.org/Software/XserverInstallGuide) a je to....ale neda se to moc pouzivat (aspon na nvidiich) neni hw akcelerace a obcas to dost cuka pri presunu oken....mam to jenom jako zachrane X
libor
...
Tiskni
Sdílej: