abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Připojení vzdálené plochy v Linuxu ? Danix (Debian)

    1.8.2004 18:52 Sesijama
    Připojení vzdálené plochy v Linuxu ? Danix (Debian)
    Přečteno: 1910×
    Připojení vzdálené plochy v Linuxu ? Danix (Debian)

    poradí mi někdo jak nastavit v Danixu správu plochy druhého PC se stejným systémem? V danixu si nastavím ve ?Sdílení pracovní plochy? vše potřebné, potvrdím a potom vytvořím pozvánku s platností na 1 hod na které je uvedena IP adr. a heslo. Nevím jak to aktivovat na druhém PC. V nápovědě je jen co se objeví po úspěšném připojení. Zkoušel jsem to i ručně. server jsem si vytvořil a spustil ale když zadám na druhém PC vncviewer tak se mi vypíše hláška:

    VNC viewer version 3.3.7 - built Jul 18 2003 16:45:54 Copyright (C) 2002-2003 RealVNC Ltd. Copyright (C) 1994-2000 AT&T Laboratories Cambridge. See http://www.realvnc.com for information on VNC. Xlib: connection to ":0.0" refused by server Xlib: No protocol specified

    Error: Can't open display: :0.0

    je to pořád stejné i když zadám IP adr. nebo název stanice!!

    Jsem začátečník, tak prosím podrobněji. Každopádně dík za každou radu.

    Odpovědi

    1.8.2004 19:56 Vlastimil Ott | skóre: 66 | blog: Plastique | Opava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Připojení vzdálené plochy v Linuxu ? Danix (Debian)
    Začal bych tím, že ty počítače 'by se' měly vzájemně mít zapsané v /etc/hosts. Pak je to otázka příkazu xhost - tím se autorizuje přistupující klient.
    Práce: Liberix, o.p.s. | Blog: OpensourceBlog.cz | Online kurz Zlatý WordPress
    1.8.2004 23:04 MSlunečný-sněžný muž | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Připojení vzdálené plochy v Linuxu ? Danix (Debian)
    Ne ne, se souborem hosts to podle mě nemá nic společného.

    Nevím, co myslíte "vzdáleným sdílením plochy", ale usuzuji, že běh VNC serveru. Každá jeho instance vytvoří nový virtuální display. Ty pak běží každý na svém portu.

    Předpokládám, že spuštění vnc serveru máte korektně provedeno. Z jeho spuštění musíte vědět, který display jste aktivoval, dle zadaných paramterů při jeho spuštění. Pokud jste číslo displaye nezadal, pak byl vytvořen display 1.

    Jádro problému tedy spočívá v tom, že při zadávání adresy do vnc vieweru musíte zadat kromě IP adresy (či jména) ještě dvojtečku a číslo displaye, tedy (např.):

    192.168.1.1:1

    Pokud jej nazadáte, pokoušíte se připojit na display 0, což je ten, který Vám přímo běží na lokálním stroji. Toto standardní VNC neumožňuje. VNC vám "pouze" dává další instanci plochy pro paralelní práci.
    I'm trying to find any valuable info on the Internet.However,something is constantly blogging my way
    1.8.2004 23:57 Zdeněk Burda | skóre: 61 | blog: Zdendův blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Připojení vzdálené plochy v Linuxu ? Danix (Debian)
    Ne ne, se souborem hosts to podle mě nemá nic společného.

    jj, s /etc/hosts to nema nic spolecneho

    Nevím, co myslíte "vzdáleným sdílením plochy", ale usuzuji, že běh VNC serveru. Každá jeho instance vytvoří nový virtuální display. Ty pak běží každý na svém portu.

    v KDE 3.X je sdileni plochy, je to VNC server, ktery nestartuje novou session, normalne nasdili stavajici plochu. Nastaveni se da spustit pomoci prikazu
    kcmshell kcmkrfb
    
    nebo
    krfb
    
    pokud se na takhle spustene vnc chces pripojit, muzes samozrejme pouzit jakykoliv vncviewer, pokud mas KDE, tak muzes pouzit program
    krdc
    
    kde mas hned pod polickem pro zadani IP a displeje pospane co a jak.
    -- Nezdar není hanbou, hanbou je strach z pokusu.
    2.8.2004 00:09 MSlunečný-sněžný muž | skóre: 7
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Připojení vzdálené plochy v Linuxu ? Danix (Debian)
    Díky, o této vlastnosti KDE 3 jsem vskutku nevěděl. Proto jsem si nebyl jist, co tazatel myslí.

    Asi jsem to nikdy nepotřeboval :))).
    I'm trying to find any valuable info on the Internet.However,something is constantly blogging my way
    2.8.2004 09:29 Sesijama | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Připojení vzdálené plochy v Linuxu ? Danix (Debian)
    ano tím "vzdáleným sdílením plochy" jsem měl na mysli vncserver.

    když zadám tu ip adresu i s číslem za dvojtečkou (v mém případě :1) tak mi to vypíše to stejné. jenom je tam vypsaná i adresa - takhle(příklad) - 190.190.190.90:1:

    každopádně dík všem za rady.

    PS: nemáte někdo zkušenosti přímo s Danixem??
    2.8.2004 10:03 mhepp
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Připojení vzdálené plochy v Linuxu ? Danix (Debian)
    mam. jsem jeho vyvojar. potrebujes jeste s necim poradit?

    zkus prijit na IRC irc.danix.cz, kanal #danix (program xchat na danix CD staci pustit).

    Muzes se take zaregistrovat na www.danix.cz a zeptat se primo tam. Tam ti odpovi lide co danix delaji a pouzivaji.

    --mhepp
    2.8.2004 21:05 Sesijama
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Připojení vzdálené plochy v Linuxu ? Danix (Debian)
    pri vsech moznich pokusech(at uz zde popsanych nebo treba komba2, atd) mi to haze porad tuhle hlasku. a na druhm pc se krdc (atd) hned rozjede :(

    VNC viewer version 3.3.7 - built Jul 18 2003 16:45:54 Copyright (C) 2002-2003 RealVNC Ltd. Copyright (C) 1994-2000 AT&T Laboratories Cambridge. See http://www.realvnc.com for information on VNC. Xlib: connection to ":0.0" refused by server Xlib: No protocol specified

    Error: Can't open display: :0.0
    3.8.2004 07:38 Hoško Michal | skóre: 10 | blog: Mssc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Připojení vzdálené plochy v Linuxu ? Danix (Debian)
    Hm, neviem ci pomozem, ale mal som podobny problem nie vsak so zdielanim plochy ale napr. spustenim mc v conzole prihlaseny ako root .. davalo mi to presne tu istu chybu. Niekde vo fore som nasiel riesenie, bohuzial nepamatam uz presne ako ale ma to nieco s PAM, len som do nejakeho suboru nieco napisal a vsetko bolo OK.

    Sorry, ze nie som presny, snad aspon smer kadial ist.

    Michal

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.