Vedení Nadace pro svobodný software (FSF) vydalo oficiální prohlášení k návratu Richarda Stallmana (RMS) do vedení FSF. Richard Stallman promluvil ke komunitě kolem svobodného softwaru.
Ve středu 14. dubna pořádá brněnský Red Hat tradiční akci Open House, letos opět ve virtuální podobě. Open House nabízí studentům, ale i zájemcům z široké veřejnosti příležitost poznat Red Hat, jeho kulturu a dozvědět se o stážích a pracovních příležitostech. Letošní program nabídne 3 souběžné streamy od více než 30 přednášejících. Jeden z nich bude věnován technickým přednáškám, kde se dozvíte o různých projektech a produktech, na kterých
… více »Microsoft kupuje firmu Nuance Communications za 19,7 miliardy dolarů. Nuance Communications se věnuje rozpoznávání řeči pomocí umělé inteligence především ve zdravotnictví. Technologie od Nuance Communications je použita také ve virtuálním asistentovi Siri.
Český překladatelský tým LibreOffice vydává příručku LibreOffice Writer verze 6.4. Kniha představuje některé hlavní funkce aplikace LibreOffice Writer:… více »
Příspěvek na blogu webové aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Gitea (Wikipedie) představuje novinky nové verze 1.14.0 této v programovacím jazyce Go naprogramované aplikace.
V březnu 2016 byl 2D animační software Toonz uvolněn jako open source pod názvem OpenToonz. O víkendu byl OpenToonz vydán ve verzi 1.5.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání na GitHubu. Novou verzi bude možné nainstalovat také z Flathubu a Snapcraftu.
Společnost Espressif Systems oznámila, že rodinu SoC ESP32 brzy rozšíří o ESP32-C6 s 32bitovým RISC-V jádrem a podporou Wi-Fi 6 a Bluetooth 5 (LE).
MojeFedora.cz informuje co nového přinese Fedora Workstation 34. Většinu uživatelů praští do očí přepracované GNOME 40, ale další důležité změny se dějí i pod povrchem. Wayland na grafických kartách Nvidia, Pipewire jako hlavní zvukový subsystém, Fedora Toolbox s RHEL, Flatpaky ve Fedoře s inkrementálními aktualizacemi.
Byla vydána verze 4.4 kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie). Kódové označení Rao bylo vybráno na počest profesora K. R. Raa za práci na DCT (diskrétní kosinová transformace).
Český LibreOffice tým aktualizoval příručku LibreOffice Calc na verzi 7.0. Kniha je určena pro uživatele tabulkového procesoru LibreOffice Calc. Pokrývá hlavní oblasti programu Calc, včetně zadávání, úprav a formátování dat, funkcí a vzorců pro výpočty nad daty, statistické analýzy, kontingenčních tabulek a hledání řešení pro potřeby analýz, databázových funkcí pro nastavení, ukládání a filtrování dat, široké škály 2D a 3D grafů,
… více »Majme velky adresarovy strom obsahujuci stovky suborov roznych druhov v mnohych podadresaroch.
Ako mozem v tomto adresarovom strome zmazat
a) vsetky subory s velkostou mensou ako X kB
b) alebo vsetky subory okrem tych s priponami .txt a .sh,
tak aby mi neostali prazdne podadresare ak bol pri horeuvedenom mazani ich obsah vymazany?
P.S. Ulohu by bolo mozne riesit aj selektivnym kopirovanim do noveho adresaroveho stromu ... ale ako na to?
Pomoci find
, konkretne
find <adresar> <podminka> -exec rm {} \;
viz. man find
find adresář podmínka -print0 | xargs -0 rmSmazat nově vzniklé prázdné adresáře, ale ponechat existující prázdné adresáře je složitější (a nevím, jestli to chceš -- udělal bych to testem na mtime); všechny prázdné normálně mažu
find adresář -type d | tac | xargs rmdirslabší povahy raději na konec přidají
2>/dev/null
;-)
find -depth -type d -empty -exec rmdir '{}' \;
Myslím, že je to trochu čistší
A ako mu v tej podmienke poviem, ze ma mazat subory mensie ako 20 kB? V prepinaci -size prikazu find sa hovori len o nejakych blokoch ... :o(
Diky, a ako by som mohol vyriesit ulohu B - skopirovat subory s urcenymi priponami do noveho adresaroveho stromu, tak aby sa nachadzali v rovnakej adresarovej strukture ako boli povodne?
Prikaz cp by to nakopiroval vsetko do jedneho adresara, ci nie?
To uz tak jednoduchy nebude, v jednom prikazu to nepude vubec rekl bych. Asi bude potreba pouzit spojeni prikazu find
na vyhledani souboru s danou priponou, dirname
na urceni adresare kde je, mkdir -p
na vytvoreni toho adresare nekde jinde a cp
na zkopirovani
Ahoj
Tohle by Ti snad mohlo fungovat:
cd <FROM_DIR>
find . -type f -name \*.<SUFFIX> -exec \
cp --parents {} <TO_DIR> \;
Mej se
Martin
Jo, a kdyby tech pripon bylo vic, tak to samy, az na to, ze ten find by mel:
\( -name \*.<SUFFIX1> -o -name \*.<SUFFIX2> atd. \)
Martin
... | xargs cp --parents --target-directory=<TO_DIR>
Tiskni
Sdílej: