Správce nástroje curl Daniel Stenberg na GitHubu průběžně vytváří svou novou knihu Uncurled, v níž shrnuje své dlouhodobé zkušenosti s údržbou open-source projektu: od odpozorovaných pouček po vtipné a ne až tak vtipné příklady e-mailů od uživatelů.
Byla vydána nová major verze 25.0 programovacího jazyka Erlang (Wikipedie) a související platformy OTP (Open Telecom Platform, Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript, bylo vydáno ve verzi 1.22. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Společnost Red Hat oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu (RHEL) 9.0. Vedle nových vlastností a oprav chyb přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Lars Knoll oznámil, že po 25 letech v ekosystému Qt, z toho 22 let pracující pro různé společnosti vlastnící Qt, odchází ze společnosti The Qt Company do malého norského startupu.
Na Kickstarteru běží kampaň na podporu mini ITX desky Turing Pi 2 Cluster Computer. Vložením 4 výpočetních modulů, podporovány jsou Raspberry Pi 4, Turing RK1 a Nvidia Jetson, lze získat 4uzlový cluster. Cena desky je 219 dolarů.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 198. brněnský sraz, který proběhne v pátek 20. května tradičně od 18 hodin v Pivovarské restauraci Moravia.
Byla vydána nová verze 0.25 herního enginu Fyrox, původně rg3d. Přehled novinek s kódy, náhledy i videi v příspěvku na blogu.
Multiplatformní audio přehrávač Qmmp (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.1.0. Z novinek lze zmínit například podporu XDG Base Directory Specification.
Letošní konference LibreOffice proběhne 28. září až 1. října v Bolzanu. The Document Foundation hledá přednášející.
Tak, oboji probiha korektne a v pohode, vysledne video je uzasny, proste spokojenost ..... Ma to vsak jeden hacek ....
Kdyz delam dva pruchody do lavc, vse ok....
Kdyz delam dva pruchody do XviD, vse ok, ale ....
vysledne final video, se NEDA, NIJAK prehrat ve vindows, WMP hlasi, ze se NECO ve videu poskozene, jako by knihovny XviD 1.0.1 pro linux byly neco jineho nez dekodery ve Windows (koepi a ffdshow) V MPlayeru je vse OK....
Grabovani: mencoder tv:// -tv driver=v4l2:input=0:norm=PAL:width=768:height=576:freq=50.00:brightness=-10:contrast=0:saturation=0:hue=0 -vop pp=lb -oac copy -ovc lavc -lavcopts vcodec=mjpeg -o film.avi
Nastaveni pro 1pass lavc:
-ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=1400:vhq:vpass=1
nastaveni pro 2pass lavc:
-ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=1400:vhq:vpass=2
Vysledne video funguje vsude (linux, Windows)
Nastaveni pro 1pass xvid:
-ovc xvid -xvidencopts pass=1
Nastaveni pro 2pass xvid:
-ovc xvid -xvidencopts pass=2:bitrate=1400
Vysledne video prehraje pouze linux, Windows si ani neskrtne .... Kde je chyba ???? BTW, kdyz grabuju primo do xvid:
mencoder tv:// -tv driver=v4l2:input=0:width=512:height=388:freq=50.00:brightness=-10:contrast=0:saturation=0:hue=0 -vop pp=lb -oac mp3lame -lameopts preset=medium:mode=3:vol=3 -ovc xvid -xvidencopts bitrate=1600:gmc:vhq=1 -o film.avi
Vse je OK, video funguje i pod Windows .... Tak a ted babo rad .....
MPlayer 1.0pre5-3.2.3 (C) 2000-2004 MPlayer Team
Tiskni
Sdílej: