Vládní CERT (GovCERT.CZ) upozorňuje (𝕏) na kritickou zranitelnost v jsPDF, CVE-2025-68428. Tato zranitelnost umožňuje neautentizovaným vzdáleným útočníkům číst libovolné soubory z lokálního souborového systému serveru při použití jsPDF v prostředí Node.js. Problém vzniká kvůli nedostatečné validaci vstupu u cest k souborům předávaných několika metodám jsPDF. Útočník může zneužít tuto chybu k exfiltraci citlivých
… více »V úterý 13. ledna 2025 se v pražské kanceláři SUSE v Karlíně uskuteční 5. Mobile Hackday, komunitní setkání zaměřené na Linux na mobilních zařízeních, kernelový vývoj a související infrastrukturu. Akci pořádá David Heidelberg.
… více »Už je 14 dní zbývá do začátku osmého ročníku komunitního setkání nejen českých a slovenských správců sítí CSNOG 2026. Registrace na akci je stále otevřená, ale termín uzávěrky se blíží. I proto organizátoři doporučují, aby se zájemci přihlásili brzy, nejlépe ještě tento týden.
… více »Rok 2026 sotva začal, ale už v prvním týdnu se nashromáždilo nezvykle mnoho zajímavostí, událostí a zpráv. Jedno je ale jisté - už ve středu se koná Virtuální Bastlírna - online setkání techniků, bastlířů a ajťáků, kam rozhodně doražte, ideálně s mikrofonem a kamerou a zapojte se do diskuze o zajímavých technických tématech.
Dějí se i ne zcela šťastné věci – zdražování a nedostupnost RAM a SSD, nedostatek waferů, 3€ clo na každou položku z Číny … více »Vývojáři GNOME a Firefoxu zvažují ve výchozím nastavení vypnutí funkce vkládání prostředním tlačítkem myši. Zdůvodnění: "U většiny uživatelů tento X11ism způsobuje neočekávané chování".
Nástroj pro obnovu dat GNU ddrescue (Wikipedie) byl vydán v nové verzi 1.30. Vylepšena byla automatická obnova z disků s poškozenou čtecí hlavou.
Protokol IPv6 má již 30 let. První návrh specifikace RFC 1883 je z prosince 1995.
Byli vyhlášeni vítězové ocenění Steam Awards 2025. Hrou roku a současně nejlepší hrou, která vám nejde, je Hollow Knight: Silksong.
Byla vydána nová verze 26.0 linuxové distribuce Manjaro (Wikipedie). Její kódové jméno je Anh-Linh. Ke stažení je v edicích GNOME, KDE PLASMA a XFCE.
Jednotný seznam blokovaných internetových stránek vedený Českým telekomunikační úřadem obsahoval také Český telekomunikační úřad.
Zkousel jsem ruzne ftp i http servery, ale se stejnym vyslekem.
PS: Minule, kdyz jsem Fedoru instaloval na jinem stroji, tak to chybove okno vyskakovalo a stacilo dat enter a balik se stahnul znovu, ale tedka to proste nechce vyskocit
(Druhý stroj má VIA čipset takže vyskoušené a vím o čem mluvím)
Jinak pokud to neháže žádnou chybu tak aspoň u mě když jsem to instaloval po síti se to dost dlouho tvářilo jako by to bylo zatuhnuté (možná to bude tím pomalým připojením)
Jinak co skusit při instalaci zadat jádru parametr ide0=noautotune ? Mě to pomohlo sice né u FC ale u suse které se při instalaci taky šprajcovalo.
Jinak mam linku 1,5 MBitu, takze na rychlost bych to take nesvadel.
Proste jadrem to nebude, ten system bezi, akorat anaconda neni asi jeste odladena (no jo, je to Red Hat, vubec se tomu nedivim) a bez signalu si hraje na mrtvou. Snad dalsi verze FC bude uspesnejsi.
Jinak nakonec jsem si stahl ISO a nainstaloval tak, protoze po 10. pokusu instalace po siti jsem malem vyskocil z kuze.
PS: Jeste takova drobnost. Obcas se mi stava, ze zatuhne rpm a kdyz ho killnu a spustim znovu tak nic. A up2date na tom neni o nic lepe (zatuhava pri kontrole zavislosti - mozna to souvisi s tim rpm). Zatim to resim restartem. Nejake napady? Dik.
Tiskni
Sdílej: