Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Po nainstalování slackware 10 s "novými" xorg, jsou TTF fonty divně rozmazaný. Neni to antialiasing, ten mám vypnutej pro všechny fonty. Nastavení by mělo bejt totožný s nastavenim xfree pro 9.1. Neřešil to už někdo?
Respektivě změnilo se něco v konfiguraci xorg a xfree86, o čem bych měl vědět?
Obávám se, že nastavenim Xserveru to nebude, podle mě je v xorg nějak divně zkompilována freetype
knihovna. Použitý fonty jsou ty od MS, fungujou někomu s xorg ve slacku 10?
Jinak přidávám screenshot, aby bylo jasnější, o čem mluvim.
Problém je skutečně v freetype knihovně, která standartně kvůli nějakejm patentovejm důvodům neobsahuje podporu pro "Bytecode Interpreter". Řešením je zkompilovat si vlastní freetype knihovnu s podporou BI a nahradit jí stávající knihovnu v systému.
Akorát nevim, jestli je to z právního hlediska úplně košer, já to pochopil tak, že ty patenty jsou jenom pro USA...
S driverom "nvidia" (nie "nv" opensource driver) v opensuse 11.0 som mal tiez problem s rozmazanymi fontami. Pre nvidia je mozne pouzit jeden z dvoch ovladacov (driver-ov) (aspon co ja viem) Prvy je opensource a vola sa nv - bez podpory 3D Druhy je proprietarny priamo od vyrobcu karty nvidia a vola sa nvidia - podporuje 3D (direct rendering - v prikazovom riadku skus: "glxinfo | less" a vyhladaj si cez stlacenie "/" retazec "direct") Problem sa vyriesil tym, ze som pridal parametre HSync a VSync do sekcie "Modeline". S parametrom HSync a VSync je mozne sa hrat tymto sposobom: Bud -HSync -VSync alebo -HSync +VSync alebo +HSync -VSync alebo +HSync +VSync Teda v mojom pripade boli rozmazane fonty pri tomto nastaveni v /etc/X11/xorg.conf: Section "Modes" Identifier "Modes[0]" Modeline "1680x1050" 146.00 1680 1784 1960 2240 1050 1053 1059 1089 EndSection bolo treba hore uvedenu sekciu nahradit nasledujucou, aby fonty boli pekne ostre: Section "Modes" Identifier "Modes[0]" Modeline "1680x1050" 146.00 1680 1784 1960 2240 1050 1053 1059 1089 -HSync -VSync EndSection Mam monitor LCD LG W2042T s rozlisenim 1680x1050, takze ak mas nejaky iny monitor, tak cisielka v direktive modeline nemen, iba sa pohraj s nastavenim HSync a VSync. Pokial v opensuse pokazis nastavenie /etc/X11/xorg.conf natolko, ze sa X server (teda GUI) uz neda nastartovat, premenuj /etc/X11/xorg.conf napr. na "/etc/X11/xorg.conf.zly" a spust prikaz sax2 (pre opensuse distribution). sax2 v tomto pripade nenajde "/etc/X11/xorg.conf" a vytvori ho nanovo tak, aby "X server" na tvojom stroji nejako fungoval. V pripade, ze sax2 nevytvori sekciu "Modeline" (ktoru potrebujeme na zapisanie HSync a VSync nastaveni), tak v nastroji sax2 treba zmenit hociake nastavenie (poziciu screen-u alebo velkost screen-u) hoci aj na nejaku nevyhovujucu hodnotu a donutit ho tym vytvorit sekciu "Modeline". Po save nevyhovujucich nastaveni je mozne znovu vojst do sax2 a zmenit hodnoty (poziciu a velkost screen-u) na vyhovujuce hodnoty. sax2, ale nenastavi HSync ani VSync (aspon v mojom pripade), takze ich treba prisposobit.
Tiskni
Sdílej: